Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb

Join the forum, it's quick and easy

Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb
Tokio Hotel fans from Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I hate that i think at you all the fucking time!

Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 23rd September 2007, 7:11 pm

am si eu un fic mai vechi l-am facut acum un an....nu prea le am eu cu ficurile...pe langa ficurile voastre e un pic cam neinspirat ficul meu....sper sa va plak totusi povestea asta de dragoste....



ea e Paulina

Gustav fratele Paulinei


Damian un baiat foarte dragutz
I hate that i think at  you all the fucking  time! 003htdtrentford018fi7lo6.th
I hate that i think at  you all the fucking  time! Wrmandymoore088xo5xw1.th
Serena-o sa apara mai la sfarsit

Michael-tatal Paulinei si al lui Gustav

I hate that i think at  you all the fucking  time! Ok304vq6
Ina-prima iubita a lui Bill
I hate that i think at  you all the fucking  time! Pdvd048gv1uk2pp1gl6.th
the kaulitz twins bill und tom

gemenii impreuna cu mama lor Simone care este o buna prietena a lui Michael
Nancy mama paulinei si al lui Gusty


cam astea sunt personajele....


Last edited by on 23rd October 2007, 10:48 am; edited 2 times in total
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 24th September 2007, 11:14 am

Cerul era luminat de scanteile produse de fulgerele ce veneau impreuna cu o ploaie cumplita…….de mult timp nu mai fusese o asa furtuna…… …Lumina se stinsese in tot orasul….Sunetele care se auzeau in departare erau inspaimantatoare….Nancy era speriata si nu stia ce sa faca mai intai…urca la etaj il ia pe Gustav si se ascund in debara
N:Gustav te rog nu mai plange ...o sa fie bine...vino cu mine...
Michael nu era acasa pentru ca era de garda.... era un foarte bun doctor ,recunoscut in toata tara….Nancy incearca sa-l linisteasca pe Gustav care era inspaimantat ..si nu intelegea ce se intampla avand doar 4 ani… ….Michael incearca sa ajunga cat mai repede acasa pentru ca stia ca Nancy este insarcinata in 8 luni si intr-o luna trebuia sa se nasca copilul….Acasa la Nancy apare o vecina care veni ingrijorata pentru Nancy…
Vecina:Nancy ,unde esti?
N:aici in debara ,jos...vin-o te rog si ajuta-ma...ia-l pe Gustav..
Nancy si cu Gustav ies din debara si cand ajunge in bucatarie Nancy lesina…
Vecina se duce la ea speriata :Nancy ,Nancy...se apropie de ea si vede ca Nancy statea intr-o balta de sange...
Speriata incearca sa sune la salvare suna dar telefonul nu mergea din cauza furtunii ce se napustise asupra orasului…Nancy avea sa nasca prematur..si nu avea cum sa ajunga la spital…Vecina disperata incearca sa-l linisteasaca pe Gustav care tipa din cauza tunetelor de afara...Apoi iese afara sa caute ajutor…Nici o masina nu oprea …Michael ajunge si el intr-un final acasa …Ajuns acasa Michael vede ca Nancy trebuia sa nasca si cum el era doctor se pregateste pentru nasterea ce avea sa urmeze
M:Nancy trezeste-te ...trebuie sa fii treaza...fetitza noastra se va naste...
Vecina tot incearca sa dea de cineva care ar putea sa anunte o ambulanta…Nancy se trezi din lesin…Michael o ajuta sa nasca dar era foarte slabita si din cauza efortului pe care il depune Nancy moare...Michael incearca sa o resusciteze dar in zadar…Nancy nu dadea semn ca ar mai fi in viatza…Poate ca daca ar fi ajuns la un spital Nancy nu ar fi murit…In momentul in care se nascuse fata se auzi un trosnet puternic de parca cerul s-ar fi rupt in doua..Acest trasnet a fost ca un final pentru Nancy si un nou inceput pentru fetitza care abia se nascuse...Ambulanta nu intarzie sa-si faca aparitia impreuna cu vecina care era foarte speriata…Michael o ia pe fetitza si pe Gustav si-i trimete cu o asistenta medicala la spital sa aibe grija de ei ,bineinteles impreuna cu vecina lor…Michael tot mai incearca sa o resusciteze pe Nancy insa toate erau in zadar…
M:Nancy...te rog nu ma lasa...te rog ...te iubesc...avem doi copi care au nevoie de tine...
Incepu sa planga si o lua in brate sarutand-o pe frunte ca semn de ramas bun…Cerul se insenina si norii fugira park pitindu-se de soarele care isi facu aparitia falnic pe cer….A doua zi,Michael se duce la spital sa-l vada pe Gustav si pe fetitza
M:unde este Gustav?
Asistenta:doarme cu doamna care i-a insotit...
M:foarte bine...cred ca sunt foarte extenuati dupa ce s-a intamplat ieri...
Asistenta:dumneavoastra nu ati dormit deloc...de ce nu va odihniti?
M:nu am timp de asta..nu pot sa dorm...vreau sa vad fetitza mea...pe Pa...Paaulina..da asa o sa o cheme...asa a vrut mama ei in timp ce o purta in pantece..
Asistenta:venitzi cu mine...fetitza este in incubator pentru ca este foarte slabita...sa speram ca o sa supravietuiasca
M:da stiu nu era vremea sa o nasca...
Michael intra in sala in care erau tinutzi copii..ajunge in dreptul Paulinei o priveste putzin si apoi pleaca.. nu putea sa o mai privesca pentru ca ii aparea in fata ochilor momentul in care a murit Nancy si era foarte trist ca nu a putut sa o salveze desi era doctor…Timpul trecea parka fara oprire fara sa stearga momentul mortii lui Nancy din memoria lui Michael…Michael isi gasea alinarea in cei doi copii ai lui si incerca sa fie cat mai mult cu ei ...Michael o botezeaza pe fetitza ...Paulina cum vroia Nancy...Dupa 5 luni de la moartea lui Nancy Michael se hotareste sa se intoarca acasa unde stateau parintii lui si anume in Germania orasul Leipzig….El venea acasa numai in vacante impreuna cu Nancy insa acum nu mai avea de ce sa ramana in America....El ii ia pe cei doi copii cu el si se muta in Germania in orasul Leipzig la parintii lui.Aici este intampinat de Simone o prietena veche foarte buna a lui pe care o cunoaste de cand erau copii si cu care si-a ptrecut cel mai mult timp...Erau ca doi frati insa el a trebuit sa plece in America pentru a-si termina studiile unde a cunoscut-o si pe Nancy...Simone era foarte buna prietena si cu Nancy ...se intalneau in vacantze ..faceau sarbatorile impreuna si multe altele...Simone era si ea casatorita si avea doi copii ,gemeni pe nume Tom si Bill.Acasa Michael este intampinat cu bucurie de Parintii lui:mama Wendy si tatal Gregor...si de Simone si sotul ei:
W si G:Michael suntem foarte fericitzi ca te-ai decis sa stai la noi...si se imbratiseaza cu totii
S:Michael vreau sa stii ca poti conta mereu pe noi...o sa-ti fim alaturi mereu
M:multumesc Simone...aveam nevoie de o prietena adevarata...si cine poate fi mai buna decat tu care esti ca o sora pt mine...
S:ce fetitza dragutza...Paulina nu?
M:da...pe ei doi ii mai am...ei imi mai alina suferintza...dar nu vreau sa va intristez si pe voi...haidetzi in casa
Cu totii se duc in casa la parintii lui Michael si vorbesc ore in sir...Wendy era sus in camera ei cu Paulina si Gustav...Paulina dormea ca un ingeras intinsa pe patul care era imens pentru ea...Gustav era si el langa ea dormind ...Pareau niste papusi...
S:Michael imi pare foarte bine ca ai venit dar eu trebuie sa ma duc acasa ca i-am lasat pe Bill si Tom cu o vecina si sa nu se supere...te las sa dormi ...ne vedem maine sa-ti arat spitalul...
M:bine...ai grija de tine si de micutzii tai si ne vedem maine...
Michael se duce la Wendy in camera si simte o bucurie imensa cand ii vede pe cei doi copii ai lui dormind...erau asa de frumosi cand dormeau...Dupa asta el se duce la el in camera....vechea lui camera in care isi petrecuse o mare parte din viata...amintirile il napadira de indata ce intra in camera....se uita in camera si era asa pustie ...pentru ca el venea de obicei cu Nancy si stateau in camera aceasta...Michael reuseste intr-un final sa adoarma....
Timpul trecea parca fara incetare ...Gustav se imprieteneste cu Bill si Tom...erau cei mai buni prieteni....se jucau mereu impreuna...erau nedespartitzi...de ziua lui Michael i-a cumparat niste tobe descoperindu-i astfel un talent inascut in cantat..Paulina era mai mica...si nu prea avea cu cine sa se joace si ea....baietzii stateau impreuna si nu putea sa stea cu ei pentru ca era prea mica...Paulina insa a crescut si a ajuns si ea la 15 ani...acum vorbea si ea cu baietzii..cel mai bine se intelegea cu Bill ,...dar si cu tom...cu amandoi ..erau foarte buni prieteni cu totzi....Gustav avea acum 19 ani si gemenii aveau 17...Se simteau foarte bine impreuna...mergeau la aceeasi scoala dar in clase diferite...normal...
Plecau cu totzii la scoala si se intorceau totzi...nu pleca unul fara sa-l astepte p celalalt...mai ales cu Paulina...nu o lasau sa mearga singura...era foarte multa lume care nu-i suporta...Bill si Tom aveau grija de ea ca de o sora...erau o familie...cei patru erau fascinati de muzica....Lui Bill ii placea foarte mult sa cante...avea o voce foarte frumoasa,Tom manuia foarte bine chitara ca de altfel Paulina....cantau amandoi la chitara ...iar Gustav la tobe...repetau foarte mult.....
Paulina se intelegea foarte bine cu Tom ...mai ales cand cantau impreuna....faceau deseori repetitii impreuna dar Tom nu prea era cuminte.....vroia toate fetele...si-i era foarte greu sa se tina departe de Paulina....cu toate astea se tinea...pentru ca nici Gustav si nici Bill nu il lasa sa faca ceva ce ar deranja-o pe Paulina....Bill era cel care o intelegea...cel care ii era mereu alaturi...cel care avea cel mai mult grija de Paulina poate mai multa decat Gustav care este fratele ei...o iubea ca pe o sora...
P:Tom....te rog ...fii si tu un pic atent...saptamana viitoare e concursul....si tu esti cu capul in alta parte...
T:Paulina....ce sa fac....mi-am amintit ca diseara trebuie sa ma intalnesc cu tipa aia de la 11-B...e buna rau...sa vedem cat de repede se lasa...si rade
P:Tom...ar trebui sa incetezi cu batjocura asta...sunt si ele niste suflete...poate chiar te iubesc....
B:auzi mah...poate te abtii si tu sa vorbesti asa de fata cu Paulina...e prea mica sa inteleaga...si rade
P:cine-i mica?....eu? las ca vezi tu...daca te prind nush ce-ti fac ....si-l alearga prin toata casa...
B:bine bine...iarta-ma...jur ca nu mai spun...
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 25th September 2007, 6:20 pm

T:hai mai daca nu va pupati tot degeaba...
B:Tom daca tie nu-ti ajunge ceva sa-mi spui....ca daca
nu....de mult timp am pregatit eu o bataie pentru tine....

P:hai Bill rupe-l...din bataie...hai bate-l...
T:hahaha...hai sa o mai vad si pe asta...
B:tu crezi ca nu vorbesc serios...si se arunca pe el...
G:suntetzi de-a dreptul inconstienti...va luati dupa
sora-mea care este si ea un tzanc si nu
stie ce spune si noi saptamana viitoare avem concursul

P:ai foarte mare dreptate cu concursul..dar cred ca
repetitia poate sa mai astepte...si sare pe Gustav...cui ii spuneai tu tzanc?...las
ca vezi tu?

G:nuuuuu...nu ma mai gadila...te rog...
B:auzi mah acu s-au luat astia doi la bataie....parca noi
ne bateam...hai sa sarim pe ei.

T:hmmmm...se uita la fundul Paulinei lung si zambi....nu
e idee rea...hai...

Tom nu pierde aceasta ocazie sa o pipaie pe Paulina...si
mai ales ca el sarise exact pe ea...si cu mare talent puse mana pe fundul ei....Paulina
sari dintr-o data si fugi in gradina plangand....De mica il iubea pe Tom si
stia ca el doar se joaca cu ea si vroia sa fie ceva mai mult....chestiile astea
o deranjau foarte mult...

B:trebuia sa strici tu tot....
G:daca te mai atingi de ea iti zbor creierii ai
auzit...ce crezi ca le poti avea asa pe
toate?

T:gata ..gata...ce sariti asa la mine...ma duc sa vorbesc
cu ea...sa-mi cer iertare..

B:pai bine faci....si misca-te mai repede...
T:las ca de tine am eu grija mai tarziu...si rade...
Tom coboara cu
sila scarile iesi afara...nu simtea ca a gresit ...dar cand o vazu in leagan pe
Paulina asa plangand....era asa de gingasa...asa de firava...asa de mica...se
simti asa vinovat...nu vroia sa o raneasca...pentru el totul era un joc...nu
credea ca o sa o raneasca asa de mult ...el nu stia ca Paulina il
iubeste...singurul care stia era Bill....care o ajuta sa-l uite pe Tom dar era
in zadar....Tom se apropii incet de leagan privind-o incontinuu...poate ca si
Tom ar fi placut-o pe Paulina dar trebuia sa se abtina pentru ca el nu vroia de
la fete decat o noapte si atat.......dar cand o vede in leagan un sentiment
confuz se instaleaza in sufletul lui...se aseaza langa ea ..ii ia mana dreapta
in mainile lui...ii saruta mana si cu o voce blanda ii vorbi...

T:Paulina...sunt un prost...iarta-ma....stiu ca tu nu
esti ca toate celelalte fete...o sa te iubesc mereu...esti ca o sora pentru
mine...nu am vrut sa te ranesc...Tom simtea ca explodeaza daca nu o
saruta...dar se abtine....intr-un fel simtea si el ca Paulina il place dar nu
vroia sa o raneasca....

P:Tom...eu tin foarte mult la tine...gustav,fratele tau
si cu tine sunteti singurii mei prieteni...si nu as vrea ca chestii de genul
asta pe care l-ai facut tu sa ne indeparteze...il privea neincetat...nu-l mai
vazuse niciodata asa de trist...el era un egoist...nu prea ii pasa de ce
facea...daca pe cel de langa el il doare ce face el....

T:iti promit...pe Samy Deluxe ....ca nu mai fac...
Paulina ridica capul si il privi un pic pe tom fara
clintire apoi rase diabolic...

P:sa crezi tu ca scapi asa usor dupa ce mi-ai facut....
T:nu....te rog....Bill....Gustav...ajutati-ma....ma
omoara...

Paulina il alerga prin toata casa...arma ei era
gadilatul...de care baietilor le era foarte frica...cica...

Paulina incerca sa disimuleze ca a uitat ce se intamplase dar ii era foarte greu...niciodata nu facuse
acest lucru Tom si...cum ea il iubea....

Baietzii se decid sa se uite la un film....Paulina le
spune ca e foarte obosita si ca se duce sa se culce...dar ea se duce la leagan
in gradina unde isi facea deseori veacul...venea aici si se gandea la Tom...prima
ei iubire...

P:Tom...oare ai sa ma vezi vreodata mai mult decat ca pe
o sora?oare ai sa vezi vreodata ca eu te iubesc?ai sa simti vreodata?

Bill o vazuse ca era un pic cam abatuta...si le spune
baietilor ca se duce pana jos sa manance ceva si vine imediat...insa el se duce
dupa Paulina...stia ca inca mai suferea dupa Tom...si stia ca daca e langa ea
va trece mai usor peste acestea...

B:Paulina....
Paulina tresari usor...
P:Bill m-ai speriat...
Paulina isi sterge usor lacrimile care ii inundau ochii
revarsandu-se fara incetare pe cei doi obraji rosii de frig...

B:Paulina...te-am vazut...nu trebuie sa te
ascunzi...credeam ca l-ai uitat pe frate-miu...

P:cum sa pot sa-l uit...daca petrec atata timp cu
el...oare o sa pot vreodata?cum sa ma simt cand el mereu imi vorbeste de fetele
cu care este...chiar nu-si da seama ca ma raneste?de fapt nu vreau sa-si dea
seama...nu pot sa-l uit...

B:Paulina...esti mica acum ...o sa intalnesti un baiat
care o sa te iubeasca cu adevarat...Tom nu iubeste pe nimeni...vrea sa-si
traiasca viata...stiu ca te doare ce-ti spun...dar asta este
adevarul...Paulina...trebuie sa incerci sa-l uiti...daca nu vei suferi si mai
mult...

P:o sa incerc dar nu cred ca o sa pot..e ceva care ma
depaseste...

B:vino incoace micutza mea dragalasa...si o ia in
brate...

Paulina se simtea atat de bine in bratele lui..era un
sentiment de liniste...Bill o alinta
foarte mult...Oare de ce?nu cred ca o iubea ca pe o femeie ..sau poate da?oare
ce era in sufletul lui Bill?Nimeni nu putea stii...era foarte tacut...nici macar
Paulinei nu-i spunea ce simte...poate ca experienta pe care a avut-o alaturi de
o fata ce invata in acelasi liceu cu ei l-a pustiit...au fost luni intregi cand
deabia mai scotea un cuvant...Ina era o fata destul de frumusica...Bill o iubea
foarte mult...a incercat prin toate metodele sa o faca sa se indragosteasca de
el...ea era un suflet pustiu...Ina nu-l iubea dar accepta sa fie iubita lui...de
ce chiar nu stiu...il vroia doar pentru bani...nu au fost mult timp
impreuna...pana in momentul in care Ina a strigat in curtea scolii ca a fost cu
Bill doar pentru bani...ca sa-si bata joc de el

B:buna...frumoasa mea...cum ai dormit?eu m-am gandit
toata noaptea la tine...de-abia asteptam ziua de azi sa te vad...

I:hahaha...ce sa-ti spun...Ina il privea cu o scarba...
B:ce se intampla?de ce vorbesti asa?am gresit cu ceva?
I:da cu foarte multe...imi vine sa si vomit ....a
trebuit sa stau cu tine atat...ce
dezgustator...nu stiu cum am putut sa stau cu tine o saptamana...dar premiul de
dupa face cat toata chinuiala...Ina facuse un pariu cu Damian dar nimeni nu
stia ca cel cu care pusese pariu era Damian...un baiat foarte dragutz dar foarte siret...era intr-un fel ca Tom dar
ceva mai rau...

B:cum adica?Bill era foarte confuz...
I:tu esti prost sau te faci ca nu auzi?ce crezi mai ...ca
as fi stat cu tine pentru ca te iubesc?tu te-ai uitat in oglinda...imi provoci
dezgust...cu parul ala...esti ciudatul scolii...tu cu ratatul de fractu care se
crede si el mare si tare ca poate si el sa aiba fete si cu speriata aia de
Paulina...care pare mare si tare rebela dar nu e decat o mucoasa care ii e frica
si de umbra ei...

B:cum poti sa vorbesti asa?credeam ca si tu ma placi?
I:mai baiatule..gata ...acum trebuie sa ma duc sa iau
banii dar stai linistit ca ti-am pregatit o surpriza...Ina asteptase acest moment de mult...se sunase la scoala
toti copii iesisera in curte...era pauza mare...Ina il lasa pe Bill si se urca
pe o masa ...

I:atentzie...dragi colegi....am onoarea sa vi-l prezint
pe fraierul scolii....saracul de el credea ca eu umblu cu el pentru ca il
iubesc...ce fraier...In acel moment totzi isi inclinasera privirea catre el si
incepusera sa rada si sa-l arate cu degetul...

Bill ramasese ca o stanca...statea nemiscat si se uita
in gol...se gandea la ce a spus Ina...de ce?el chiar o iubea ar fi facut orice
pentru ea...nu-i pasa de ce spunea scoala ...se uita cum Ina se pierdea in
departare prin multime...Bill se abtinea sa nu planga...stia ca nu merita sa
verse nici o lacrima...dar ii era foarte greu...toti strigau in cor cat este de fraier si de prost..nu vroia sa-l
vada totzi cum plange...ar fi fost si mai rau pentru el....afara se intunecase
dintr-o data sa ploua...picaturile de ploaie ii ascundeau lacrimile care izbucnisera
dintr-o data sa i se scurga pe
obraji...o lua dintr-o data la fuga prin ploaie...nu-i pasa ca-l ploua...fugea
unde vedea cu ochii...se opreste in dreptul unei banci unde se imbratisau doi
tineri incercand sa stea cat mai apropiati unul de altul stand sub o umbrela....Bill ii privea fara incetare....se
gandea ca putea el sa fie in locul celor doi....el cu Ina...amandoi...imbratisati...
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 26th September 2007, 2:18 pm

el tinand-o in brate...protejand-o de ploaie... o lua iar la fuga prin ploaie...aluneca pe iarba si cade...ramane acolo si nu se mai ridica...picaturile de ploaie care ii acoperau fata ii alinau suferinta....era pustiit...vedea ca era singur in parc...nu mai era nimeni...si ridica capul spre cerul posomorat si striga cat putu el de tare
B:de ce?..................ce am facut?....................cu ce am gresit?
Ina....de ce mi-ai facut asta....se ridica in picioare ramane cateva secunde in picioare si cade inapoi jos....
B:ma simt asa de gol pe dinauntru ...mi-ai distrus viatza....m-ai distrus...de ce eu Doamne...jur ca nu o sa mai iubesc pe nimeni niciodata...o sa ma dedic muzicii si doar atat....si asta a facut...de atunci Bill nu a facut altceva decat sa scrie versuri..versuri despre suferinta...despre ce simtea...scria foarte frumos...insa era ceea ce simtea el...un om care stie acuma ce este suferinta.... si sa cante...cat de mult rau i-a facut Ina...incercam sa-l consolez...dar era in zadar...stateam deseori in leagan imbratisati...eu plangand dupa Tom si el dupa Ina...eram doi prostutzi...Bill o uitase pe Ina...bine nu putea sa uite ce i-a facut...dar isi daduse seama ca de fapt nici el nu o iubea...fusese ca o obsesie...mai mult...Bill pe cat crestea Paulina mai mult parca si el incepea sa o iubeasca mai mult...cu toate ca jurase ca nu va mai iubi pe nimeni...de fapt o iubea fara sa stie macar el...credea ca este doar o iubire asa de frate...si tocmai pentru ca jurase ca nu va mai iubi pe nimeni incerca sa evite sa simta ceva cand o imbratisa...simtea o nevoie foarte mare sa o protejeze...sa nu o mai lase sa plece niciodata de langa el...era femeia fratelui sau...chiar daca Tom nu stia...nu stia ca Paulina il iubeste....Bill isi propusese sa o ajute pe paulina cu Tom ....sau daca nu reuseste cu el sa o ajute cu altcineva....de aceea se duce dupa ea la leagan...amandoi se simteau asa bine unul in bratele celuilalt...
P:Bill...iti multumesc ca esti langa mine....nu cred ca am sa pot sa te rasplatesc vreodata....
B:nu ai pentru ce sa-mi multumesti...tu stii foarte bine ca mereu voi fii acolo cand o sa ai tu nevoie....o sa-ti fiu mereu alaturi...
P:Paulina lasa capul pe pieptul lui...Bill....ce sa fac sa-l uit...nu credeam ca o sa ma deranjeze atat de mult ca mi-a pus mana pe fund...
B:micutza mea ...cred ca ar trebui sa incerci sa iti deschizi inima catre alt baiat....nu poti sa-i refuzi pe totzi la nesfarsit...lui Bill nu-i venea sa creada ce spune...dar stia ca e spre binele amandurora...
P:crezi ca ar trebui?
B:sigur micutza mea...acum hai in casa ca e frig si o sa racesti...si stii foarte bine ca trebuie sa ai grija de tine...avem nevoie de tine mai ales saptamana viitoare...hai sa mergem in casa.....
P:.....dar intru cu o singura conditie?
B:fara conditii...hai treci in casa...hai sus...
P:de aici nu plec daca .....nu ma cari in spate.....
B:aaaa....lenes-o..si o lua in brate si o duse in camera ,o aseza in pat...hai culca-te...Bill ii daduse jos adidasii si o invelii....apoi se ridica si da sa plece...
P:Bill nu ai uitat ceva?
B:iarta-ma....si se apropii de ea si o saruta pe frunte... inchide veioza... se ridica si da sa plece...
P:Bill...mai stai te rog...nu mi-e somn....nu pot sa dorm...spune-mi o poveste....
B:hahahha....nu crezi ca esti cam mare ca sa mai stam la povesti...si eu nu stiu sa zic povesti...ce-ti veni acum...
P:hai nu fi rau...spune-mi o poveste in care eu sunt o printesa si cu printul meu Tom si traim fericitzi pana la adanci batraneti...cand auzi astea Bill simti ca cerul se prabuseste...dar isi reveni repede....
B:micutza mea...ce am vorbit azi...ai uitat asa de repede?nu te mai gandi...sunt doar povesti....eu am uitat ce s-a intamplat cu Ina..ar trebui sa incerci sa faci si tu la fel...Bill nici nu mai apucase sa mai zica un cuvant ca Paulina deja dormea...de fapt se prefacea ca doarme ....Bill mai ramase o clipa sa o priveasca si pe urma iesi din camera.....
B:cat de norocos este fratele meu ca Paulina il iubeste...si el e un prost ca nu vede asta...
Se duce in camera la Tom si Gustav...inca nu se terminase filmul
T:ce-ai facut mai ai mancat tot frigiderul?parca te-ai mai ingrasat un pic..
G:da...parca te-ai mai ingrasat un pic...sper ca nu mi-ai mancat toata mancarea
B:hahaha...ce glumetzi suntetzi...si stai linistit ca ti-am mai lasat si tie niste oase in caz ca ti-e foame....hai acasa Tom ca e deja foarte tarziu....si a fost o zi grea...
T:ce-ai mah...tu te-ai ticnit...de la ora asta...e d-abia 22:00....si in plus nici nu s-a terminat filmul...
G:ramanetzi aici...hai sun-o pe Simone si spune-i ca ramanetzi aici...
T:da mie imi convine...
B:pai cred si eu...tie ti-e lene sa mergi si pana la baie d-apoi sa faci trei pasi pana acasa...
T:aaaa.... era sa uit...moama de cand tineam...credeam ca pleznesc....si fuge la baie cat ai clipi
B:vezi ce ti-am spus...ii e lene si sa mearga la baie....
G:hai mah vorbesc serios...stiti ca avem si o camera pentru voi...
B:de data asta cred ca o sa dorm acasa...am nevoie de liniste...
T:bine....bine...atunci ce mai stai...eu stau...bineinteles ca stau...abia acum e partea cea mai tare...a dus-o p-asta la un hotel....
Si vreau sa vad ce-i face...
B:dap am inteles....eu am plecat...ne vedem maine....
G:pa
T:hai mai pleci odata ca pierd faza cea mai tare...
Bill iese din camera si coboara scarile....Cand da sa iasa vede doua picioare care se leganau usor...Michael nu putea sa fie pentru ca era de garda iar Wendy si Gregor erau plecati la casa de la tara....
Se apropie incet ...
B:micutza mea de ce nu dormi?
P:pai ti-am zis ca nu pot ...si in plus m-am gandit mai bine...o sa incerc sa-l uit pe Tom.....cred ca toata chestia era sa-mi propun acum ma simt chiar mai bine...
B:ma bucur foarte mult ca in sfarsit te-ai decis...dar hai la culcare...
P:ti-am zis ca nu pot sa dorm...daca stai cu mine vin...asa ca atunci cand eram mai mici...atunci cand Tom si Gustav stateau pana tarziu sa se uite la filme si tu veneai cu mine in camera pentru ca imi era frica sa merg singura...si adormeai langa mine...
B:dar acum ai crescut...poti sa mergi si singura...nu mai tie frica de nimic....
P:de unde stii tu....hai te rog...du-ma in camera...poate ma iei si in brate...
B:nu crezi ca vrei cam multe...rasfatata mica ce esti....hai ..la somn cu tine..
Bill o duce pe Paulina din nou in camera ei...o aseaza in pat...si da sa plece iar...Paulina il trage de mana si acesta cade in pat...
P:e loc si pentru tine...chiar daca ai mai crescut un pic...
Pentru Paulina era ceva obisnuit ca Bill sa mai doarma cu ea..acest lucru era ca un chin pt bill...sa stea langa ea fara sa poata sa o mangaie...sa o alinte...fara sa o sarute...sa fie atat de aproape dar in acelasi timp atat de departe de ea...O ia in brate si adoarme odata cu ea...Paulina se trezi inaintea lui Bill si il lasa sa doarma....avea un somn asa de linistit...parea un inger...dormind asa de frumos....Paulina il privea fara incetare ...nu se satura sa-l priveasca cum doarme...acum era randul ei sa aiba grija de Bill...se duce jos si ii pregateste micul dejun...inainte trece si prin camera la Tom si Gustav si vede ca amandoi dormeau pe jos
P:ca de obicei....au stat pana tarziu sa se uite la filme porcoase si au uitat si sa se mai schimbe....inchide usa incet si coboara scarile....ii pregateste micul dejun lui Bill si urca inapoi in camera...il aseaza pe masa....ea se aseaza langa el in pat si il priveste...era un sentiment necunoscut pentru ea...dar ii placea sa-l priveasca asa cum doarme...era prea mica sa-si dea seama ce se intampla in sufletul ei....intr-un final se trezeste si Bill
B:cat e ceasul?am dormit mult....moama ce somn dulce am avut...de mult n-am mai dormit asa de bine...
P:te-ai sculat somnorosule...?
B:da...dar tu de ce n-ai mai dormit...ce matinala esti....
P:pai nu am mai putut sa dorm cu gandul la spectacol....hai scoala-te ca trebuie sa mergem la scoala...eu ma duc sa-i scol si pe obsedatii aia doi....sa mananci tot...da?
B:arata foarte bine....deja salivez...
Paulina iese din camera si se duce in camera la Gustav...ia o cratitza si cand ajunge in camera bate in ea
G,T:ce s-a intamplat?de ce ne scoli?vrem sa mai dormim si se iau in brate....deschid amandoi incet ochii si cand vad ca erau unul in bratele celuilalt se sperie
T:i-a mana de pe mine...
G:ia-o si tu pe a ta...
T:moama am visat asa de frumos...am visat ca Diana imi accepta cererea in prietenie...cred ca e prima fata care o iubesc cu adevarat...cand auzi asta Paulinei ii veni sa planga..dar se abtinu...ii promisese ceva lui Bill
P:hai gata...scularea ...intarziem la scoala...ma duc jos sa va pregatesc ceva de mancare...
T:daaaaaaaaaa....bine faci....am o foame....
P:ma duc sa ma schimb si va pregatesc....
Paulina se duce in camera si cand il vede pe Bill iesind din baie doar jumatate acoperit...se inroseste toata...ii venea sa planga....da sa o ia la fuga...dar Bill o prinde de mana...
B:de ce fugi?
P:iarta-ma ...am intrat peste tine...ce rusine...mi-e atat de rusine
B:hahaha...micutzo....nu ai de ce...de parca nu m-ai mai vazut asa....hai ca ma duc sa ma schimb...cred ca vrei sa te schimbi si tu...iau mancarea si mananc jos...e bine?
P:ma schimb repede si vin si eu jos....
Dupa ce se schimba Paulina coboara jos....Bill mananca din ce ii preparase...
B:esti buna la casa omului...mancare mai buna ca ceea facuta de tine...nu exista
P:de ce faci misto de mine...nici nu stiu sa gatesc...e doar un sandwich...
B:e cel mai bun sandwich...
Paulina mai face doua si pentru Tom si Gustav care coboara scarile somnorosi....
B:iar ati stat pana tarziu la filme porcoase?
T:ma doare capul de mor...Paulina imi aduci o pastila te rog?
P:sigur...acum iti aduc...tu aseaza-te la masa si mananca...
T:merci...
B:ce-ati facut mai azi noapte...cred ca nu ati dormit ...sper ca nu ati experimentat ce faceau aia in film si voi doi...si rade...
G:adica ? ce vrei sa spui...vezi ca ti-o iei...auzi dar parca tu plecasei acasa...cum ai venit asa repede...unde ai dormit?
B:pai am adormit la Paulina...
Gustav se ridica brusc in picioare...
G:daca i-ai facut ceva te omor cu mana mea...nu vezi ca nu mai e mica...au trecut vremurile cand o adormeai....
B:ce-ai mah....crezi ca as fi in stare de asa ceva?
Paulina veni de indata cu pastila pentru Tom...
P:poftim Tom...dar poate va grabiti si voi un pic intarziem la scoala....
Dupa ce mananca pleaca cu totiii spre scoala...
T:bai deci aseara nu stii ce ai pierdut....
B:de parca nu stii ca nu-s genul meu de filme....
Tom si Gustav incep sa vorbeasca incontinuu despre filmul pe care il vazuse....Bill o ia de brat pe Paulina si o trage sa mearga mai repede...stia ca o deranjeaza discutiile astea...
B:hai Paulina...spune-mi la cine te-ai gandit...stiu ca-ti mai place si de altcineva in afara de Tom...
P:pai stiii....imi mai place si de....dar nu asa mult...ca de Tom..
B:sper ca nu e vorba de Damian...
P:ops...chiar el este...se poarta foarte frumos cu mine...sunt sigura ca el ma va ajuta sa-l uit pe Tom...
B:daca asta te va face mai fericita atunci accepta-i prietenia...
P:asta o sa fac..cred ca e un om bun...chiar daca are o reputatie proasta....cred ca ma iubeste...l-am tot refuzat sperand ca Tom isi va da seama...si-mi va raspunde la sentimente...
Dupa ore Paulina ii spune lui Bill sa nu o mai astepte ca ramane sa vorbeasca cu Damian...
P:Bill stai linistit...o sa fiu bine...ma aduce Damian acasa...
B:bine...dar ai mare grija...
Bill era foarte ingrijorat...si nu numai asta era....il deranja faptul ca ea ramane cu altul....
Bill se pierde cu greu in departare...uitandu-se mereu in spate....
P:Bill o sa fiu bine...pleaca odata...
Paulina il astepta pe Damian pe o banca...unde ii spusese mai devreme...
D:Paulina...nu credeam ca o sa ma astepti....ce vroiai sa-mi spui
P:nu stiu cum sa-ti spun...ti-am mai spus ca imi place de Tom si ca din cauza asta nu pot sa fiu cu tine...dar m-am gandit mai bine...si stiu ca Tom nu ma va iubi niciodata...crezi ca ma poti ajuta sa-l uit?
D:sigur...frumoas-o ....sunt foarte fericit ca ai acceptat sa fii iubita mea....Damian o conduce acasa... o ia in brate si incearca sa o sarute...Paulina nu-l lasa sa o sarute
D:am inteles...o sa fiu mai rabdator...nu-ti face probleme frumoasa mea...trec maine dimineatza sa te iau...
P:multumesc Damian...si il pupa pe obraz...Bill vazuse tot ce s-a intamplat...era tulburat de faptul ca Paulina era acum altui baiat....Michael si bunicii ei venisera acasa asa ca nu putea sa deranjeze...Bill se intoarce si pleaca acasa...
Paulina intra in casa si urca sus la Wendy in camera...insa cand se apropie de usa il auzi pe Michael si pe Wendy vorbind despre Nancy...
W:Michael cand ai de gand sa-i povestesti Paulinei ce s-a intamplat cu mama ei?cred ca este destul de mare si are dreptul sa stie...e destul de mare o sa inteleaga
M:nu stiu..mi-e foarte frik de reactia ei....nu cred ca e momentul acum..e foarte fragila...
W:Michael...trebuie sa-i spui ca mama ei a murit in momentul in care s-a nascut...nu poti sa o minti....nu ar avea de ce sa se simta rau...nu a fost vina ei...
Cand auzi asta...Paulina o lua pe scari la fuga si alerga cu ochii plini de lacrimi...siroailele de lacrimi se scurgeau pe obrajii ei....In acel moment trecea Bill,Tom si Gustav care venisera de la plimbare....Bill se repede si o ia de mana
B:ce ai patit ?de ce fugi asa?
T,G:Paulina ce ai patit?
P:vreau sa fiu singura...lasati-ma va rog...am aflat ceva foarte urat si ma simt foarte rau...vorbea foarte rece...nici nu putea sa- priveasca in ochii...alerga cat putea ea de tare...
Gustav stia ce s-a intamplat cu maam lor...ca a murit la nasterea Paulinei...Paulinei ii spusesera ca Nancy a murit cand avea ea doi ani de cancer
B:Paulina te rog nu mai fugi...lasa-ma sa stau cu tine...
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 27th September 2007, 6:09 pm

Paulina se oprii din alergat lanaga lacul unde venea deseori sa-si limpezeasca gandurile....acest loc era si locul preferat a lui Tom...si se tranti in iarba fara sa-i pese ca iarba era uda pentru ca tocmai plouase....
P:Bill ma simt asa de rau...tata nu vroia sa-mi spuna dar eu am auzit...
B:ce sa-ti spuna?
P:ma simt pustiita...saracul tata cum o fi trait asa ?cum o fi putut sa ma iubeasca dupa tot ce i-am facut?si Gustav...din cauza mea...
B:ce ai facut?de ce vorbesti asa?te rog spune-mi..
P:Bill.....te rog ia-ma in brate ...esti singurul meu prieten adevarat..
Bill o ia in brate pe Paulina asteptand explicatia care intarzia sa apara...Bill o imbratiseaza dar altfel...cum nu o imbratisase niciodata...poate pentru ca nu o mai vazuse niciodata asa de trista....o mai vazuse plangand dupa fratele lui dar acum era altceva...era mai abatuta...nu mai era prietenul ei cel mai bun...ceva se intamplase in sufletul lui Bill....simtea ca nu ar mai vrea sa-i dea drumul niciodata...dar el nu putea sa o iubeasca....iubea de mic alta fata....Paulina este cea mai buna prietena a lui..ea il iubeste pe Tom....si in plus este colega de formatie...si este sora lui Gustav...nu putea sa o iubeasca....inima ei era destinata unui alt baiat...Tom...de fapt acum inima ei ii apartinea lui Damian......nu avea cum sa simta ceva pentru Paulina....Bill se desprinde brusc de Paulina...
B:spune-mi ..de ce plangi...
P:Bill...mama a murit in momentul in care m-am nascut...eu sunt vinovata de moartea ei...tata cum s-o fi simtit...ce putere o fi avut sa o ia de la capat cu doi copii..ma simt vinovata de moartea ei..daca nu eram eu poate ca mama nu murea...
B:Paulina nu trebuie sa te invinovatesti..nu stiu ce s-a intamplat dar ce stiu sigur este ca tatal tau te iubeste si Gustav la fel...esti o fata foarte buna,sunt norocos sa te am ca prietena...nu ai de ce sa gandesti asa..hai ridica-te...trebuie sa vorbesti cu tatal tau..sa-ti povesteasca el ce s-a intamplat...
P:poate ai dreptate...vreau sa stiu ce s-a intamplat..vreau sa stiu tot...multumesc Bill pentru tot...nu stiu ce m-as fi facut fara tine..
Bill o conduce pe Paulina acasa ..aceasta intra in casa si se duce la tatal ei
P:tata ...de ce nu mi-ai spus?
M:ce sa-ti spun micutzo?
P:tata...de ce nu mi-ai spus de mama?ca a murit din cauza mea?
M:.......
P:tata de ce nu mi-ai spus...
M:micutzo nu stiam cum o sa reactionezi...eram sigur ca o sa te invinovatesti pe tine si de aceea nu ti-am spus...
P:dar aveam dreptul sa stiu...
M:Paulina ....e adevarat ca Nancy a murit cand te-ai nascut tu...dar nu ai fost tu de vina....in aceea zi a fost o furtuna foarte grava...si Nancy s-a speriat foarte tare si de aceea a provocat o nastere prematura...telefoanele nu mergeau si a trebuit sa te nasca acasa pentru ca nu aveau cum sa anunte ambulanta...mama ta nu a rezistat...nu era vremea sa te nasti...Dar fata mea eu te iubesc si nu ai de ce sa fi suparata...
P:tata nush sa-ti spun cum ma simt...nu ma simt vinovata...un pic rau...as fi vrut sa o cunosc...dar tata te iert...ca nu mi-ai spus ..nu avea rost dar acum ca stiu te iubesc si mai mult....
M:fetitza ce ma bucur ca stii acum....ma simt mai linistit
P:tata sa nu ma mai minti niciodata....
M:iti promit....unde este Gustav?
P:pai era cu Tom pe afara...
M:vrei sa te duci sa-l chemi ...am ceva foarte important sa va spun...
P:ce e ma sperii...
M:du-te si cheama-l...vreau sa vb cu amndoi...
Paulina il aduse pe gustav care era cu Tom in leaganul din gradina...
P:ce facetzi aici...e leaganul meu....
G:ia-auzi mai....e leaganul amandurora...
P:da dar tu nu prea ai stat in el... ce-ti veni acum?si hai in casa ...tata vrea sa vorbeasca cu noi...
G:zi-i sa mai astepte...nu pot sa vin acum...
P:tu nu intelegi ca a zis ca are ceva important sa ne spuna
G:bine...bine...Tom asteapta-ma aici nu intarzii mult
P:nu Tom...tu te duci acasa....
G:de cand vorbesti tu asa?de cand vorbesti in numele meu
T:hai mai nu va mai certati s-asa trebuie sa ma duc si eu pe acasa...
M:bine ca suntetzi amandoi...vreau sa vorbesc ceva foarte serois...
G:hai zi repede ca am treaba....
M:vezi cum vorbesti tinere....poate vrei sa nu mai iesi din casa o saptamana
G:hai zici odata
M:am primit o oferta foarte buna de munca in America...nu o sa stau foarte mult....puteti sa veniti si voi daca vreti...nu va oblig sa venitzi...puteti sa va mai ganditi...in doua zile plecam...
G:nu mai am la ce sa ma gandesc...nu vin cu tine...aici e viatza mea...prietenii mei...nu pot sa-i las...
M:v-am zis ca nu va oblig...e decizia voastra...si tu Paulina...?
P: nu stiu ce sa zic...nu vreau sa pleci...dar aici ii am pe prietenii mei...
M:peste doua zile plec...mai avetzi timp sa va ganditi...mi-ar placea forte mult sa venitzi cu mine...dar va las sa va ganditi...suntetzi destul de mari...
W:Paulina...te asteapta un baiat afara....
P:cine e?
W:nu stiu nu mi-a spus...a zis ca vrea sa vorbeasca cu tine...e un baiat foarte frumusel...
P:bine hai ca ma duc sa vad cine e...
Paulina iese din casa un pic obosita si ridica privirea...cand vede cine o astepta fata i se inseninase...
P:Damian...dar ce e cu tine aici?nu trebuia sa ne intalnim maine?
D:da...dar nu mai puteam sa rezist fara sa te vad...vrei sa ne plimbam....?
P:acum?da ...cred ...da ...ma duc imi iau un hanorac si vin imediat....
Damian o duce pe Paulina intr-un parc...se aseaza pe o banca si incep sa vorbeasca fara incetare....Paulina ii povesteste despre ea despre ce aflase cu cateva ore inainte....
D:tatal tau cred ca e foarte mandru de tine...abia astept sa te aud cantand....dar cum de esti tu prietena cu ciudatii aia doi..?
P:cum adica?de cine vorbesti?
D:Bill si Tom....aia doi ....ciudatii...cum ai putut sa te uiti la Tom...?
P:sunt prietenii mei cei mai buni...de mica sunt prietena cu ei....parintii nostrii sunt foarte buni prieteni cu parintii lor...si in plus tu stii foarte bine ca eu il iubesc...il iubeam pe Tom...
D:aha...iarta-ma...
P:cred ca ar fi mai bine sa ma duci acasa...sunt cam obosita...
D:bine....trebuie sa te odihnesti...
Cand ajung acasa Paulina iar ezita sa-l sarute pe Damian...ceva ii spunea sa nu o faca....intra in casa mananca ceva si se duce in camera ei...se aseaza in pat si se gandeste numai la Damian...
P:Damian...ce frumos e...cred ca ma indragostesc din nou...Tom...nu nu trebuie sa ma mai gandesc la el...Bill...de ce oare ma gandesc si la el...ce dragalas era azi dimineatza cand dormea....si adoarme si ea printre aceste ganduri....
A doua zi cand se trezeste vede o multime de oameni langa ea....cand se mai dezmeticeste un pic...il vede pe Michael,Gustav,Wendy.Gregor,pe de-o parte a patului si pe cealalta parte pe Bill si pe Tom....totzi cantau ceva dar parca era un vis...nu au uitat...da azi e ziua mea....ce frumos din partea lor...
P:va iubesc pe totzi...sunt cea mai fericita...
Paulina sufla in tort si apoi ii imbratiseaza pe fiecare...
B:micutza mea sa fii fericita...sa nu uiti niciodata ce e iubirea....si-i intinde un trandafir alb foarte frumos...ii placeau foarte mult trandafirii albi Paulinei
T:ce romantic e frate-miu....da sa te pup ...moah moah... sa fii fericita si chestii d-astea ca nu prea le am...iarta-ma dar nu ma pricep la romantisme......dar sa fii fericita...
P:multumesc Tom,Bill.....
B:hai ca te lasam sa te schimbi...azi o sa fie o zi grea...sa te pregatesti.....
T:da.....
Paulina statea in capul patului foarte mirata...radia de fericire....se ridica de-odata in picioare si incepu sa sara in pat...apoi se duse in baie sa faca un dus...se imbraca cu ce avea ea mai frumos si cobora...
B:uite ca coboara sarbatorita noastra....hai manaca repede ca intarziem la scoala...
Paulina mananca cat putu ea de repede ...de-odata se auzi un claxon de afara...Era Damian care venise cum ii promisese....
T:ooooooooooooo.....avem o indragostita langa noi si noi nu stim....ma bucur ca in sfarsit ai gasit un baiat...sa fitzi fericiti...Aceste cuvinte o ranea pe Paulina dar pe Bill si mai mult...
P:imi pare rau baietzi dar cred ca azi o sa mergeti singuri la scoala...
G:vezi cum te comporti...nu prea imi place baiatul asta...las ca am eu grija sa-l anunt ca nu esti singura...si ca are cine sa te apere...daca indrazneste sa faca ceva....nu mai vede ziua de maine...
Gustav se credea si el mare si tare pentru ca era cel mai mare dintre noi...dar nu era in stare sa omoare nici o musca....
P:nu mai sunt un copil...si daca indraznesti sa vorbesti cu el ma supar foarte mult...nu mai vorbesc cu tine in veci....
D:ce frumoasa esti azi....radiezi....La Multi Ani....
P:dar de unde stii tu?
D:eeee...am ghicit ca o sa fie ziua ta....iti plac trandafirii ....sunt pentru tine....si-i intinde un buchet mare de trandafiri rosii...
P:sunt foarte frumosi....imi plac foarte mult....il pupa pe obraz.,..
D:hai urca....sa mergem la scoala....
Dupa terminarea orelor afara o astepta pe Paulina Simone...mama lui Bill si Tom....
S:La Multi Ani frumoas-o....16 ani ce mare te-ai facut.....hai repede ca avem mult de colindat....
P:multumesc...dar unde mergem?
S:o sa vezi tu....
Simone o plimba pe Paulina prin toate magazinele....sa-si aleaga o rochitza frumoasa...pentru petrecerea ce urma....
P:nu-mi vine sa cred....sunt cea mai fericita....asta imi place foarte mult...pe asta o vreau....
S:aratzi ca o printesa in ea...o sa faci furori diseara.....
Timpul trecea si Paulina statea in camera ei gandindu-se neincetat la petrecerea ce urma sa fie....Simone o ajutase sa se machieze pentru ca niciodata nu se machiase...ii aranjase parul....Michael invitase foarte multi copii...colegi de scoala...era foarte multa lume jos...Bill nu uita sa-l sune si pe Damian sa vina la petrecere chiar daca ii era foarte greu...tot el ii spusese lui Damian de ziua Paulinei...o facuse pentru ea...Bill insa nu venise la petrecere...Paulina capta toate privirile cand coborase scarile...Toti se uitau la ea...arata ca o printesa...era foarte schimbata..nu mai era fata aceea inocenta...se transformase intr-o femeie adevarata....o femeie foarte frumoasa...Tom ramase cu gura cascat...nu mai vazuse niciodata o femeie asa de frumoasa...nu-i venea sa creada ca fata care coboara scarile e Paulina...se apropie de ea si-i ofera mana lui...Paulina uita de tot ...de Damian...de copii...de toti...pentru prima data Tom o privea altfel...nu se mai uita la ea ca la un copil...o privea ca pe o femeie...o dorea...il atragea...Tom danseaza cu Paulina primul dans...Paulina se simtea ca in povesti...printul ei Tom era asa de aproape de ea...simtea ca viseaza...visul se spulbera in momentul in care Damian se apropie de cei doi si-i ceru lui Tom mana ei...sa danseze si el cu ea...Tom nu vroia sa-i dea drumul...dar stia ca Damian este acum iubitul ei...nu putea sa se bage de fapt nu vroia...o lasase pe Paulina cu Damian si iesi afara...se aseaza pe leagan ....
T:sunt atat de derutat....oare ce simt?ce fraier sunt...nu o sa ma indragostesc niciodata...vreau sa-mi traiesc viata....Paulina...ce frumoasa esti...am innebunit...ce am?plang ca o fetitza....Paulina iesi afara putzin spunandu-i lui Damian ca se duce la baie
P:Tom ce faci aici singur...?
T:nu fac nimic...am iesit sa iau putin aer....
P:hai inauntru....auzi dar Bill?unde e Bill de ce nu a venit?
T:A zis ca vine putin mai incolo nu se simtea prea bine...nu sta dupa el....stai linistita trebuie sa vina...de fapt Bill nici nu avea de gand sa vina....nu avea de ce sa vina...s-ar fi simtit ca un prost....nu ar fi putut sa o priveasca cum sta langa Damian....petrecerea fusese foarte frumoasa Paulina s-a distrat pe cinste ...la fel si Tom....a mai agatzat o fata....Paulina isi aminti din nou de Bill...de ce nu venise?de ce nu a venit?ma duc la el...daca a patzit ceva?
Paulina iese din casa...si cand sa dea sa iasa din curte il vede pe Bill ca statea la el in curte pe iarba...se uita pe cer...
P:de ce nu ai venit...te simti bine...?
B:ce faci aici..de ce nu esti in casa cu invitatii?
P:pai au plecat..era foarte important sa vii....si sa stii ca Damian mi-a spus totul...mi-a spus ca tu i-ai spus ca azi e ziua mea...ca tu l-ai sunat si l-ai invitat...iti multumesc....
B:ma bucur ca te-ai distrat....
P:Bill de ce faci toate astea?de ce esti suparat?de ce nu ai venit?
B:Paulina ....nu stiu cat o sa mai rezist...
P:ce vrei sa spui?
B:vino cu mine...
P:unde mergem?
B:vino...alearga....
Paulina d-abia alerga cu tocurile....Bill o duce intr-un loc in care nu mai fusese niciodata Paulina...era locul lui Bill..locul lui secret.....unde gasea linistea....murmurul apei il linistea....era un pod foarte dragutz a
I hate that i think at  you all the fucking  time! Rtnw6


P:ce loc frumos...nu l-am vazut niciodata...de ce nu m-ai adus si pe mine aici?
Bill o prinde de mijloc si o ia cu putere in brate....o strange in brate....nu mai vroia sa-i dea drumul...Paulina simte pe fata doua picaturi de apa ...erau lacrimi...Bill plangea.....
P:Bill ce se intampla cu tine....nu te-am mai vazut asa de foarte mult...
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 30th September 2007, 7:30 am

B:Paulina...am jurat ca nu o sa mai iubesc pe nimeni...nu am crezut ca am sa mai pot iubi pe cineva dupa ce s-a intamplat cu Ina....tu ai crescut....petreceam asa de mult timp impreuna...ma durea asa de tare....vorbeai de Tom tot timpul...tu te intrebai mereu de ce nu vede Tom ca-l iubesti...iar eu ma intrebam cum de nu vezi ce simt eu pentru tine....Paulina se desprinde brusc din bratele lui Bill...se tranteste pe jos...si incepe sa planga...
P:nu e adevarat.....de ce nu mi-ai spus pana acum....cum ai putut sa taci....de ce Bill...tu m-ai impins sa fiu cu Damian...de ce?daca tu ma iubeai?de ce mi-ai facut asta....nu trebuia sa te indragostesti de mine...
B:Paulina...iarta-ma te rog...incearca sa o ia de mana dar aceasta il bruscheaza...si o ia la fuga....
B:Paulina nu fugi...nu cunosti locul...asteapta-ma....Bill nu a putut sa o ajunga...Paulina alerga cat putea ea de tare....nu stia incotro alearga....se ratacise...se rezeama de un copac si plange fara incetare....O mana rece o atinge pe umar....era intuneric...o mangaie pe fatza....Paulinei ii erau cunoscute aceste mangaieri...
P:Bill de ce te-ai indragostit de mine....eu il iubesc pe Tom....
Bill o ia in bratze
B:micutza mea...nu mai zice nimic...te rog...ca atunci cand eram copii...dormi...nu te mai gandi....
Paulina sari din bratele lui...
P:nu se poate...te rog....nu mai e acelasi lucru...cand eram copii era altceva...nu vreau sa mai cresc....
Bill o trage inapoi jos cu fortza...si o strange la piept.Paulina ramasese in bratele lui nu se mai clintea
P:Bill mi-e frica....mi-e frica sa simt ceva....ma simt asa de bine in bratele tale...nu as mai vrea sa-mi dai vreodata drumul...mi-e frica sa recunosc ca as putea si eu sa te iubesc....Doamne ce simt cu adevarat?
B:nu mai vorbi....lasa-te prada inimii...fa ce-ti dicteaza inima....
Bill se apleaca si o saruta usor...Paulina se lasa prada buzelor lui Bill...isi da seama ca nu vrea sa plece...ca vrea sa ramana cu Bill...Primul ei sarut...asa de dulce....de mica visa ca primul ei sarut sa fie cu Tom...nu s-ar fi gandit niciodata ca ar fi cu Bill...se lasa purtata de sentimente...Bill era asa de tandru...Paulina sare iar....se uita la el fara clintire si apoi il ia in bratze cu toata puterea...
P:Bill te iubesc....Doamne nu-mi vine sa cred...te iubesc...asta simt...nu vreau sa-mi dai drumul...niciodata...sa nu ma parasesti niciodata....
B:micutza mea...nu-mi vine sa cred...iti jur ca nu o sa-ti dau drumul niciodata....esti a mea...a mea vei fi mereu....nu o sa las pe nimeni sa te raneasca....
P:dar Damian?cum ii spun?
B:nu te gandi la asta acum...tot ceea ce conteaza este ca noi suntem impreuna...ca esti langa mine...ca ma iubesti si tu...e ca un vis...nu vreau sa ma mai scol...Paulina il musca de gat...
B:au....de ce ai facut asta?
P:ca sa vezi ca nu e un vis.....mi-ai luat valul de pe ochi...ai avut mereu grija de mine...cum de nu mi-am dat seama...si eu te iubeam dar nu cedeam ca e adevarat...nu stiam prea bine ce e iubirea...
In seara asta s-au intamplat atatea lucruri....am dansat cu Tom primul dans si nu stiu m-am simtit bine dar parca nu mai era ca inainte...parca nu mai eram interesata de el....si Damian ...nu simt nimic pentru el...poate doar o atractie fizica...si cand mi-a spus ce ai facut...am simtit nevoia sa vin la tine...eram foarte ingrijorata....intr-un fel simteam ce se intampla dar nu vroiam sa cred ca e adevarat....
B:micutza mea nu mai zice nimik...ii ia mana dreapta si i-o saruta...Paulina se apleaca si il saruta...nu stia cum se face dar simtea nevoia sa faca asta....Bill o mangaie pe fata ii atinge buzele cu degetele...
Ramasesera amandoi asa imbratisati pana in zori...
P:Bill trebuie sa mergem acasa cred ca tata e ingrijorat....
B:da ...mergem ....nu as vrea sa ma mai intorc acasa...as vrea sa stau cu tine aici doar noi doi...
P:si eu.....te iubesc..si-l saruta....se iau in bratze si merg asa pana acasa imbratisatzi....
De-odata cei doi se despart...Damian o astepta acasa la ea sa mearga la scoala...
B:Paulina nu te duce te rog..
P:nu-ti face griji...o sa-i spun ca te iubesc si gata....eu pe tine te iubesc....
D:buna Paulina...de unde vii...?cu Bill?unde ai fost?
P:trebuie sa vorbim...
D:da zi-mi ..
P:nu aici...vreau sa vorbim intre patru ochi....
D:bine hai urca....Damian o duce langa un lac....un loc foarte frumos ...mai fusese aici cu Bill atunci cand aflase de mama ei....locul lui tom....
D:acum potzi sa-mi spui
P:nu stiu cum sa-ti spun...eram cu Bill pentru ca fusesem toata noaptea cu el...mi-am dat seama ca pe el il iubesc...si el ma iubeste
D:si cu mine ce se intampla?
P:iarta-ma...te rog.....nu te iubesc....
Damian se intoarce cu spatele la ea...sta un pic asa ...se intoarce si o ia in bratze pe Paulina...o tranteste jos....
P:lasa-ma ce faci....
D:o sa platesti pentru ce ai facut...ti-ai batut joc de mine....
P; ce faci?...lasa-ma!da-mi drumul...ma doare
Damian ii rupe rochita de aseara pentru ca Paulina nu se mai schimbase....Paulina incearca sa tipe..se zbatea dar Damian era foarte puternic...
D:o sa fii a mea...numai a mea...
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 3rd October 2007, 2:21 pm

Damian se opreste...vede ca Paulina plangea ...nu putea sa-i faca asta....nu era chiar atat de rau...
D:iarta-ma...te rog....nu am vrut sa fac asta....Paulina il plezneste...
d-abia putea sa mai zica un cuvant...
P:cum ai tupeul sa-ti mai ceri iertare
Damian o lua la fuga....Paulina tacea...statea in iarba si plangea...vede lacul....se simtea asa murdara...era foarte speriata...se apropie de lac ...intra in lac pana cand apa ii ajunge la nivelul umerilor...in acel moment trecea Tom pe acolo...venise pentru ca era locul lui preferat....
T:Paulina...ce faci?iesi imediat...
Paulina se intoarce....si se uita la Tom...se uita la Tom dar parca vedea si dupa el...Tom intra in lac dupa ea
P:Tom...ia-ma in brate....
T:ce-ai patit ....de ce ai intrat in lac...e rece apa o sa racesti....
P:mi-e frica Tom...sa nu vina....
T:cine sa vina?
P:daca vine....?daca vine sa continue ce a inceput?
T:despre ce vorbesti?? Nu te inteleg...
P:Damian....mi-e frica...
T:ce-i cu Damian?ti-a facut ceva....tremuri toata ....hai sa iesim....
P:Damian a incercat sa ma violeze...
T:ce a facut?
P:da....s-a oprit...dar vroia sa ma violeze....
T:il omor....il omor....



P:nu pleca te rog...stai cu mine ma simt rau....
T:hai sa iesim...o sa fie bine....
Ies amandoi din lac....Paulina tremura de frica si de frig si intr-un moment de neatentie aluneca pe iarba si se loveste la cap de o piatra ...
T:Paulina...Paulina...se apleaca ...si se aseaza langa ea...
T:Paulina...te rog revino-ti...o ia in brate si vede ca ii curgea sange ...Tom se sperie foarte tare...cheama ambulantza....nu se dezlipise nici un moment de langa camera in care statea....Michael asista si el la operatie...ii era foarte teama nu mai vroia sa mai piarda inca odata pe cineva...anuleaza si plecarea in America...Tom il suna pe Bill sa vina si el...
B:cum se simte Paulina?ce s-a intamplat?
T:nu stiu cum se simte nu a iesit din operatie....a alunecat pe iarba langa lac si s-a lovit la cap...eu eram langa ea si nu am putut sa evit asta....
B:dar ce cauta ea la lac?parca era cu Damian...
T:nenorocitul ala....il omor....
B:despre ce vorbesti?
T:Damian a incercat sa o violeze...dar nu stiu de ce nu a facut-o....daca o facea cred ca-l omoram...
B:nu se poate...nu e adevarat....nu trebuia sa o las singura...presimteam eu ca ceva urat se va intampla...
T:cred ca a vrut sa se sinucida...cand am ajuns eu era in lac...apa ii ajunsese pana la umeri...
B:micutza mea....prin cate a trecut...de ce nu am fost acolo...de ce am last-o singura...
T:Bill nu te mai invinovati...
B;trebuie sa plec....
T:unde te duci?
B:sa nu te misti de langa Paulina da?
T:da dar unde te duci....?
Bill nu mai raspunse...era foarte nervos...se duce la scoala unde stia ca-l va gasi pe Damian...juca deseori baschet cu prietenii lui....se apropie de el..
B:Damian......acesta se intoarce si cat ai clipi Bill ii da un pumn cu toata fortza....
B:esti un nenorocit...vroiai sa profitzi de biata fata....
D:nu i-am facut nimic..
B:nici nu vreau sa ma gandesc ce ti-as fi facut daca te-ai fi atins de ea....
D:imi pare rau...i-am cerut iertare...imi pare rau pentru ceea ce am facut...de-asta nu am vrut sa o fortzez...unde e Paulina...e bine?
B:nu-mi spune ca te intereseaza....Paulina este acum la spital...
D:cum asa?de ce?era bine cand am plecat eu...adica nu era chiar bine,....
B:a cazut si si-a spart capul...
D:nu se poate imi pare rau....
Bill se intoarce si pleaca...nu mai avea de ce sa ramana acolo...trebuia sa fie langa Paulina...
D:stai unde pleci...vin cu tine....la Paulina...
B:nici sa nu te gandesti....
Bill ajunge la spital...operatia fusese un succes...Paulina era transferata intr-o camera....Baietzii isi petrecusera noaptea acolo....de dimineatza....Paulina se trezeste....langa ea era Michael....
M:Paulina cum te simti?
P:ma doare ingrozitor de rau capul....
M:stai linistita...nu te fortza...ma duc sa-ti aduc ceva pentru durerile de cap si ceva de mancare.....Michael iese din salon...
B:cum e Paulina?
M:s-a sculat...ma duc sa-i aduc ceva de mancare....si ceva pentru cap....
B:vreau sa o vad...
M:nu cred ca e momentul.....mai asteptati putin.....si pleca sa-i aduca Paulinei ce trebuia...
B:Tom eu nu mai pot sa astept...eu intru...
T:a zis Michael sa mai asteptam...
B:tu nu intelegi ca nu pot sa stau asa....trebuie sa intru..trebuie sa o vad....
T:vin si eu cu tine....
Cei doi intra usor in camera.....Paulina era cu ochii inchisi dar nu dormea....o durea capul foarte tare.......Bill se apropie de pat si o ia de mana...
B:micutza mea......Paulina deschide usor ochiii...
P:dar tu?tu cine esti...de ce ma tii de mana....?
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 13th October 2007, 11:27 am

B:.....cum cine sunt?Bill
P:iarta-ma dar nu te cunosc....ma doare ingrozitor de rau capul....
Bill ii da drumul repede la mana....era socat...de ce nu-si amintea de el?Tom se apropie si el de ea...
T:de mine iti amintesti?
Paulina se fortza sa-si aminteasca...de Tom isi amintea .....dar nu tot...isi amintea ca-l iubea...
P:T... ?Tom nu?imi pari cunoscut....fata ta imi pare familiara....imi plac coditele tale...si rade un pic...
Tom se apropie de pat si o ia de mana...In acest moment Bill iese din salon.....nu mai putea sa stea acolo....cum a putut sa-l uite...?acum cateva ore isi declarau iubirea.....se aseaza pe scaun si se stapanea sa nu planga....
M:ce-i cu tine?
B:de ce Paulina nu-si aminteste de mine?
M:parca v-am zis sa nu intratzi inca....
B:nu puteam sa stau asa..trebuia sa o vad....
M:are o amnezie usoara...partiala...nu isi aminteste chiar tot....nici de mine nu-si aminteste....
B:cand o sa-si aminteasca?
M:nu stiu...peste o ora...o zi....o sapt...o luna...poate chiar un an
B:nu se poate....
M:ai incredere in tine...daca stai langa ea sa o ajuti isi va aminti...trebuie sa o ajutatzi.....trebuie sa o ajutam....ai incredere in mine sunt doctor...stiu ce-ti spun....
Michael intra in salon...
M:parca v-am spus sa nu intrati inca....
T:nu puteam sa mai asteptam...dar de ce nu-si aminteste de Bill....
M:i-am zis si lui Bill...are o amnezie partiala....daca o ajutazti isi va aminti de tot....
T:sigur ca da...nu ma dezlipesc de ea...mai ales ca de mine isi aminteste....
M:acum cred ca mai bine ar fi sa o lasatzi sa doarma....este foarte obosita....
T:hai culca-te....dormi....vin mai incolo pe la tine....
P:bine.....
Tom iese afara din salon....
B:ce s-a intamplat?
T:nimic...am lasat-o sa doarma...
B:de ce de mine nu-si aminteste....?
T:nu stiu....Michael a zis ca-si aminteste doar partial...din copilarie...
B:asta trebuie sa fie....
T:ce?
B:isi aminteste de tine pentru ca mereu a fost indragostita de tine.....
T:cum asa?ce vorbesti acolo?si eu abia acum aflu?
B:d-aia petreceam noi atat timp impreuna...incercam sa o fac sa inteleaga ca tu nu o s-o iubesti niciodata...
T:ce-ai facut?da pe mine m-a intrebat cineva?te-ai gandit ca poate simt si eu ceva pentru ea?
B:nu puteam sa te las sa o ranesti....
T:de unde stii tu ca nu o iubesc...?
Tom se aseaza pe scaun langa Bill...
T:nu pot sa cred ce-mi spui....Paulina sa ma iubeasca....e ca un vis....si eu o iubesc....
Bill nu stia daca a facut bine ca i-a spus asta...Paulina il rugase sa nu-i spuna niciodata adevarul...sa-si dea seama singur Tom de ce simte ea pentru el.....dar Paulina de Tom isi amintea nu de el....
M:baietzi cred ca ar fi mai bine sa mergetzi si voi sa va odihnitzi...
T:cred ca ma duc sa fac un dus ...sa mananc ceva si vin inapoi...nu vreau sa o las nici o clipa singura ....mai ales acum cand am aflat asta....
B:Tom ia-o tu inainte....eu vreau sa ma duc undeva...
T:unde?
B:nu e treaba ta....hai pleaca...
T:bine ....
Bill se intoarce si intra in salonul Paulinei....ea dormea...asa de frumos....
B:micutza mea...ce frumoasa esti...oare m-ai uitat asa de repede....nu ma mai iubesti?te rog aminteste-ti....nu pot sa traiesc fara tine....o mangaie pe fata si o saruta pe frunte....
Paulina se trezeste....
P:cine esti tu?de ce imi sunt asa de cunoscute mangaierile tale?
Bill nu se putea stapani...pe mana Paulinei...o lacrima de durere se asternuse....isi ia mana de pe fata ei...
Paulina ii ia mana inapoi si o aseaza inapoi pe obraji...
P:te rog....ma simt asa de bine langa tine....nici macar nu te cunosc...
de ce plangi....imi pare atat de rau....simt ca te cunosc....dar nu-mi amintesc....te rog spune-mi cine esti...de ce simt ca insemni foarte mult pentru mine?
B:Paulina....eu...noi doi....intre timp paulina adormi....somniferul era prea puternic....
Bill o saruta iar pe frunte si iese....merge agale pe strazi pana la podul unde i-a declarat Paulinei dragostea lui...
B:Paulina....de ce nu esti acum langa mine ....nu trebuia sa-ti mai dau drumul....te iubesc micutza mea....te rog aminteste-ti...nu cred ca o sa mai rezist inca unui esec in dragoste....cat de mult imi doresc sa te tin acum in bratze...sa-ti alint buzele cu saruturi dulci...sa cantam...sa-ti cant...si incepe sa fredoneze o melodie...
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 17th October 2007, 12:46 pm

Bill se ridica si pleaca spre casa...
T:ai venit si tu in sfarsit?trebuie sa-ti spun ceva...
B:ce?hai zii repede ca mi-e somn....
T:cred ca m-am indragostit....mi-am dat seama ca Paulina e fata pe care o iubesc...
B:nu vorbi prostii..
T:iti jur...o sa am grija de ea....o sa traiesc doar pentru ea....am simtit eu ceva noaptea trecuta...de ziua ei...
B:nu pot sa-ti permit sa-ti batzi joc de ea...cum faci cu celelalte fete...
T:niciodata nu am sa-mi bat joc de ea...si ea e diferita de celelalte...
B:nush ce sa-ti spun.....macar de tine isi aminteste....pe cand de mi....
Bill urca la el in camera si se inchide acolo...
Se arunca in pat si se uita pe peretzi....
B:micutza mea....oare sunt sortit sa sufar....micutza mea am nevoie de tine...se ridica isi arunca hainele de pe el si se baga in baie ....isi gasea alinarea mereu in picaturile de apa....statea nemiscat in baie ganditor....apa il facea sa gandeasca mai limpede....iese din baie isi infasoara un prosop in jurul sau si iese pe terasa...de pe terasa lui se vedea gemul Paulinei...se duce inapoi in casa se imbraca si se duce la leaganul Paulinei...se aseaza in el....
B:cat de mult iubesti leaganul asta....micutza mea...cat mi-as dori sa te tin acum in bratze asa cum te tineam eu mereu cand erai trista...chiar daca plangeai dupa fraierul de frati-miu....o sa te faci bine...
Intre timp tom era deja la Paulina....
T:te-ai sculat frumoaso?
P:T...Tom...cat ma bucur ca esti aici...vreau sa-mi povestesti....vreau sa stiu totul....poate asa imi amintesc...te rog scoate-ma din infernul asta...vreau sa stiu cine sunt....te rog....
T:nu pot sa te scot....abia ai fos operata...dar o sa intreb....asteapta-ma un minut...Tom iesi grabit din camera...
T:ce faci ?ai venit ?
B:da...
T:ma duc sa-l rog pe Michael sa ma lase sa o scot la plimbare....
B:pot sa te rog ceva?
T:zi...
B:grabeste-te incet...vreau sa vorbesc ceva cu paulina...
T:dar...trebuie sa iesim....
B:te rog....hai du-te si intreaba....
Bill intra usor in camera Paulinei....Paulina se privea intr-o oglinda.....si-si atingea fata...
B:esti foarte frumoasa...mereu ai fost asa...frumoasa....
P:multumesc....macar de mi-as aminti cine sunt...de tine...de mine....
B:nu-ti face griji o sa-ti amintesti...nu te fortza....o sa te ajut...o sa fiu langa tine....
Bill se apropie de ea si incerca sa o ia in bratze...Paulina ezita pentru un moment dar parca era ca un magnet...o atragea nespus de mult....cu taote ca nu-l cunostea Paulina nu mai vroia sa-i dea drumul...se simtea bine in bratzele lui
P:Bill spune-mi de ce simt asta?de ce simt asta daca nu te cunosc?nu stiu cine esti....nu-mi amintesc de tine de infatisarea ta....dar inima mea imi spune ca te stiu de o viatza...simt ca esti o persoana importanta pentru mine....
B:micutza mea...o sa-ti amintesti...Bill vroia sa se desprinda din bratzele Paulinei..dar aceasta nu vroia sa-i dea drumul...
P:te rog Bill nu-mi da drumul....nu vreau sa pleci.....
B:niciodata nu o sa-ti mai dau drumul....
T:se poate?Tom se uita urat la cei doi....
P:da Tom....ce a zis ....doctorul...ta...tata...cred...nu-mi amintesc...
T:a zis ca pot sa te scot la o plimbare....dar vad ca ...deranjez cumva?
B:nu Tom.....hai ca eu trebuie sa plec...
P:de ce?Paulinei nu-i venea sa creada ca intreba asta....
Bill o privea cu iubire.....asta putea sa o vada si Tom dar Tom era un orgolios ....acum ca stie ca Paulina il iubea nu vroia sa-i scape....
B:micutza mea ....vin mai incolo....
P:”micutza mea” suna asa de cunoscut.....suna atat de bine din gura ta...
B:bine hai ca va las acum.....Tom sa ai grija de ea....
T:chiar trebuie sa-mi repeti non-stop....?
Bill o saruta pe Paulina pe frunte si iese din salon...
P:deci?mergem?
T:mda.....hai ca mergem....lui Tom nu-i prea prieau schimburile astea de priviri dintre Bill si Paulina....Tom o duce pe Paulina intr-un parc chiar langa spital...
P:ce frumos....florile...cerul...totul este frumos....radia de fericire....era ca un copil....alerga printre florile..din parc....Tom incerca sa-i tina pasul...
T:Paulina nu ai voie sa alergi...te rog oprestete ...o sa am probleme....
P:nu pot sa ma opresc...ma simt asa de libera....lasa-ma aici....nu mai vreau la spital...alerga cat putea ea de tare....Tom o prinde de brat si cad amandoi....Paulina cade peste Tom.....se uita la el....in ochii lui....Tom o strangea in bratze...murea de dorintza sa o sarute...dar s-a intamplat exact invers....Paulina il saruta pe Tom cu foc....nici macar ea nu stia de ce face asta....
T:de ce m-ai sarutat?
P:nu stiu...am simtit nevoia....ceva m-a impins sa te sarut.....dar nu stiu ce....poate daca te sarut imi amintesc de mine....de ce am fost....de ce sunt...
T:lasa-ma sa te ajut sa-ti amintesti...si o saruta cu foc...Bill se intoarse de la magazin unde fusese sa cumpere un buchet de trandafiri albi.....mergea fericit visand la Paulina....dar cand il vede pe Tom ca se saruta cu o fata....
B:aham...cu alta fata...isi continua drumul si se opreste dintr-o data....
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 17th October 2007, 12:48 pm

B:dar....stai un pic...parca l-am lasat cu Pau....se intoarce si se uita la fata pe care o tinea Tom in bratze si o saruta...era Paulina....strange buchetul de trandafiri cat poate el de tare in mana si apoi ii da drumul jos....picaturi de sange ii curgea din palma....picaturi de suferintza....nu putea sa-si miste privirea de la ei....picaturile de sange se asterneau peste trandafirii albi ce zaceau pe asfalt....acum devenisera rosii....Bill nu mai sesizeaza ca este ranit...ranile din suflet erau mai adanci ca ranile pricinuite de ghimpii trandafirilor...se uita pentru ultima oara la ei....se intoarce si o ia la fuga...fara sa-si dea seama ajunge in acelasi loc in care acum ceva timp a plans-o pe Ina....
B:a doua deceptie in dragoste....Doamne oare mai are rost sa traiesc?decat sa traiesc in suferinta mai bine mor....nu mai vreau sa sufar...trebuie sa fac ceva.....nu mai suport....de ce?
Intre timp Tom si Paulina se ridica ....
T:si?acum te simti mai bine?ti-ai amintit ceva?
P:nu.....
T:....
P:Tom ...nu stiu ...am simtit nevoia sa te sarut....dar nu am simtit nimic cand m-ai sarutat....nu imi trezesc nimic saruturile tale....
T:cum?nu-ti place de mine?toate fetele sunt innebunite dupa mine....
P:si ce vrei sa spui cu asta?eu nu sunt „toate fetele”nu am zis niciodata ca te iubesc sau ca imi placi....
T:atunci de ce m-ai sarutat....?zi?de ce?
P:nu stiu....semeni atat de mult cu baiatul brunet....fizic....semanati....
T:cum poti sa spui asta?nu seman deloc cu Bill...
P:poate ca psihic nu dar fizic semanati foarte mult....
T:nu-mi spune ca te-ai indragostit de frati-miu...?
P:poate ....nu stiu ce simt pentru el....am nevoie de el....simt nevoia sa-l vad...sa-l simt aproape sa ma ia in bratze...
T:dar tu nici macar nu-ti amintesti de el....
P:poate ca mintea mea nu-si mai aminteste de el dar inima mea nu cred ca l-a uitat....te rog du-ma inapoi....
T:parca ai zis ca nu mai vrei sa te intorci?
P:da dar acum....ca stiu de fapt ce simt....multumesc Tom....ti-am zis ca sarutul tau o sa-mi fie de ajutor....
T:mda...eu nu vroiam sa aud asta din gura ta dar daca iti place Billl....asta e....nici macar eu nu stiu ce simt pentru tine...poate ca te iubesc poate ca nu te iubesc....nu stiu....
P:eu cred ca ma iubesti....si inca foarte mult....am petrecut o viatza impreuna...ma iubesti ca pe o sora....nu?
T:mi-e frica sa te iubesc altfel......simt ca te voi rani....nu sunt stabil....mi-e foarte greu sa recunosc dar vreau sa-mi traiesc viatza....nu vreau sa am o relatie de acum...hai sa mergem....
P:multumesc...si-l saruta pe obraz....
T:de ce imi multumesti?
P:pai in primul rand pentru ca ai grija de mine...si in al doilea rand pentru ca ai acceptat ca nu eu sunt iubirea ta....stiam ca tu vrei sa fii cu mine....si-mi era frica ca o sa te ranesc....eu imi amintesc de tine ...dar doar partial....nu stiu daca te-am iubit vreodata.... poate ca da....
T:nu te mai framanta....acum imi dau seama....tot...
P:ce?
T:Bill....se supara des....stiu ca era cam mofturos dar .....mereu te-a iubit ....si eu ca un prost nu mi-am dat seama....eu credeam ca te vede ca pe o sora....
P:ce mormai acolo....
T:nimic....hai sa te duc....
Orele treceau si Bill nu mai venise pe la Paulina...nu putea sa o priveasca...era ranit....
P:Tom....Bill de ce nu a mai venit?
T:nu stiu...nu prea se simtea bine....dar nu te mai gandi la asta....trebuie sa te faci bine...iti aduc ceva de mancare?
P:nu mi-e foame ...multumesc....
T:ma duc sa vorbesc la telefon cu Bill ma intorc intr-o clipa....
P:bine....
T:de ce nu mai vii mah la spital....?
Bill ii raspunde rece
B:nu pot ...o sa plec doua zile din oras...am putzina treaba...plec cu Gustav....
T:ce faci?unde pleci?si Paulina?
B:nu te are pe tine.?...hai ca inchid ...vin la concurs....
T:dar.....
Era prea tarziu...Bill inchisese....cele doua zile au trecut repede...Paulina tot intreba de Bill ..... nu putea sa-si ia gandul de la Bill....acelasi lucru
Se intampla si cu Bill....Paulina facuse un rand de analize care au iesit bine....mai trebuia sa mai faca niste analize care le primea mai incolo ....Paulina este externata....Michael o aduce acasa....o duc in camera ei....a doua zi era concursul....
T:iti amintesti ...?tu cantai la chitara...si eu la fel....Gustav la tobe....si Bill canta...
P:nu-mi amintesc nimic....
Tom ii aduce chitara...Paulina o ia in bratze....
P:Tom nu-mi amintesc....ia-o de-aici...si incepe sa planga...lasa-ma singura...vreau sa fiu singura...
T:bine....dar vin mai tarziu...
Tom se duce acasa....si il vede pe Bill ca se uita la televizor...
T:ati venit?
B:nu e vizibil ca da....am venit
T:si de ce nu m-ai anuntat...
B:erai prea ocupat....cu Paulina....
T:ce-ai mah?de ce nu ai venit cand au adus-o acasa?
B:lasa-ma nu vreau sa vorbesc...si urca la el in camera....
T:Bill deschide...vreau sa vorbesc cu tine...
B:ce vrei?
T:deschide....
B:hai zi repede ca mi-e somn....
T:crezi ca eu nu vad?ca eu nu simt?ce-i cu tine?
B:ce vezi tu?tu nu vezi nimic ...nu te intereseaza nimic....
T:Bill mi-am dat seama....nu stiu cum de m-am prins asa de incet...stiu ca o iubesti...de ce nu mi-ai spus?
B:chiar te interesa?
T:Bill...daca imi spuneai asta nu ma mai bagam....
B:nici sa nu te gandesti sa o lasi...ea pe tine te iubeste....cred...de tine isi aminteste....nu vreau sa ma mai gandesc la asta....maine e concursul ...
T:nu-si aminteste de formatie...ce ne facem...
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 17th October 2007, 12:49 pm

B:cantam doar noi....
T:da dar nu stiu daca pot sa-i cant partea...am incercat si nu-mi iese asa bine ca ei...
B:atunci cantam asa fara ea....
Ziua concursului isi facuse aparitia....Tom era foarte emotionat...Paulina nu mai putea sa stea in casa....iese si decide sa se plimbe putzin....o ia pe o poteca....nu stia unde merge...ghidul ei era sufletul...nu cunostea aceste locuri dar parca ceva o impingea sa mearga pe acolo....ajunge la podul unde s-a sarutat prima data cu Bill
sineto que te conosco ase tiempo
de otro milenio,de otro otro sieglo
dime si me recuerdas aun
solo por tocar tus manos
puedo revelarte mi alma
dime si reconoses mi voz
ieiei hieie heieee
siento que me desnudas la mente
quando me besas en la frente
dime si traigo marcas de aier
solo por tocar tus manos
puedo revelarte mi alma
dime si reconoses mi voz
ieiei ieeieehiee hieee
siento que te conosco
y siento que me recurdas
dime si reconoses mi voz
ieeehieee eiii hiiee
siento que te conosco
siento que me recuerdas
dime si reconoses mď voz


P:de ce imi sunt asa de cunoscute locurile astea....?
Paulina se plimba putzin incercand sa-si aminteasca ceva si da sa plece...cand se intoarce ii apare brusc in minte tot.....de cand era mica...cate facea ea pentru Tom...isi aminteste ca Bill mereu era langa ea....isi aminteste de formatie....isi aminteste de primul sarut....
P:Bill ...te iubesc....stiam ca tu insemni ceva foarte important in viatza mea...si o ia la fuga...isi aminteste ca era concursul...intarzia....in timp ce alerga se opreste in fata lacului...isi aminteste ca a venit aici cu Bill..de mama ei....si....
P:Damian...nu m-as fi asteptat sa-mi faci asta....
Se tranteste in iarba....lacrimile ii invadeaza ochii....plange....apoi se scoala brusc...
P:trebuie sa ajung....
Paulina trece pe acasa si-si ia chitara...ajunge exact la tanc....urmau chiar ei....Paulina intra pe scena....cantecul incepuse....toti au ramas fara glas...Paulina nu-l scapa din priviri pe Bill....se duce la el si-i sopteste...
P:trebuie sa castigam....te iubesc....si-l saruta...apoi se duce langa Tom si incep sa cante...straluceau toti....fusese cel mai frumos spectacol....dupa ce termina de cantat Bill o ia in bratze pe Paulina si o invarte spunandu-i neincetat ca o iubeste....o iau amandoi la fuga fara sa mai vada daca au castigat sau nu.....castigasera...locul intai....
B:micutza mea...ti-ai amintit....
P:am stiut de cand te-am vazut...am simtit ca tu insemni ceva important pentru mine....nu stiu cum am ajuns la pod...ceva m-a indrumat...nu stiam locul....aici mi-am amintit de tine....cum puteam eu sa uit primul sarut?
B:te iubesc....se aseaza amandoi pe iarba....Bill asterne sacoul pe iarba si se aseaza amandoi pe el....Bill o saruta cu atentie...ii saruta ochii...obrajii.buzele....o saruta pe gat....
P:Bill te iubesc....
B:si Tom?
P:ce-i cu Tom?
B:te-am vazut in parc cand te-ai sarutat cu el....nu cred ca am avut halucinatii....
P:nu ai avut...intr-adevar...ne-am sarutat...l-am sarutat...dar nu am simtit nimic...am vrut sa vad daca simt ceva...dar nu am simtit nimic....in schimb cu tine era altfel....mangaierile tale...imi trezeau fiori...am vorbit cu Tom si mi-a spus ca nu stie ce simte...ca nu stie daca ma iubeste....nici eu nu-l iubesc....
B:nu-mi vine sa cred....eu v-am vazut in parc...v-ati sarutat...de-aia nu am mai vrut sa vin la tine....
P:prostutzule....imi amintesc tot....mi-am amintit tot.....daca nu erai tu poate ca nu imi mai aminteam niciodata...podul....tu....primul sarut...prima lacrima de iubire...
Cei doi se iau in bratze apoi...si stau asa pana cand se crapa de ziua....
B:micutza mea scoala-te...si o saruta pe buze....
P:micutzul meu...ce frumos este sa ma trezesc langa tine in bratzele tale....
B:hai sa mergem acasa ...nici macar nu am ramas sa vedem daca am castigat ceva....Mergeau imbratisatzi...Paulina avea chef de joaca si o ia la fuga...
B:unde fugi?ai chef de joaca?
P:daca ma prinzi o sa raman a ta pentru totdeauna....
B:a da?pai hai sa vedem cat de bine alergi....Bill o prinde repede...si se arunca pe jos...
B:cred ca de asta nu ti-ai amintit...
P:de ce?de ce crezi tu ca nu mi-am amintit?
B:pai tu nu prea le ai cu sportul...mereu te prindeam...
P:asta crezi tu!ca nu-mi amintesc...stiam ca o sa ma prinzi....
B:aham...esti hoatza....acum sa vedem daca ma prinzi tu....daca ma prinzi...raman cu tine pentru totdeauna....
P:nu-i corect...tu esti baiat....
B:hai sa te vad...si se alearga pana acasa...Bill se impiedica si aluneca la picioarele lui Tom...
T:hopa....traiesc sa o vad si pe asta....Doamne Bill dar chiar nu trebuie sa ma rogi in genunchi....
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 29th October 2007, 2:55 pm

B:ce sa te rog mah....ai innebunit....am alunecat....
T:da da bine....o sa o tin minte p-asta...unde ati fost mai....nu stiti ce ati pierdut....am luat locul intai....
B:ce bine...ma bucur....
T;fara tine Paulina nu cred ca am fi castigat....cat ma bucur ca ti-ai amintit...
P:ba da...ati fi castigat....ati cantat mai bine ca la repetitii....mai ales ca tie niciodata nu-ti iesea partea aia la final..ieri ti-a iesit perfect....hai sa mancam...sunt lihnita....
G:hopa.....stai ca nu vad bine....sora-mea cu Billl?
P:da ....ce te miri asa?nu te bucuri pentru noi?
G:cum sa nu ma bucur....parca prevedeam eu ceva...petreceati voi prea mult timp impreuna....aham si acum tzanca de sora-mea si-a gasit iubit?
P:pe cine faci tu tzanca?nu vezi ca am crescut.....si sare pe el sa-l gadile....sar totzi ....dupa o vreme in care au vorbit cu totii despre concurs.....intra si Michael...
M:ce-i aici?ce-i chicoteala asta?imi pare rau ca nu am putut sa ajung la concurs...un accident...doi mortzi....dar sunt foarte mandru de voi....de totzi....Paulina mi-a spus Tom ca ti-ai amintit...cat ma bucur...nu credeam ca o sa-ti amintesti asa de repede.....maine primim analizele....nu trebuia sa faci mult efort dar sa speram ca or sa iasa bine....
P:tata cat ma bucur ca nu mai pleci.....
M:.....
P:nu-i asa ca nu mai pleci in America?
M:asta chiar e o problema.....maine trebuie sa plec....
P:cum asa?
M:iarta-ma....ti-am zis te iau cu mine daca vrei....
P:tata nu vreau sa pleci...dar acum....il ia in bratze pe Bill.....acum ca iubesc nu pot sa mai plec....
M:ma bucur pentru voi doi...Bill am incredere in tine ca o sa ai grija de ea
B:bineinteles....mereu am avut si mereu o sa am....
M:acum cred ca ar fi mai bine sa mergetzi la culcare....Paulina trebuie sa dormi....nu aveai voie sa faci asa mare efort....
P:Bill ma duci tu te rog?
B:da....hai sus...te duc in spate...
T:vezi poate ma duci si pe mine....ca mi-e foarte rau...
B:cred ca glumesti....la cat duhnesti a bautura cred si eu ca d-abia te mai tii pe picioare...dar n-ai decat sa te tarasti pana acasa....nu am de gand sa te mai car....
T:Bill....
B:hai in patutz...micutza mea....Paulina se aseaza usor pe pat...era putzin ametzita...se ridica si cade inapoi....duce mana la cap....o durere o sageta....ceva nu era in regula....
B:te simti bine....?ce ai?
P:nu am nimic....si zambeste voit mai mult....cred ca sunt putzin obosita...
P:Bill pot sa te rog ceva?
B:orice....
P:mi-e pofta de ceva de dulce....imi faci niste clatite te rog....
B:eu clatite?hai ca o sa incerc....
Bill coboara scarile si vede o mana de om care tinea o sticla de bere...
B:Tom...dar betziv mai esti....nu potzi sa te abtzii si tu un pic....
T:Diana sa stii ca eu te iubesc....chiar te iubesc....de ce nu ma crezi....?
B:pentru ca asa le spui la toate mai porcule....
T:Diana....te-ai vopsit?dar sa stii ca-ti sta bine si bruneta....da-mi un pupic...hai te rog unul mic....
B:iesi de pe mine porcule...sunt fractu....
T:ce cauti aici...iach...era sa te pup...unde e Diana....?
B:treci acasa...bei asa de mult zici ca in loc de stomac tu ai o canistra...ar trebui sa mai pui si tu stop....
T:pleaca din visul meu....nu vreau sa devina cosmar...Diana ce frumoasa e.....si adoarme...
B:sa o creada el ca-l car pana acasa ...aici ramai...si se duce in bucatarie...face el trei clatite si urca inapoi....Paulina iesea din baie cu un prosop in jurul trupului...
B:iarta-ma ca am intrat asa.....credeam ca esti in pat.....
P:Bill arata bine clatitele....Bill lasa clatitele pe masa...era fermecat de ce vedea...Paulina nu mai era un copil...era o femeie...se apropie de ea si o strange in bratze....o saruta pe gat apoi ii saruta buzele...mainile lui ii alintau trupul ei ...
P:Bill vreau sa ma faci a ta...te iubesc....sunt a ta...Bill ii da prosopul jos...Paulina se ghemuieste in bratzele lui....
B:te iubesc...
O ia in bratze si o aseaza in pat....Paulina avea sa devina femeie acum...cei doi s-au dezmierdat toata noaptea....singura martora a iubirii lor era luna....care le lumina trupurile ascunsa dupa fereastra...pentru amndoi era pentru prima data...dar asta nu a contat...se iubeau prea mult....adorm imbratzisati...
A doua zi Bill se scula diz-de –dimineatza.....ii pregateste miculdejun si urca la ea in camera....intra usor...lasa mancarea pe masa si se aseaza pe fotoliu...o priveste fara sa se sature de infatzisarea ei....Bill atzipeste un pic...intre timp Paulina deschide ochii.se trezise...razele soarelui o trezise....se uita in camera si-l vede pe Bill...
P:Bill...Bill se scoala si da sa se ridica....Paulina incearca si ea sa se ridice din pat dar cum puse piciorul pe pamant...lesina si cade....Bill se repede si o ia in bratze....
B:ajutati-ma.....sa vina cineva....Pulinei ii e rau....toata casa se sculase...pana si Tom care inca mai visa la Diana...
T:ce s-a intamplat...de ce tzipi.....?si urca scarile in sila...era nauc....
T:ce-ai mah de ce tzipi?Paulina ce ai...?Bill de ce e pe jos?
B:unde e Michael....?cheama la ambulantza...nu stiu a lesinat...repede misca-te...
B:Paulina....scoala-te....revino-ti....
B:ai vorbit?
T:Michael nu e acasa...a avut o urgentza....am sunat la ambulantza vine intr-un moment....
B:suna-l pe Michael....
T:hai ca ma duc sa-l sun.....intre timp venise ambulantza....Doi infirmieri ,trei asistente si un doctor care ma impinse de langa Paulina isi facusera aparitia in acel moment....o pun pe Paulina intr-o targa si o duc in ambulantza...
B:ce are...va rog raspundeti-mi.....ce a patzit?
Doctorul:nu avem timp de asta...trebuie sa ajungem la spital....
B:e grav?va rog...raspundetzi....
Doctorul:a intrat in coma....
Bill se opreste din alergat....ramane acolo...ii tremura tot corpul....
T:ce-ai mah...revino-ti...ce a zis doctorul.....
B:....
T:Bill raspunde....
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 29th October 2007, 2:58 pm

B:e in coma....
T:nu se poate dar ieri era bine....
Bill se arunca in genunchi si izbucneste in plans....
B:nu era bine....aseara o durea capul...dar am zis ca e din cauza oboselii...daca patzeste ceva..e numai vina mea....
T:nu crezi ca acum ar trebui sa fim langa ea?hai ridicate....Michael e la spital....am vorbit cu asistenta lui e intr-o operatzie....nu poate sa-l anuntze....
B:am inteles....trebuie sa fiu langa ea....Bill se ridica si o ia la fuga.....
Tom ia masina lui si merg spre spital.....Tom nu prea era in stare sa conduca....dupa o noapte de betzie....se lovesc de o masina....cei doi au scapat cu niste rani usoare dar fata care conducea cealalta masina era grav ranita....Tom si Bill se dau repede jos din masina sa o ajute pe fata ranita....
T:Bill ajuta-ma....sa o scoatem.,...suna la ambulanta....era asa de frumoasa.....Tom o privea si nu-i venea sa creada ca exista un inger asa ca ea.....
B:hai ca am sunat trebuie sa vina....intre timp fata da sa se scoale....
T:nu te misca....te rog...o sa fie bine....
X:ma doare tot corpul....mi-e frica....cine esti?
T:nu conteza asta acum....stai linistita....uite ca vine ambulantza...
X:nu-mi mai simt picioarele...de ce?spune-mi mi-e frica.....te rog....
Tom nu mai stia ce sa-i spuna....
T:Bill ma duc cu ea....
B:bine hai ca eu iau un taxi...Paulina rezista.....trebuie sa fii tare...
In ambulantza....Tom nu mai merse niciodata cu ambulantza...totul i se parea infricosator...dar incerca sa se uite doar la fata care plangea ca nu-si simtea picioarele....
T:Doamne...nu-si simte picioarele....ce ma fac...e vina mea....daca eram mai atent nu s-ar fi intamplat asta....
X:mi-e frica...de ce nu-mi simt picioarele....vreau sa ma ridic....Tom o ia de mana....
T:nu te mai misca....nu stiu ce se intampla....trebuie sa fii tare....o sa ajungem la spital si totul o sa fie bine....
X:sa nu ma lasi singura te rog....
T:nu ma misc de langa tine....stai linistita.....Cei doi ajung la spital....Tom astepta pe holurile spitalului....prin fata lui trece Michael care iesise din sala de operatii se apropie de niste oameni care stateau langa Tom...
M:operatia a fost un succes....fetitza a fost foarte cuarjoasa....acum este transferata intr-o camera putetzi mai incolo sa intratzi sa o vedetzi....Tom ce-i cu tine aici?
Tom isi daduse seama ca nu stia de Paulina....
T:Paulina...
M:ce-i cu Paulina....?azi trebuie sa primim rezultatele analizelor...o sa ma duc sa le iau....
T:Michael....Paulina a lesinat azi de dimineatza.....doctorul care a venit in ambulantza a zis ca a intrat in coma...
M:nu se poate....si pe mine de ce nu m-a anuntzat nimeni?
T:pentru ca ertzi in operatzie...nu stiu....
M:trebuie sa ma duc sa vad ce se intampla...
Tom se tot gandea la fata care a fost ranita din cauza lui....prin fatza trece doctorul care era si in ambulantza...
T:ce s-a intamplat cu fata care a avut accident?
Doctorul:tu cine esti?
T:un prie....iubitul ei...
Doctorul:aham...pai acum este in operatzie...
T:este grav?
Doctorul:s-ar putea sa ramana paralizata....
Tom cade pe scaun....isi duce mainile la cap si-si scoase sapca de pe cap si o arunca pe jos....in acel moment ajunse si Bill...i ia sapca de pe jos si i-o da...
B:ce s-a intamplat?de ce esti suparat?ce a patzit fata?
T:Bill mi-e frica....daca ramane paralizata....eu nu stiu ce ma fac....e vina mea tu iti dai seama....i-am stricat viatza....
B:unde e ea....?esti sigur ca o sa ramana paralizata?
T:acum e in operatzie....doctorul a spus ca s-ar putea sa ramana paralizata....
B:sa spaeram ca nu.....ma duc la Paulina ...trebuie sa vad ce face....si-o fi revenit....
T:eu raman aici.....
B:Michael ...cum e Paulina?
M:nu a iesit din coma....am primit analizele....are o tumoare pe creier....
B:cum asa....era bine...se facuse bine...nu?
M:nu Bill nu era bine...accidentele astea nu trec asa de usor....si totusi la primele analize nu a aparut nimic care sa arate ca ar avea o tumore pe creier...acum trebuie sa le primesc si pe celelalte...
B:pot sa o vad?
M:e la terapie intensiva...potzi sa o vezi da numai 5 minute...
B:multumesc....
Bill intra in camera....Paulina era inconjurata de aparate...multe aparate care o tineau in viatza....
B:micutza mea...trebuie sa-ti revii..trebuie sa fii tare....eu sunt langa tine....niciodata nu am sa te las...stiu ca ma auzi....lupta....te iubesc....Bill o saruta pe frunte ....se aseaza pe un scaun langa ea si fara sa-si ia privirea de la ea il asteapta pe Michael cu analizele.....
Intre timp Tom primeste veste ca fata a iesit din operatie...este transferata intr-o camera....Tom inca nu avea voie sa o vada....dar el nu mai rezista si intra....fata era intinsa dormea....Tom se apropie incet de pat ii mangaie obrajii si apoi iese din camera...
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 31st October 2007, 9:23 am

I hate that i think at  you all the fucking  time! T_WRMandyMoorm_ff65e14

incearaca sa dea de o ruda de-a ei dar afla ca nu are pe nimeni aici in Germania....statea la un internat....primise bursa pentru studii la Berlin....parintzii ei erau divortati...mama ei era o drogata....nu o interesa de ea...iart tatal ei era bolnav....in momentul in care a avut loc accidentul ea se ducea la serviciu...era administratora intr-o biblioteca....citea foarte mult....dupa putzin timp Tom intra iar in camera ei....o vede ca era sculata ...se uita pe peretzi ....
T:te-ai sculat?cum te simti?
X:cum potzi sa ma intrebi cum ma simt?macar de as simti ceva....nu simt nimic....doctorii nu vor sa-mi spuna nimic....ma cred proasta?....stiu ca am paralizat....am citit mult.....au zis ca mai trebuie sa fac niste operatzii....dar am citit ca sansele de cele mai multe ori sunt minime....si in plus nu am bani sa fac operatzie....acum ce ma fac?
T:o sa te ajut....nu-ti face griji.....o sa te ajut cu operatzia nu-ti face probleme....o sa te opereze cel mai bun doctor din tara....o sa te faci bine....sunt sigur....
X:acum cum il mai ajut pe tata....
T:nici macar nu am facut cunostintza....eu sunt Tom....Tom Kaulitz...
S:Serena....
T:imi pare bine Serena....acum incearca sa dormi....nu-ti pierde increderea....sunt langa tine....nu o sa te las singura...ies un pic sa vorbesc cu doctorul....sa te culci da?
S:da.....
Tom iese din salon.....se duce in cabinetul doctorului....
T:ce se intampla cu fata care a avut accident....a ramas paralizata nu?trebuie sa facem ceva....nu poate sa ramana asa....
D:da ai dreptate putem sa facem ceva dar ea nu are bani si o operatzie costa foarte mult....si recuperarea e foarte grea....o sa sufere mult....am inteles ca este singura in Germania....
T:nu conteaza cat costa....facetzi tot ce putetzi sa o ajutatzi....
D:dar tu cine esti?
T:v-am mai spus....sunt iubitul ei...
D:aham....pai va trebui sa o ajutzi mult....sa-i dai incredere....recuperarea e foarte grea....o sa vrea sa renuntze...sa speram ca va fi bine dupa operatzie....
T:sunt sigur ca va fii bine...cat o opereaza?
D:pai nu stiu...depinde de doctor....are niste probleme si nu cred ca e in stare sa opereze...
T:ce doctor....vreau sa vorbesc cu dansul....
D:nu cred ca va fii posibil....acum este cu fata lui....a intrat in coma....
T:Michael....
D:il cunoastetzi?
T:da....suntem vecini....foarte buni prieteni....o sa trec sa vorbesc cu el.....
Tom iese din cabinet....coboara la parter unde erau urgentzele....intra in camera in care era Paulina...acolo era Bill....
T:Bill...cum e a iestit din coma?
B:nu ....Michael intra pe usa cu niste foi in mana....
M:am primit analizele....Paulina are o tumoare pe creier....
B:cum asa?dar primele analize nu au aratat nimic....
M:isi face aparitia in timp......
B:si cand o sa-si revina?din coma
M:nu stiu....trebuie sa-si revina....altfel nu putem sa o operam....daca nu-si revine...poate sa riste sa moara....
B:cum s-a putut intampla asta?daca moare eu mor cu ea!!
M:nu e cazul sa gandesti negativ...are nevoie de noi...Michael era pe cat se putea de calm....d-abia se abtinea sa nu planga....
Bill se apropie de patul in care era Paulina....ii mangaie obrajii si se aseaza apoi pe scaun....
M:cred ca mai bine te-ai odihni si ai manca putzin....Paulina are nevoie de tine sanatos....
B:nu pot sa plec....
T:hai ca ma duc eu sa aduc ceva de mancare....
Tom si Michael ies din camera Bill se ridica de pe scaun se apropie de Paulina....
B:micutza mea....nu trebuia sa treci prin atatea...est atat de mica...de firava....trebuie sa rezisti....trebuie sa te scoli....am nevoie de tine
Ii ia mana in mana lui si o saruta....Paulina isi miscase un deget....Bill tresari...isi ridica privirea dar nu se misca....iese din salon si il cheama pe Michael....
M:nu-ti face prea multe sperantze s-ar putea sa fie reflexe....
B:eu stiu ca o sa-si revina....nu cred ca a fost doar un act reflex....i-am tinut mana....poate ca m-a simtit....
M:se poate...
Orele treceau si Paulina nu dadea vreun semn ....Bill adoarme langa ea....la fel a facut si Tom cu Serena....
T:ce frumoasa esti...esti ca un inger...ti-am furat viatza....o sa ma iertzi vreodata...am sa ma iert vreodata....
A doua zi Serena se sculase inaintea lui Tom...il privea cum se chinuia pe un scaun sa doarma....Tom se trezeste...
T:te-ai sculat?cum ai dormit...?
S:eu bine dar tu nu cred ca ai dormit prea bine....
T:nu-ti face probleme pentru mine....
S:de ce ai grija de mine....nu trebuie sa te simti vinovat...daca stai din mila mai bine pleci....nu vreau mila nimanui....
T:in nici un caz nu stau din mila....da ma simt vinovat....nu am fost atent....si poate ca daca eram mai atent tu nu erai acum in pat la spital....
S:nu esti obligat sa ai grija de mine.....esti ranit?ai mana bandajata....
T:e nu e mare lucru ...trece....ce-ar fi sa te linistesti un pic...orice ai spune eu nu ma misc de langa tine....o sa faci operatzia si o sa fii iar ca inainte....
S:ce operatzie?nu am cum sa o fac...ai mei nu au cum sa plateasca ...eu sunt singura sursa de venit din casa....
T:nu-ti face probleme....am zis ca te ajut....dar am nevoie sa ai incredere in mine....e foarte important....
S:iti multumesc dar nu am cum sa platesc....sa-ti restitui banii....nu vreau sa raman datoare....
T:te rog....nu o sa scap de aceasta vina nici daca te ajut....lasa-ma sa-ti fiu prieten....
S:esti ca un inger....ingerul meu pazitor....
T:o sa le zic ca te-ai sculat....sa-ti aduca de mancare....sa fii cuminte....
S:nu cred ca pot sa nu fiu cuminte....
T:da...iarta-ma.....
S:hai du-te ca mi-e foame....
Bill dormea inca ....se scoala dintr-o data....Paulina miscase....ii era frica sa nu fie ca ieri....sa nu fie un act reflex....dar Paulina deschide ochii.
B:micutza mea....multumesc Doamne ca mi-ai ascultat rugile....micutza mea ti-ai revenit....stiam ca o sa-ti revii....
P:Bill.....Bill o saruta pe frunte....
P:ce frumos e sa ma trezesc si sa te vad pe tine primul....dar ce s-a intamplat?ma doare ingrozitor de rau capul....
B:nu am putut sa ma dezlipesc de langa tine....te iubesc....ma duc sa-l chem pe Michael....
Bill iese din camera...plangea de bucurie...
Serena intra in sala de operatzie....inca se mai gandea la Tom....de ce o ajuta atat?aceasta a fost ultima intrebare care ii venise in minte in momentul in care era anasteziata....
Tom veni si el la Paulina....
T:cat ma bucur ca ti-ai revenit....
G:cum te simti?acum am aflat...esti bine?
P:da....tu mereu afli ultimul ce se intampla....
G:eeee....acum te vezi bolnava si esti tare ca nu pot sa te bat....dar las ca te faci tu bine.....
G: trebuie sa va spun ceva important....
P:ce?
G:pai am vorbit cu un impresar...d-aia am fost plecat....vrea sa semnam un contract....maine....o sa inregistram...turneee...chestiii...
P:ce bine...dar nu putem sa semnam acum...
G:ce s-a intamplat....nu trebuia sa fitzi bucurosi?
B:tu chiar nu esti informat cu ce se intampla....Paulina are o tumoare pe creier....trebuie sa fie operata....
G:cum asa?nu se poate....
B:da....daca se poate dupa ce o opereaza....
T:pai dap....eu cu ea cant...
P:nu va facetzi probleme pentru mine...nu trebuie sa incetatzi sa va realizatzi visul din cauza mea....e o sansa care nu trebuie data cu piciorul....
B:micutza mea...eu nu ma dezlipesc de langa tine....
T:nu te mai gandi la asta....dupa operztie..sa speram ca o sa fie bine...semnam si contractul...
P:multumesc....suntezti cei mai buni
B:te iubesc...micutza mea....
T:hai ca eu ma duc la Serena...sa vad ce se mai intapmpla....
B:aham vad ca ai prins drag de ea....
T:hahaha.....mai bine te abtii....
B:scuze scuze....cum se mai simte....
T:pai nu prea bine....e in operatzie acum....
P:cine e Serena....si ce ai patzit la mana Tom?
B:s-au intamplat atatea cat ai fost in coma....
T:hai ca eu plec...
B:cand veneam spre spital...Tom conducea si am avut un mic accident....noi am scapat usor....dar fata care conducea se pare ca a ramas paralizata....
P:d-aia avea Tom mana bandajata....tu esti bine....?
B:da...eu cred ca sunt singurul care nu a patzit nimik....niste zgarieturi.....
P:Bill mi-e frica...
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by angelik_engel_angel 31st October 2007, 9:36 am

B:nu ai de ce sa-ti fie frica....
P:Bill daca eu nu o sa mai fiu...
B:te rog nu vorbi asa...
P:asculta-ma....
B:....
P:Bill vreau sa-ti continui visul....vreau sa canti cat mai bine potzi...vreau sa mergi mai departe...te iubesc....continuatzi visul...
B:nu trebuie sa ma gandesc la asta....tu nu o sa mori....ai inteles...nu o sa mori...
P:Bill sa nu uiti ....mereu o sa fiu langa tine....de sus....sa ai incredere in tine si sa nu-ti fie frica sa iubesti din nou....stiu ca o sa mor....le-am auzit pe asistente susotind....spuneau ca sunt slabe sanse sa supravietuiesc...este foarte periculoasa operatzia....
B:Paulina te rog inceteaza....nu vreau sa te mai aud...te iubesc....daca tu mori eu mor cu tine....
P:Bill....asta este ultima mea dorintza....te rog ia-ma in bratze...cei doi se iau in bratze.... in camera intra Michael...era abatut....o iau pe Paulina in sala de operatzie...
B:Paulina te rog...fii tare....nu ma parasi....
B:Michael...te rog spune-mi ca nu o sa moara....
M:nu pot sa-ti spun nimic....in ochii lui Michael se vedeau urme de lacrimi....
B:nu se poate...trebuie sa fie o cale....ceva...
M:Bill sunt foarte mici sansele sa supravietuiasca....este foarte grav....
B:nu pot sa cred asta....nu pot..... Orele treceau greu...pentru Bill era un cosmar.....


Un loc linistit....un loc unde dainuieste pacea si linistea....cerul posomorat...niste haine sumbre...toti imbracatzi in negru....pe peste tot erau flori...flori care nu mai straluceau .....erau fade...plangeau...lacrimi de suferintza ...de durere...se asterneau pe ele.......cuvinte de ramas bun.....Paulina nu mai era in viatza....parasise lumea celor vii....Lacrimi de durere se scurgeau pe obrajii indureratzi ai rudelor si prietenilor....Bill era inca in stare de soc....slujba incetase....oamenii plecau...se pierdeau in departare...Bill nu putea sa se dezlipeasca de mormantul Paulinei....plangea fara incetare....
T:Bill hai sa mergem,....
B:nu pot....ia-o inainte.....mai lasa-ma cu ea.....
T:bine te astept in masina....

B:te iubesc....iti promit ca nu te voi uita niciodata....iti promit ca o sa-mi realizez visul...o sa merg mai departe...o sa cant pentru tine....mereu o sa fii in sufletul meu....ultima dorintza....iti jur ca o sa ma tin de promisiune..si lasa sa-i curga o picatura de sange pe mormant....se intoarce si pleaca....Zilele treceau ....in casa Hillyard era monotonie...tristetze...Bill statea ore in sir in leagan ....nu putea sa se dezlipeasca....Tom isi petrecea zilele impreuna cu Serena....operatzia ei fusese un succes....era la recuperare....Tom ii fusese de mare ajutor....a avut grija de ea mereu...acum se tinea doar in carje...scapase de scaunul cu rotile....
T:nu-mi vine sa cred....ti-am zis ca o sa te faci bine....o ia in bratze
S:fara tine nu cred ca as fi reusit...
Tom o saruta.....
T:iarta-ma nu stiu ce a fost cu mine....
S:nu-ti cere iertatre te rog.....
T:hai sprijina-te de mine....sunt sigur ca nu o sa mai ai nevoie de carje....
Tom,Bill si Gustav se intalnesc seara ....Gustav vorbise cu impresarul...aveau sa semneze un contract....un nou coleg de trupa isi face aparitia....se numeste Georg....nu o sa poata niciodata sa-i ia locul Paulinei dar devin foarte buni prieteni....Bill ii promisese Paulinei ca o sa-si continuie viatza si asta facea...se axase numai pe muzica...cu tote ca nu putea sa uite.....nu vroia sa o uite....canta pentru ea.....pentru el.....cu Tom si Serena era altceva.....Serena se facuse bine....mai repede decat credeau doctorii...Tom a ajutat-o foarte mult.....Facea deja primii pasi singura....Tom petrecea mult timp cu ea ....se atasase foarte mult de ea...dar nu vroia sa se indragosteasca de ea....
T:ce e ?de ce ma privesti asa?
S:Tom....eu.....si sare si-l saruta....
T:Serena...
S:iarta-ma dar eu te....
T:te rog nu o spune...
S:.......
T:mi-e frica sa simt si eu acelasi lucru....trebuie sa plec in turneu....Serena simt ceva frumos pentru tine....nu este ceva doar trupesc.....este sufletesc....niciodata nu am simtit asta....nu pot.....vreau sa-mi traiesc viatza....nu pot sa am o relatzie stabila....nu vreau sa te ranesc.....sunt confuz.....o strange cat poate el de tare in bratze....
S:eu m-am indragostit ca o proasta de tine.....
T:Serena...o sa intalnesti un baiat care o sa te iubeasca cu adevarat.....mereu o sa te port in inima mea si iti promit ca o sa ne mai revedem....poate ca nu ma iubesti cu adevarat....ma iubesti pentru ca te-am ajutat.....pentru ca iti sunt si-ti voi fi prieten mereu.....
S:iti multumesc....
Tom o ia in bratze.....
T:nu o sa te uit niciodata....nici cand voi fi faimos.....
S:ma bucur macar ca te voi vedea la televizor....sper sa te vad cat mai des la televizor....nu?
T:asa sa fie....
S:drum bun.....Tom il saruta pentru ultima data.......
Tom se indeparta .....baietzii il asteptau....urca in avion.....o noua viatza ii astepta.....viata de star....
Paulina va fi mereu langa el in clipele grele...ca si in aceasta poza...

Bill dupa un timp de la moartea Paulinei...inca se mai gandeste la ea...
https://www.youtube.com/watch?v=bafGWqb8EtA



Fin
angelik_engel_angel
angelik_engel_angel

Number of posts : 82
ChAt ToKiO HoTeL : I hate that i think at  you all the fucking  time! Angiftjxr9
Registration date : 2007-09-12

Back to top Go down

I hate that i think at  you all the fucking  time! Empty Re: I hate that i think at you all the fucking time!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum