Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb

Join the forum, it's quick and easy

Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb
Tokio Hotel fans from Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"?

3 posters

Go down

TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"? Empty TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"?

Post by Admin 14th August 2007, 11:31 am

Tokio Hotel: Ce se intampla in "Zimmer 483"?

POPCORN a vrut sa afle secretul din "Zimmer 483". Fanii Tokio Hotel au trimis o gramada de scrisori cu povesti care mai de care mai trasnite. Le-am selectat pe cele mai originale. Lectura placuta!

TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"? 874267234wc1
Shot at 2007-08-14
Povesti de dragoste, aventuri, intamplari fantastice - fanii si-au imaginat o sumedenie de intamplari amuzante care s-ar fi putut petrece in "Camera 483" - titlul noului album Tokio Hotel. Baietilor de la TH le-a placut foarte mult ideea revistei POPCORN iar povestile li s-au parut super interesante si pline de umor!
Bill & Tom se combina cu gemenele Olsen!
Tokio Hotel au plecat in Mallorca, pentru a-si promova albumul. Noaptea, cand s-a intors in camera de hotel, Bill a gasit sub usa un biletel. "Sigur este vorba despre un fan care ma roaga sa-i dau un autograf", isi spuse el in gand chiar inainte de a-l citi.
Pe foaia de hartie era scris cu litere delicate: "Vino impreuna cu Tom in camera 483!" Normal, curiozitatea lui Bill a invins. Impreuna cu fratele lui a inceput sa caute camera cu pricina. Cand au gasit-o, Bill a batut la usa si cei doi au auzit o voce dinauntru: "Intra!".

Cand au deschis usa, erau cat pe ce sa lesine: in fata lor stateau Ashley si Mary-Kate Olsen! Bill si Tom au visat intotdeauna la ele si acum gemenele erau acolo - in carne si oase.
Dupa primul soc, baietii au inceput sa se simta mai in largul lor si au avut chiar curajul sa flirteze cu ele. Tom avea ochi doar pentru Mary-Kate, pe cand Bill o sorbea din priviri pe Ash. La un moment dat, au inceput sa se si giugiuleasca. Ce s-a intamplat mai departe… doar Bill si Tom pot spune…

Salvati in ultima secunda!
C ei de la Tokio Hotel s-au hotarat sa-si petreaca vacanta in insulele Maldive. Intr-una din nopti au dat o mega-petrecere in camera lor de hotel. Dar au facut atat de multa galagie incat vecina din camera alaturata - o fata cam de aceeasi varsta cu starurile - pentru ca nu putea cu niciun chip sa puna geana pe geana, s-a hotarat sa dea buzna la ei, sa-i mai tempereze. Cand a deschis insa usa a dat cu ochii de o priveliste groaznica: dragalasii de la TH erau toti intinsi pe jos… stateau in propria lor voma.

Muzica era data la maximum iar in aer plutea un miros intepator. Speriata, fata a chemat salvarea si astfel le-a salvat viata pe ultima suta de metri. Daca ar mai fi intarziat cateva minute, baietii riscau sa intre in coma alcoolica. Dupa ce si-au revenit si au iesit din spital cei patru i-au multimit fetei si au promis ca nu vor mai exagera niciodata in halul acesta cu petrecerile.

Georg & Gustav - luati ostatici de fantoma Killerpilze
Bill si Tom erau deja in pat. Se facuse tarziu si cei doi erau franti. Deodata aud un ciocanit. "Tom, inceteaza, vreau sa dorm si eu - sunt super obosit!". "Ce ai cu mine? Nu am facut nimic!", replica Tom. Ciocanitul nu inceta deloc. Lui Tom i se parea chiar ca aude si un usor scancet. Aprinde lumina si se baga sub pat. Se uita mai bine si descopera o trapa in podea. "Aici e inchis cineva", striga Tom bulversat! Lui Bill ii disparuse deja orice chef de somn. "Hai sa vedem despre ce e vorba!"

Fara sa stea prea mult pe ganduri, cei doi deschid trapa si vad o scara care ducea undeva in intuneric. Cu inima cat un purice, isi fac curaj si se avanta in necunoscut… trebuia sa afle neaparat ce e cu zgomotul acela. Scara parea ca nu se mai termina. Bill numara treptele - au coborat exact 483. Jos au descoperit o incapere ce aducea izbitor cu o carcera… era luminata de o faclie. Deodata, Bill scoase un tipat strident iar Tom se albi subit la fata. Pe podea erau Georg si Gustav - legati cu lanturi! Peste ei zbura o fantoma cu patru capete ce aduceau izbitor de mult cu cele ale membrilor formatiei Killerpilze.

Bill si-a scos mobilul intr-o incercare disperata de a chema ajutoare, dar nu avea semnal. S-a gandit atunci sa puna hit-ul Killerpilze - "Richtig scheiße". Monstrul a facut o grimasa inspaimantatoare si a inceput sa strige:
"Terminati! Asta e tortura!" Dar Bill a dat volumul la maximum pana cand fantoma s-a dizolvat pur si simplu in aer. "Stiam eu ca pana la urma va folosi la ceva si melodia asta oribila!", spuse Bill cu un zambet satisfacut in coltul gurii. Ajutat de Tom, Bill a reusit sa ii elibereze pe Gustav si pe Georg. Insa cand au vrut sa se intoarca in camera, au gasit usa ferecata pe dinafara! "Ajutor, ajutor, deschideti usa!", striga Bill disperat. "Hei, ce s-a intamplat?" il intreba Tom, zgaltaindu-l usor. Bill deschise speriat ochii... si-a dat seama ca totul a fost, de fapt, doar un cosmar!

Magia numerelor!
D e ce si-au intitulat albumul cei de la Tokio Hotel "Zimmer 483"? Un mister ce nu mi-a dat pace zile intregi. Am facut o gramada de asociatii. Mai intai m-am gandit ca formatia a avut pana in acel moment 483 de concerte. Nu, atat de multe ar fi fost imposibil, m-am admonestat eu ulterior. Apoi m-am gandit ca baietii au terminat de compus fix 483 de melodii... dar si asta ar fi fost prea mult. Mi-a trecut prin minte si gandul ca ar fi primit 483 de cadouri de la fani. Mda, e o tampenie, stiu.

O alta teorie ar fi fost ca cei patru nu s-au putut hotari asupra unui titlu si, drept urmare, au dat cu zarul! Dar pana la urma mi-am dat seama ca nu e logic: orice zar are numere de la 1 pana la 6. Intr-un final mi-a venit ideea sa iau fiecare cifra separat: 4-8-3. De ce 4? Pentru ca sunt patru membri ai formatiei.

De ce 8? Pentru ca baietii au 8 ochi superbi pe care ii admir in fiecare zi uitandu-ma la posterele lipite pe peretii camerei mele. Dar ce e cu cifra 3? Gata, am gasit raspunsul si pentru asta: formatia canta la trei in-strumente - bass, chitara si tobe. Si cu asta, basta - am rezolvat ghicitoarea… ufff!
Admin
Admin
Admin
Admin

Female
Number of posts : 2016
Age : 33
Location : castellon/spain
Job/hobbies : Sa frec menta :))
Humor : Sa-i vad pe altii cum
ChAt ToKiO HoTeL : TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"? Angiftjxr9
Registration date : 2007-08-14

http://mirabela-09.hi5.com

Back to top Go down

TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"? Empty Re: TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"?

Post by spejial 22nd August 2007, 2:33 pm

e tare aia in care erau pe cale sa intre in coma alcoolica lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
spejial
spejial
Der letzte tag
Der letzte tag

Female
Number of posts : 563
Age : 31
Location : somewhere i belong
Job/hobbies : statul degeaba
ChAt ToKiO HoTeL : TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"? Angiftjxr9
Registration date : 2007-08-20

Back to top Go down

TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"? Empty Re: TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"?

Post by Admin 29th August 2007, 1:13 pm

eu numai puteam de ras cand am citit aia k surorile olsen ras nebun
Admin
Admin
Admin
Admin

Female
Number of posts : 2016
Age : 33
Location : castellon/spain
Job/hobbies : Sa frec menta :))
Humor : Sa-i vad pe altii cum
ChAt ToKiO HoTeL : TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"? Angiftjxr9
Registration date : 2007-08-14

http://mirabela-09.hi5.com

Back to top Go down

TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"? Empty Re: TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"?

Post by kaulitz_girl 2nd September 2007, 4:43 pm

Admin wrote:eu numai puteam de ras cand am citit aia k surorile olsen ras nebun

dap aia e penala..cik se xx cu olsen..ar vrea ei .. ras
kaulitz_girl
kaulitz_girl
Admin
Admin

Female
Number of posts : 139
Age : 29
ChAt ToKiO HoTeL : TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"? Angiftjxr9
Registration date : 2007-08-29

Back to top Go down

TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"? Empty Re: TOKIO HOTEL:CE SE INTAMPLA IN "ZIMMER 483"?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum