Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb

Save me from my self

Go down

Save me from my self

Post by tony th ever on 30th December 2007, 10:25 am

nu e scris de mine.Dar am plans mult la el si e sooper

Noapte. Intuneric si frig...veneam incet de la meditatii. pe strada intunecata nu era nimeni...m-am oprit. Am simtit ca nu mai pot merge. Durerea era insuportabila. M-am uitat in spate:gol, pustiu. In fata: la fel. Toata viata mea a fost doar goliciune si singuratate...toata viata mea am suferit...iar suferinta mea se vedea din poeziile pe care le scriam seara. M-am maturizat fara sa vreau dupa moartea tatalui meu...De la varsta de 6 ani(cand a murit tatal meu) eu nu am mai zambit cu adevarat!!!! De ce? Nici chiar eu nu stiu...totul era fals pentru mine...chiar si iubirea fata de prietenul meu...
Stateam in mijlocul strazii tinandu-ma de cap, nu mai suportam durerea! Stiam ca eram bolnava, dar nu vroiam sa ma duc la doctor. Vroiam sa mor! Deodata am simtit niste maini care m-au cuprins in brate...am simtit mirosul familiar a lui Alex, prietenul meu.
A:Te simti bine iubi?
R:Da, sunt bine...ce faci aici?
A:Vroiam sa vin pe la tine sa te scot la o plimbare...nu stiu ce ai, dar de la o vreme stai toata ziua in casa si de abia te ridici din pat!
R:Sunt bine, dar acuma vreau sa ma duc acasa...nu am chef de plimbari...
A:Lasa-ma macar sa te conduc...
R:Nu! Vreau sa vorbim! Aici si acum! am strigat eu...
Chiar nu inteleg de ce a trebuit sa tip la el...el nu era de vina pentru ceea ce urma sa fac eu...doar eu eram de vine pentru tot![size=9]A:Ce s-a intamplat? De ce tipi?
R:Nu e treaba ta! Vreau doar sa stii ca nu tu esti de vina pentru ca eu tip si nu esti de vina nici pentru ce voi spune eu acuma...

Last edited by on 1st January 2008, 4:38 pm; edited 4 times in total
tony th ever
Rette mich
Rette mich

Female
Number of posts : 141
Job/hobbies : citesc...(dak nam c face)
Humor : sa vad cum fratemio se enerveaza:))
ChAt ToKiO HoTeL :
Registration date : 2007-12-11

View user profile http://-yo--tonny-.hi5.com

Back to top Go down

Re: Save me from my self

Post by tony th ever on 1st January 2008, 4:36 pm

A:Ce s-a intamplat? De ce tipi?
R:Nu e treaba ta! Vreau doar sa stii ca nu tu esti de vina pentru ca eu tip si nu esti de vina nici pentru ce voi spune eu acuma...
A:Ce vrei sa-mi spui?
R:Vreau sa...sa...sa ne despartim!
A:Sa...ce???!!!!!! De ce? Stii doar ca eu te iubesc, stii doar ca eu tot timpul am avut grija de tine! Si mai stii ca eu nu te-as inlocui cu nimeni niciodata!
R:Nu e vine ta...e vina mea...mi-am dat seama ca ceea ce vreau cu adevarat nu este un iubit, ci altceva...
A:Ce? Ce se intampla cu tine?
R:Vreau sa mor!!! am tipat eu in gura mare, incat a iesit o femeie pe fereastra sa vada ce se intampla....
R:Vreau sa mor! sa uit de tot din jurul meu!!!! am strigat eu din nou...Vreau sa ma uiti...pentru ca eu deja am facut-o!!!
R:Eu deja am facut-o! am spus eu incet...
ma durea sa-l vad pe alex asa, dar ce sa facem...
A:Stii foarte bine ca eu nu am sa te uit foarte usor a raspuns el cu lacrimi in ochi...
M-am uitat la lacrimile lui...il ranisem...defapt, asta am facut cu fiecare persoana apropiata mie...de aceea toti ma parasisera...
R:Te rog nu plange, pentru ca lacrimile tale nu imi vor putea schimba sentimentele...
M-am departat de el cu lacrimi in ochi...am mai mers putin...Si din nou m-a lovit acea durere groaznica de cap.Mi-am dat seama ca plangeam. 'Ce naiba se intampla cu mine?' mi-am spus eu incet...'De ce sa plang dupa el cand eu nu il mai iubesc?'. M-am oprit din nou si m-am sprijinit de un stalp care mai demult luminase noapte strada respectiva, dar acuma nu mai este bun de nimic. Deodata am auzit o voce in spatele meu...
X:Ce faci aici?
R:Buna seara si tie, mama! am spus eu chinuindu-ma sa nu mai plang
M:Te-am intrebat ce cauti aici!!! a strigat mama la mine.
R:Veneam de la meditatii!
M:Da, vad ce faceai! Stateai ca betivii, sprijinita de stalpul ala murdar!!!
R:De cand te intereseaza pe tine ce fac eu? am intrebat-o eu, incercand din rasputeri sa nu ma enervez...
M:Haide odata! Mergem acasa!
R:Nu merg niciunde cu tine! am spus eu suparata.
R:Prefer sa merg de una singura!
M:Bine! faci cum vrei! a tipat mama la mine.
Intre mine si mama nu exista acea intelegere. Noi cand comunicam, tipam una la cealalta. Ne certam foarte tare...Odata chiar am fugit de acasa...Dar mama l-a trimis pe fratele meu dupa mine si am fost obligata sa ma intorc.
tony th ever
Rette mich
Rette mich

Female
ChAt ToKiO HoTeL :

Back to top Go down

Post by tony th ever on 12th January 2008, 4:05 pm

Mama a intrat in bloc fara sa se uite la mine. Am privit-o pana ce a disparut, iar apoi am hotarat sa merg si eu acasa. Am urcat scarile incet, nu vroiam sa ajung acasa asa de repede...stiam ce va urma...Dar daca iar va tipa la mine, voi fugi din nou de acasa!Aveam o slujba, puteam sa-mi castig existenta.... Am ajuns in fata usii. Suspinand, am intrat.
M:Bine ca te-ai gandit sa vii si tu acasa! a spus mama cu indiferenta.
Nu i-am spus nimic...Am fugit in camera mea si am sunat-o pe prietena mea, Deea.
R:Alo, deea? vreau sa vorbesc ceva important cu tine...
D:Despre ce e vorba?
R:Ma gandeam daca ai vrea sa vii cu mine in week-endul acesta la tara. Ti-am mai povestit ca bunicii mei au murit si mi-au lasat casa mie...Am bani destui, dar vreau sa vii si tu cu mine, nu vreau sa stau singura acolo...
D:Desigur! a raspuns Deea...
D:Vrei sa scapi de mama ta, nu-i asa?
R:Vezi ca stii! am raspuns eu.
D:Bine! Deci, cand plecam?
R:Ce ai zice daca plecam vineri seara, adica maine?
D:S-a facut!
Am inchis telefonul. Mama a intrat in camera.
M:Eu am sa plec maine dimineata la Bucuresti, asa ca ai grija ce faci cat timp eu sunt plecata!
R:Nu-ti fa griji, ca nu ai sa auzi de mine pana luni!
M:Ce ai de gand sa faci?
R:Plec! Plec la tara!!!!Plec departe de tine! am strigat eu.
R:Plec!Plec la tara!Plec departe de tine!

[size=12]M:Foarte bine! Dar ce ai de gand sa faci cu scoala?
R:Plec de la tara luni dimineata la ora4 si ajung pana la ora 8 la liceu...
M:Numai sa aud ca ai facut vreun pas gresit ca in casa asta nu mai intrii!!!
R:Sa stii ca nu mi-e frica de amenintarile tale!!!
M:Ai grija ce faci...
A iesit din camera...Eram in sfrasit singura...M-am pus in pat asa imbracata cum eram si am adormit...dar somnul meu a fost intrerupt de acel vis neobisnuit...
tony th ever
Rette mich
Rette mich

Female
ChAt ToKiO HoTeL :

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics