Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb

Join the forum, it's quick and easy

Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb
Tokio Hotel fans from Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOME

Go down

HOME Empty HOME

Post by Admin 13th September 2007, 10:40 pm

Tokio Hotel
HOME 270pxtokiohotelnewpicbt2
Membrii trupei Tokio Hotel
Informații generale
Origine Magdeburg, Germania
Gen muzical pop rock/emo
Ani de activitate 2001 - prezent
Case de discuri Universal
Tokio Hotel este o trupă de pop rock/emo din estul Germaniei formată în Magdeburg.
Începutul
Gemenii Bill Kaulitz și Tom Kaulitz (născut cu 10 minute mai devreme decât Bill) au avut performanțe în munzică de la vârsta de 9 ani. După organizarea unui spectacol în orașul natal în anul 2001, l-au cunoscut pe Gustav Schäfer (n. 8 septembrie 1988) și pe George Listing (n. 31 martie 1987), iar gusturile similare la muzică au dus la crearea trupei Devilish. În anul 2003, grupul a fost descoperit de producătorul de muzică Peter Hoffman, care i-a convins să semneze un contract cu Universal Music Domestic Division la Hamburg, schimbându-și numele în Tokio Hotel (Tokio, deoarece agitația acestui oraș îi caracterizează, iar hotel deoarece au petrecut foarte mult timp datorită concertelor departe de casă, prin camere de hotel).
Cariera
Primul lor single, "Durch den Monsun" (însemnând "Prin furtuna"), a prins repede popularitate după apariția lui, fiind al 15-lea hit în topurile de muzică din Germania pe 20 august și ajungând nr. 1 pe 26 august; de asemenea a fost primul și în topurile de muzică din Austria. Al 2-lea a fost "Schrei" ("Țipă"), care a ajuns al 5-lea în topuri. Au scos albumul "Schrei" pe 19 septembrie 2005, care a fost primul în topurile germane, austriece și poloneze, al 3-lea în Cehia și al 19-lea în Franța. Solistul, Bill, cu ajutorul unor compozitori profesioniști, a scris majoritatea cântecelor. La începutul lui 2006, al 3-lea cântec, "Rette mich" ("Salvează-mă"), a fost scos ocupând locul întâi. Single-ul a fost diferit față de versiunea din album deoarece vocea solistului se schimbase, așa că au relansat albumul în martie 2006. "Schrei: So laut du kannst" ("Țipă: Cât de tare poți"), noul album conține 3 cântece în plus: "Schwarz" ("Negru"), "Beichte" ("Mărturisire") și "Thema#1" ("Subiectul nr.1"). În septembrie 2006, au lansat al 4-lea single din primul album, "Der letze Tag" ("Ultima zi"), care a ajuns pe prima poziție. Single-ul pentru "Der letze Tag" mai include un bonus numit "Wir schließen uns ein" ("Ne alăturam și noi"). Video-ul hitului a fost jucat prima oară într-un cinematograf din Berlin.
Membri
Bill Kaulitz (vocal & frontman) Tom Kaulitz(chitara) Georg Listing(bass) Gustav Shaffer(tobe)
Prezent
Tokio Hotel a obținut premiul pentru cel mai bun videoclip național cu single-ul "Der Letzte Tag" în cadrul Premiilor Echo - echivalentul german pentru Grammy. Gala decernării acestor distincții a avut loc la Berlin pe 25 martie.
Legături externe
de en fr it Site oficial
Adus de la
SURSA



STIRI

Cantaretul de la Tokio Hotel, Bill Kaulitz este cel mai sexy barbat declarat in Spania de los 40 principales(un post important de radio&televiziune) procent de 33% cu 11.690 de voturi la categoria masculina,locul 2 ocupandu-l Ricky Martin.
SURSA





dati click pe link pentru a putea vota Tokio Hotel la premiile Europene de anul acesta HOME Oooooooooooooooovu0sm6 si Jetix Awards HOME Mmmmmmmmmmmmmmrc2




Ultimele zile au trecut fara nicio veste de la Tokio Hotel ,dar acum 2 zile telefonul a sunat bill,tom,georg si gustav in persoana si are vesti noi in legatura cu fanii sai:
bill-am schimbat planurile noastre pt urmatoarele lui si va trebui sa anulam unele intalniri in alte tari pt k sa fim in Germania.Intrucat noul dvd-live il vom scoate in urmatoarele 2 luni in noul single"An deiner Seite"!
De ce cantecul asta?
"Versurile se incadreaza perfect.Vrem sa zicem fanilor germani k vom fi dinou acolo pt ei,i datoram mult.La fel vom scoate un nou cantec cum ar fi partea B din single"
Si ultimul lucru ...Tokio hotel se intoarce in Germania sa cante"Am decis sa dam unele concerte in Germania anul asta,asa k suntem aproape de ultimul tur.Cand si unde ,inca trebuie sa vedem."Ora sa respire pt fanii germani.Tristetea trebuie sa fie in spate.Tokio Hotel se vor intoarce.

SURSA

CATEVA POZE DE LA MAJORATUL BAIETILOR petrecere

HOME 1365593629a66de904fbobquz7.thHOME 1366485060f417662325oufho4.thHOME Mfb7427431billeissesselka9.thHOME Mfb7427432hotelanstosseax4.thHOME Narozky1zk2xx5.thHOME Narozky2wy4nv1.th



DESIGUR CUM BINE STITI A FOST SI ZIUA LUI GUSTAV LA MULTI ANI GUSTI NUMAI BINE SI TOT CE ITI DORESTI hbddddddd
HOME 596430img6478as9ry1hv7.thHOME Gustavbebobirthdaymessacf0.th



RUSIA AU FACUT O CARTE SPECIAL DEDICATA FANILOR TOKIO HOTEL
Nu stiu ce contine asa ca nu vreau sa va informez gresit dar in loc al revansarii mele va las cateva imagini
HOME 2287927ea6.thHOME 3287928eg3HOME 4287929pi6

HOME 5287930bd3
HOME 6287931om6HOME 4680e1926dd2zb1










Attention All North American TH Fans!


From September 7, 2007 to July 1st, 2008, three American Tokio Hotel fans will be running The North American Tokio Hotel Fan Project. This project is aimed at unifying the North American fans of Tokio Hotel and showing the band how much support they've got on the continent.

Over the next 10 months, the organizers of the NATHFP will be collecting fan letters sent in by you. At the end of the 10 months, all the letters will be combined and sent in to Tokio Hotel along with a scrapbook that will contain 50 fan-submitted reasons why the North American fans love Tokio Hotel, along with the letters of the organizers. Our hope is that these letters reach the guys by August 15, 2008, the three-year anniversary of "Durch Den Monsun".

For more information about the project and the rules, visit www.myspace.com/NATHFP.

Kennedy
NATHFP

sursa

HOME 17325ed8c2cdea51542f6052431e1c96.jpg_mica


Nou tatuaj?


A facut-o din nou!
La un an dupa steaua de pe abdomen, Bill si-a facut un nou tatuaj pe antebratul stang, reprezentant "Freiheit 89" (tr. "Libertate 89").
Starul explica noul sau tatuaj:
"Pe 1 Septembrie 1989 ne-am nascut eu si cu Tom. Asta inseamna ca in curand vom implini 18 ani. Am asteptat asta de ceva timp... La varsta asta esti liber sa faci orice. Asta inseamna ca devin adult, pot conduce masina, pot lua decizii singur. Asta inseamna libertate pentru mine. Acest tatuaj este un cadou pentru mine."
Bill mai explica faptul ca tatuajul nu are conotatie politica, multi afirmand ca ar avea legatura caderea zidului Berlinului.

sursa
[b]Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483"


Ce este pentru voi deosebit la acest album?
Bill: Producerea acestui album a fost pentru noi ca o calatorie in timp - pe album sunt cantece pe care le-am scris si produs in urma cu cativa ani.
Georg: Da, la vechile cantece nu mai "lucrasem" de mult timp, iar in timp ce eram in studio, ne aduceam aminte de inceput - de exemplu cum am inregistrat "Durch den Monsun", si de incredibila vara a anului 2005, cu primul single si primii fani!
Gustav: De fapt, la inregistrari am petrecut ore in sir amintindu-ne de trecut si povestind, amintindu-ne cum Tom nu avea trei chitari, ca acum, si trebuia mereu sa imprumutam instrumente, pentru a obtine soundul potrivit...sau cum fugeam la chiosc, pentru ca apaream pentru prima data intr-o revista!

Deci albumul inseamna mult pentru voi?
Tom: Da, si bineinteles ca e un pas inainte pentru trupa.
Bill: Pot sa spun ca acum am invatat sa pretuim cu adevarat momentele de inceput petrecute in studio, sau lungile nopti in care am scris cantece.
Tom: Da! Bill devine acum sentimental... Nu, acum serios, nu e genul meu, dar cand rescrii un cantec dupa 4 ani si te intorc in studio sa-l reinregistrezi, imi vin in minte o gramada de lucuri emotionante, suntem atat de legati de aceste cantece, pentru ca sunt ale noastre, reprezinta sentimentele noastre si ceea ce traim.

Totusi de ce faceti un album in engleza?
Tom: Intre timp ne-am facut multi fani care nu cunosc limba germana. Pentru noi e foarte important ca fanii sa inteleaga melodiile, mesajul si sa se identifice cu melodiile noastre. Nu toti fanii sunt vorbitori de germana, si am decis sa inregistram cantecele si in engleza!

Ce ii asteapta pe fani pe album?
Bill: Am avut multe concerte live, am terminat deja al doilea mare turneu. In fiecare seara vedem cum reactioneaza lumea in fatza scenei. Am ales melodii care se potrivesc mai bine si care dau bine. Ne-am dat silinta ca din doua albume sa scoatem ceva nou.
Tom: Trebuie sa se potrveasca, sa alcatuiasca un "tot" grozav. Pentru noi a fost important sa nu scoatem un album gen "Best of", ci unul care sa-i miste pe fani.
Georg: Pe plan international albumul se va numi "Scream", iar pentru Germania l-am numit "Room 483".

Pe viitor urmeaza doar cantece in limba engleza?
Tom: Nu, vom continua sa facem cantecele in germana, si bineinteles sa continuam cu concertele live in Germania. Pentru fanii care nu inteleg germana vor exista versiuni in limba engleza.

Pentru sfarsit, povestiti cum merge treaba in studio:
Tom: Pentru inceput am scris in engleza, impreuna cu producatorii, textele cantecelor alese, apoi am reinregistrat totul.
Bill: Trebuie sa spun ca a fost o experienta cu totul noua sa traducem cantecele si sa ne exprimam sentimentele si gandurile intr-o alta limba - am invatat o gramada datorita acestui lucru...
Gustav: Da, o gramada de engleza (toti rad...)
Bill: Asa am produs albumul "Room 483", combinand albumele "Schrei" si "Zimmer 483"!

Sursa

Mesaje din partea trupei


Trupa a lansat pe siteul oficial niste mesaje adresate fanilor din Marea Britanie.
Le puteti gasi pe siteul oficial, www.tokiohotel.com, sau le puteti asculta dand click pe linkurile urmatoare.

Mesajul lui Tom
Mesajul lui Bill
Mesajul lui Gustav
Mesajul trupei



LOGO FORUMULUI NOSTRU HOME Loloextraow9
Admin
Admin
Admin
Admin

Female
Number of posts : 2016
Age : 33
Location : castellon/spain
Job/hobbies : Sa frec menta :))
Humor : Sa-i vad pe altii cum
ChAt ToKiO HoTeL : HOME Angiftjxr9
Registration date : 2007-08-14

http://mirabela-09.hi5.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics
» Home

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum