Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb

Join the forum, it's quick and easy

Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb
Tokio Hotel fans from Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 20th November 2007, 2:05 pm

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Robh3if6

Another fic, hope it won`t bother you.. ;;)

Her Ghost in The Fog

1. Fantomele nu sunt decat imaginatiile omului, spatii infinite de durere si suspans, frica, teama sau credinta. Ce se poate numi o fantoma? Eu....
Sunt Anna si sunt o fata foarte rece la inima. Nimeni pana acum nu m`a putut face sa ma ridic cu viata si sa spun "la revedere" tristetii si lacomia ma paste. Imi este ciuda, pe copiii care au parinti ce ii iubesc. Nici nu`si dau seama cat de norocosi sunt, tipa si ii enerveaza la culme.. pentru nimic. Pentru ca certurile dintre ei sa continue la nesfarsit si sa se intample ceva grav - de obicei. Dar eu mereu vorbesc aberatii... nu ma voi simti in siguranta niciodata, in bratele nimanui.
Ohh... locuiesc doar cu tatal meu, deoarece mama mea a murit cand aveam varsta de 9 ani. Am suferit mult in urma ei, acum o urasc.
Ultimele mele cuvinte, de adio au fost "Te urasc!!" . Cand le`am rostit, presupun ca a cazut itnr`un univers infinit sau unul foarte mic, nu voi sti.
Am 15 ani. Am un fratior mai mic bolnav de cancer pulmonar. Va muri in curand.. are 6 ani. El nu va intelege ce i se intampla.. exact cand a inceput sa cunoasca lumea mai bine, moare. Este o viata asa de cruda.. dar unii dintre noi suntem nevoiti sa o ducem pana la sfarsit. Vom duce in spate acest efort.. pana cand moartea va veni si ne va lua cu ea, intr`un loc frumos si luminat sau intr`unul urat si intuneact.. depinde
Mama mea s`a sinucis, s`a spanzurat in garaj. Eu am fost cea caer am vazut`o prima. Luasem nota maxima la un test la scoala si o cautam sa`i spun vestea. Am gasit`o in garaj si un tipat larg a mplut strada, parca inlemnita.
Am plans zile`n sir... nopti netraite si nedormite. Pana cand, mi`am propus sa nu mai plang vreodata. Si asa a fost. Sunt rece, rea, moarta. O fantoma. Starnesc frica. Orice as face. Nimeni nu ma iubeste. Sunt blestemata... si eu blestem. Folosesc satanismul pentru a scapa din ghiarele reci ale oamenilor fara inima. Cei care ma lasa`n ploaie si ma omoara, incetul cu incetul.
Ritualurile sataniste ma ajuta sa trec peste orice, blestemand anumite creaturi din lumea aceasta, omorandu`le sau facandu`le sa sufere. Dar, se pare ca un coleg de`al meu de la scoala a aflat de micul meu secret, dar nu este sigur. Nu pot risca sa mai fac asa ceva, caci daca se afla... Va fi vai de mine. Sau poate pot sa`l omor si pe el.. si sa scap.
Tatal meu, unul rau si crud, ma indeamna exact ca Diavolul, sa fac lucruri mult prea rele. Dar eu il ascult de cele mai multe ori, imi este frica de el. Cand aveam varsta de 7 ani, acesta a venit acasa. Prima oara a vrut sa o violeze pe mama. A reusit, si ea s`a imbolnavit de sida. Acum ma paste acest pericol dupa colt. Nu prea pot sa dorm linistita, deoarece el poate sa vina si sa`mi injecteze din sangele lui. Sau, daca e beat, sa ma violeze. Si pot capata si eu acest virus.. HIV.

2. Voi povesti putin si voi nara cum am ajuns aici.
Intr`un spital din Bucuresti, un copil iese pe lume. In maternitate el este singurul care plange si tipa, in timp ce toti ceilalti traiesc. Langa acesta vine un alt copil. Erau fetite amandoua. Urmau sa devina cele mai bune prietene.
La varsta de 2 ani, amandoua au inceput sa invete sa mearga, tinandu`se de manuta. Mereu stateau impreuna, nu puteau rezista una far cealalta.
La 4 anisori, fetitele su inceput sa se joace si sa vorbeasca cat de cat mai cursiv.
La 5 ani, Day, cealalta fetita se imbolnaveste grav si nu are voie sa iasa din casa. Nu este vizitata de Anna, nu au voie sa se aproprie, se putea lua.
Anna, la 5 ani si luni a inceput sa invete engleza. La 7 ani o vorbea foarte bine, si putin franceza. Cand a venit tatal ei. Day era mai bine, dar a plecat in alt oras. S`a mutat.
Anna, fiind o fetita foarte desteapta si inteligenta pentru varsta ei, si`a incercat norocul la japoneza. In urma unei excursii cu parintii ei, a adorat Japonia. S`a gandit sa incepe sa invete, si la scurt timp a memorat cuvinte elementare. Cu scoala o tinea foarte bine, tinea legatura cu Day prin corespondenta. Erau cele mai bune prietene, despartite. Day, a devenit depresiva. In clasa 1 a ramas repetenta. Nu era atenta deloc in clasa, nu putea zice nimic. In doi ani, Day a ramas muta. Nu a mai putut vorbi, si nici azi nu mai poate. Nu mai stia cum este sa vorbesti, cand a incercat sa faca efortul de a vorbi, i`a fost imposibil.
In acest timp, Anna este o fetita foarte buna, premiul I l`a luat de fiecare data, in fiecare clasa pe care o trecea. Parintii ei au fost foarte bucurosi, dar mamica ei era bolnava de HIV. Aceasta stia, deci, cand fetita avea 9 ani, mamica s`a sinucis, lasand in urma doi copilasi, Anna de 9 ani si pe Denny, de 1 anisor. Acestia au fost nevoiti s indure bataile tatalui lor, sa indure fieacer lacrima suferita de ei. Nu avea sa se termine vreodata...
Anna a continuat sa sufere si a devenit rece, ca gheata. Denny s`a dovedit a avea cancer pulmonar, nu putea fi salvat...
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 23rd November 2007, 4:45 pm

3. Nimeni nu`l poate salva pe fratiorul meu, Denny. Si tatalui meu, Freddy, nici nu`i pasa de noi. Nu se va intampla nimic, va trebui sa`l ingrop singura. Prietena mea Day.. tot muta este. Nu vorbeste de cand nu en`am mai vazut, nici nu va putea... Tatal meu are o camera de lux, dar daac cineva intra acolo fara acordul lui, este mort. Ne`a avertizat. Are un televizor plat, din cate am auzit. Nu am calcat acolo niciodata. Mi`este frica. Mult pera frica. Simt ca nu minte... simt ca ma va omori. Denny, din greseala, a cazut in camera la el. Freddy l`a batut cu cureaua pe pielea goala, iar eu strigam.. sa`l lase`n pace. Este fara inima. Si are de gand sa ma faca si pe mine asa. Nu ma lasa sa fac nimic din ce ador eu.. sa fac numai ce vera el. Il urasc! acum... stiu ca am gresit enorm cand i`am zis mamei mele ca o urasc... este... prea dur.
Intr`un fel, merit asta. Merit tot ce mi se intampla. Merit, tot!
Eu sunt mereu alba la fata si mereu rece. Nu ma incalzesc, nici macar pe canicula. Sunt... un blestem pentru omenire. O fantoma. O fantoma in ceata. In ceata eterna a lumii incorjuratoare, a celor trei lumi infinite. Ceata reprezinta totalitatea omeniri si populatiei.. iar eu sunt fantoma pamantului. Nu sunt iubita. La scoala stau in ultima banca, intr`un colt, nu sunt bagata in seama de nimeni. Sunt si egoista, oricat de mult sufar eu, trebuie sa mai sufere cineva cu mine. Cea mai grea moarte este aceea cand mori singur.. atunci te simti rau.
Purgatoriul este ceva divin pentru mine, Iadul este casa mea. Nimic nou.
Astazi este o zi lunga,... pentru Freddy. El nu stiu sigur daca vine astazi acasa. Pot merge sa cercetez camera lui.. dar pe Denny nu`l voi lua.
" Den, dormi.. nu`ti face griji.. nu se va intampla nimic. Vom trai.. iti vei face cea mai tare sotie si veti trai fericiti! "
" Mulshumesc... "
"Nu ai pentru ce, mai!"
Ma intorc si plec spre camera lui Fred.. am niste regrete. Dar nu ma opresc.
Raman masca, este o camera asa de ciudata. Este asa de roz... camera mea, unde el nu calca, este una in stil de vampirism.

4. Camera lui este frumoasa. Foarte. Da pe dracu! e uarta cu spume.. pentru el o fi frumoasa. Ma asez in fata televizorului cu plasma, mare, mare..
Deschid pe un post de muzica. Vad un baiat care canta cu o voce frumoasa.. si pe loc cad pe ganduri.. ma intrebam cine este. Si din ce formatie este. Astepta sa afiseze.. Este Tokio Hotel.. O fi un fel de trupa comerciala.. ceea ce urasc eu cel mai tare. Doar eu sunt gotica... ascult goth-extreme. Ceea ce nu prea devine comercial.
Dar pana atunci,.. am inchis televizorul si am inceput sa cotrobai prin toate lucrurile, noptierele, sertarele. Am gasit lcururi pe care nu ma asteptam sa le gasesc. Niste scrisori.. de dragoste se pare. Posibil sa o fi inselat pe mama,... mirosea a sex aici. Oww.. ciudat.
Am mai stat si m`am uitat prin imprejurimi.
Dar, in scurt timp am incremenit. Se auzeau pasi care urcau pe scari, erau pasii lui Fred! oh nu..
Am inceput sa ma agit. Din greseala am atins caloriferul cald,... si am scos un strigat scurt, dupa care am cazut pe spate si am ajuns fix pe celalalt perete. Mi`am laast coprul rece sa alunece de`a lungul peretelui, pana cand am ajuns jos. M`am gandit repede.. sa incui usa. M`am dus si am incuiat`o.
Fred urca scarile, si, ajuns in fata usii camerei lui, incearca sa deschida usa.
Cand constata ca este incuiata, incepe sa strige ca un nebun.. si`a dat seama ca eu fac astea.

5. Sia dat seama ca eu fac astea. Ma facea si pe mine sa strig.. mi`am tras una peste fata si am continuat sa`i ascult insultele. Si injuraturile.. Den a inceput sa planga. Imi venea sa sar la gatul lui Fred,.. si sa`l omor. Cu ura, far niciun resentiment.
Dar nu am putut. Nu puteam, deoarece el avea sa ma omoare primul. Am gandir rapid.. am apucat sa ajung pana la fereastra, dupa care am sarit. Am cazut pe o masa, in picioare. Nu s`a auzit prea tare impactul. M`am bucurat, si am fugit afara din curte, afara din singuratate, intr`o lume plina de rautate. L`am lasat pe Denny.. Sper sa nu se supere. Sper sa nu ma urasca pentru asta. Dar.. mi`am salvat pielea. Ca de obicei, egoista. Am fugit spre iesirea din oras. Nu aveam nimic la mine. Decat.. o chitara. M`am gandit bine, sa o iau.. poate voi mai castiga ceva pe drum. Poate ca nu voi muri din prima. Poate ca nu imi este deja sacrificata soarta.
Cand am obosit, m`am asezat calm pe o banca si am pus chitara langa mine. Ocupam toata banca asa. Nu aveam chef de cineva care as`mi starneasca ura. Vroiam doar caldura... ceea ce nu voi avea. Am plecat departe, pe jos. Pe drumuri pustii. Nimeni nu ma putea salva. Pana cand..
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 23rd November 2007, 4:51 pm

6. Pana cand o masina a oprit in fata mea. Nu stiam ce`i cu ea. M`am apropriat incet de ea. Cineva a iesit si a venit langa mine. M`a mangaiat usor, dupa care mi`a tras un pumn in burta. Am cazut pe jos, picaturi de sange sarind pe asfaltul rece. Ploua. Respectivul imi da un picior in cap si unul in burta. Apoi ma baga cu tot cu chitara in portbagaj si pleaca. Eu, lesinata fiind,... greu. Dar vad ca m`a debarcat in Bucuresti. Din orasul acela, am ajuns aici, locul unde m`am nascut. Loc blestemat.. M`au dat afara din portbagaj, iar eu am cazut pe jos. M`au intrebat cate ceva, dupa care au plecat. Nu le`am zis nimic, m`am prefacut inerta.
M`am ridicat cu greu, dureri groaznice de burta si de cap. Sa nu mai vorbesc de spate. M`am asezat pe o bordura, si cu greu, am inceput sa cant la chitara. Lumii le`a placut si s`au asezat in jurul meu cativa oameni, care se parea ca vroiau sa`mi dea ceva bani. Mi`au aruncat banii si le`am multumit. Am plecat mai departe... aveam ceva bani, dar nu ma ajuta la nimic. Erau putini... puteam sa cheltuiesc doar pentru mancare.. sau mai bine medicamente. Dar nu.. nu inca. Nu vreau sa pierd acum tot ce aveam. Mai erau variante de a trai.. sa`mi vant chitara. Dar nu se punea problema, asa ceva nu se va intampla. Nimic nu ma facea sa o iau de la capat. Sa plec inapoi. Acum,.. eram doar eu. Hmm.. in timp ce mergeam cu lene pe strada, pe un stalp vad afis cu Tokio Hotel, concert in Romania. Chiar mi`a placut acea melodie, 1000 Meere.. parca asa era. M`am gandit putin, si am plecat mai departe. Lumea se uita la mine ca la altceva, eram murdara, dar foarte alba si rece. Era un soare... soarele de toamna. Pe care nu`l suport. Vreau sa ploua.. ploile de toamna sunt superbe... incredibile. Dar soarele.. il urasc.

7. Dar soarele,... il urasc. Prefer lucruri triste.. transformari ale naturii.. triste. Sa ma simt intr`un prorpiu univers. Dar eu nu aveam dreptul la asa ceva. La mofturi.. la nimic. Aveam dreptul la o viata de mizerie. Dar eu am ales asta. Eu am facut`o, cu mana mea. Ma tot gandesc..ce o fi facand Denny... cum ii mai e viata. Daca traieste... ma simt depresiva. Cand zicea ca este concertul?? a da... chiar in seara asta.. trebuie sa ma gandesc la ceva.. trebuie sa ma regasesc in muzica! trebuie...
M`am dus la Sala Polivalenta, printr`o padurice ciudata. Am ajuns.. cu greu ma uitam la acele usi mari si nesfarsite. Ochii mei mari si verzi se minunau.. dar nu puteam sa intru.. decat.. daca... puteam sa ma fac nevazuta. Sa merg acolo... trebuie.
Dupa cateva ore a inceput concertul, iar eu am cam esuat.. m`au vazut, dar m`au pierdut in multime. Ma refer la gardienii aia,... nu stiu exact ce erau. In putin timp, am ajuns in sala de concert. Stateam departe de scena, dar vedeam perfect. Nu`mi venea sa cred.. abia am auzit de ei, si am si ajuns la concert. Si alte fane ce ar face sa vina aici.. in locul meu.
Cand a inceput sa cante.. parca prindea aripi.. exact asa cum mi`am imaginat. Este vorba de solist, nu de altul. Habar n`am cum se numeste. Dar, la un moment dat, am simtit ca am nevoie de aer, asa ca am plecat afara din sala aceea. Am intrat in acel hol mare si ciudat.. unde nu era nimeni.. m`am facut comoda pe o canapea comfortabila si am stat sa ascult muzica, de aici.
Dar constat ca vocea solistului nu se mai aude, si ca incepe doar instumentalul. Probabil ca avea nevoie de o pauza...

8. Probabil ca avea nevoie de o pauza.. dar se aude o usa scartaind si un baiat inalt intra pe hol. Isi aprinde o tigara.. ohh.. si avea o voce chiar.. pura. Era el.. solistul de la Tokio Hotel. Nu ma vede, si nici nu incerc sa fiu vazuta. Isi ridica putin privirea si e aproprie.. cat de cat.
Eu nu`mi misc privirea.. ma uitam in jos, parul drept si lung acoperindu`mi fata. El se uita ciudat la mine, fumand in acelasi timp. Imi ridic si eu privirea si il privesc, plictisita. Imi placea doar cum canta.. nu si persoana lui. Parea un.. ciudat. Nu vroiam sa am de aface cu el.
Ma simt ciudat, privita. Cine nu s`ar simti? Dar nu am ezitat si l`am intrebat...
" De ce ma privesti asa?"
" Aaa.. asa.. "
Vorbeam in engleza cu el.. nu stia romana. Sunt sigura de asta.
" Sincer, ma simt prea ciudat,.. as fi privita."
" Sa vezi cum e cand mii se oameni te privesc, inselato si provocator."
" Nu vreau sa stiu."
" Asta`i bine.. cum te numesti?"
" Conteaza?"
" Eu zic ca nu, dar doar asa,.. ma pasioneaza asta.. "
" Anna."
" Da.. frumos nume. "
" Multumesc,.. pe tine?"
Aproape l`a pufnit rasul.. adica.. ce s`o fi gandit? ca eu eram chiar la concertul lui, si ca nu stiu cum il cheama.
" Bill.."
" Frumos. "
" Cum spui tu.."
" Ai pauza acum, ha?"
Posibil sa i se fi parut ca vorbesc in batjocura.. dar nu era neaparat asa.
" Da, am pauza. Chiar trebuie sa plec.. poate nu mai intalnim candva, lumea e asa de mica.. si viata`i scurta."
Nu am zis nimic, l`am lasat sa plece. A aruncat tigara la gunoi, si a intrat in sala. Prin culise, desigur.
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 24th November 2007, 10:37 am

9. M`am intors pe strazi. Nu s`a mai intamplat nimic, nu am stat pana la sfarsitul concertului. E adevarat, canta minunat. Dar.. vroiam aer. Am iesit si m`am intors pe strazi, unde aveam sa`mi fac veacul de acum incolo. Ma apuc sa cant in fata salei la chitara, din toata inima. Dar nu se intampla nimic, sala era pustie. Multa suferinta ca trebui sa indur de aici. Multe injuraturi, sa le duc pe toate in spinare. Dar mai bine sa fiu nepasatoare... sa nu`mi pese de ceea ce ma inconjoara. Sa`mi pese de persoanele... care ma iubesc. Sau de prietenii mei. Sau sa`mi traiesc viata mai greu si sa`mi las prietenii in spate.. Nu stiu ce sa fac.
Sinucisul nu este o optiune. Nu mi se pare intereasnt sa te sinucizi. Nu vreau sa mor acum, cand viata mi se pare deja grea si complicata. Daca cred asta,.. atunci cand voi fi mai mare deja va trebui sa`mi smulg parul din cap. Viata e usoara.. si frumoasa, daca sti sa o traiesti. Dar eu nu stiu sa traiesc bucuriile, fericirile, zambetele, nimic. Doar ura, blestemele, rautatea si tot asa. Inca ma mai mir... de ce tatal meu nu ma iubea deloc. Nu eram aici daca nu ma iubea. Daca nu`mi era frica de propriul tata, care va muri in curand. Ce`mi pasa? Denny va mrui si el.. de el imi pasa. Dar voi alege varianta de a`mi lasa prietenii si pe cei dragi in spate, cred. Asta se va intampla oare? Nu se stie.
Moartea poate sa ma gaseasca oriunde, oricand. Pot muri, din cauza ca am facut destule drime. Dar nimeni nu stia.. eram doar eu, si acea carte de blesteme si ritualuri. O carte pe acre o tineam mereu la mine, in suportul de la chitara.
Acea carte ma putea face fericita, sau trista. Am facut multe cu ea, mi`am schimbat culoarea ochilor. Am omorat,... destui oameni. Dar parand accidental.. Pot sa omor, Magia Neagra este viata mea.
Ma ajuta sa trec peste greutati, desi nu multi au aceasta incredere, de la Satan. Nu au biletul asigurat catre Iad. Eu mereu mi`am imaginat Iadul cum si`l imagineaza asiaticii.
Este o poarta in mijlocul unui ocean infinit,... pentru mine simbolizand un ocean de lacrimi si suflete pierdute.

I'm sorry about the sun,
How could I know that you would burn?
And I'm sorry about the moon,
How could I know that you'd disapprove?
And I'll never make the same mistake
So next time I create the universe
I'll make sure we communicate at length
Ohh yes...

But until then... better off dead,
A smile on the lips and a hole in the head
Better off dead, it's better than this,
Take it away cuz there's nothing to miss...

I'm sorry about the world
How could I know you'd take it so bad?
And I'll never make the same mistake
So if you're looking for a fantasy
why not try the entire human race,
Just to play it safe

Until then... better off dead,
A smile on the lips and a hole in the head
Better off dead, better than this,
Take it away cuz there's nothing to miss..

Better off dead, better off dead
Why don't you try pushing daisies instead,
Better off dead, better off dead
A smile on the lips and a hole in the head,
And I'll never make the same mistake
The next time I create the universe
I'll make sure you participate
Oh yeah..
And I'll never make the same mistake
The next time I create the universe
I'll make sure we communicate at length
Just in case..

10. Aceste versuri.. ma intristeaza. Destul de tare. Dar n`am sa plang.. nu am plans de ceva ani, nicio lacrima nu m`a furat. Nicio lacrima nu m`a uscat, nicio lacrima nu m`a intunecat. Niciuna..
Cat timp cant, ma gandesc la aceste versuri si incerc sa le cant. De fapt le fredonez.
Dar nimeni nu ma auzea. Las chitara jos, si ma aproprii de un copac, mai in departare. Nu sunt atenta, la nimic.
Cand vreau sa ma intorc, constat ca mi`a disparut chitara. M`am speriat, cartea aceea era cazuta pe asfalt, deschisa la o pagina oarecare.. Mi`au furat chitara,.. mi`au furat eternul univers, unde numai eu eram. Cum au patruns in acest univers, unde au gasit cheia? nici eu nu o stiu, nu stiu unde se afla. De aceea eu tot aici sunt, usa nu poate fi deschisa. Dar se pare ca au reusit.
Se pare ca oamenilor le place sa se joace dur.. daca as stii cine sunt ei. Cum se numesc.. si tot. Daca as stii, ar muri. Ar muri, exact asa cum m`au omorat ei cand mi`au furat universul, cum au patruns in camera secretelor si tristetilor mele, au ramas blestemati, pe vecie. Cu voia lui Satan, deschis cartea si ma uit pe o foita ciudata, intr`un coltisor al paginii. Cartea este foartye veche, din generatie in generatie.. a ajuns la mine. O am de la mama, ...
Imi apuc banii din buzunar si ma duc la un magazin. Iau lumanari rosii, simbolizand sangele. Lumanari negre, simbolizand intunericul. Lumanari albe, simbolizand credinta. albastre, simbolizand viata. Le aprind cu un chibrit cumparat tot de la magazin, si incep ritualul, undeva departe de civilizatie. Intr`un parc parasit.
Dear Master, hear my voice.
It`s a milion times I`ve done this before
Just help me kill with them,
Help me fight with them.
Let them feel my pain
Let them go, without a God
Without a life.
Kill those basterds, and don`t let them never come back!

11. Parul imi flutura ciudat, dupa care lumanarile se sting instantaneu. Privesc in jur, dupa care, aud niste tipete, mai la departare. Nu ma obosesc sa plec, sa vad ce s`a intamplat. Toata lumea tipa, aceia care mi`au furat chitara au fost omorati, le`au cazut membrele, una cate una.
Asta este,.. sa nu va luati de mine. Sa nu mai aveti acest curaj... nici in Iad.
Nu ma prea interesa, decat faptul ca i`am omorat.
Plec pe strada, foarte calma. Ajung sa adorm pe o banca, uda de la ploaie.
A doua zi m`am trezit racita, dar nu`mi pasa. Treceam pe langa magazine, si nu vedeam decat stirea celor omorati de mine. Dar nu aveau cum sa`si dea seama.. eu am puterea acum. Dar nu mai pot face bani. Dar acele lumanari nu s`au terminat, inca.
I`m sorry, about the world.
Nu`mi mai pasa. Plec departe de Bucuresti.. sau raman aici. Inca ma mai doare spatele,... de la piciorul primit de atunci.
Este dureros.. asa`i. Dar nu ma vor mai omori. Chinui. Injura. Batjocori.
Sa trec peste asta.. macar mai am cartea. Incep sa maresc pasul, nici nu stiu unde vreau sa ajung. Intru direct intr`un hotel,... nici nu stiu ce cautam aici. I`am zis celui de acolo ca vreau sa iau o camera, sa ma uit mai intai, si ca n`am nevoie de ajutor.
M`am dus repede la etajul 3, nici nu stiu ce cautam acolo.
M`am uitat imprejur, pana cand vad pe cineva iesind dintr`o camera. Ma aproprii incet si ma uit mai bine.

12. Ma uit mai bine.. oh my! Bill este clonat!
Sau sunt pur si simplu frati, dar fata.. forma fetei, ochii.. mi se par asa de.. la fel.
Ma duc si`l intreb cate ceva...
" CUm te numesti?"
" Poftim? ce te intereseaza pe tine?"
" Vroiam sa stiu."
" Nu am chef de cineva ca tine. Hai, pa!"
M`am enervat rau... asa ca...
" Cine dracu` te crezi? Sa stii ca n`ai niciun drept sa vorbesti cu mine asa, este un idiot!
Sa te duci dracului..!"
Cand a auzit, parca s`a injuriat... ceva mai tare decat ma asteptam
" Ce ai spus? cum indraznesti?"
" Nu`mi prea pasa persoana ta, sa mori ars in Iad! sa mori! sa mori, ... sa mori.."
" O data sa iti mai aud gura si iei bataie.."
" Esti prost.."
Respectivul a venit spre mine si m`a luat de bluza, ridicandu`ma putin.
In acel moment, i`am tras o palma si am cazut amandoi pe jos. Cine naibii se credea? sefu` meu? vede el.. de ce sunt in stare
"Tu esti proasta, sau ce`ai?"
A: Aaaa.. nu! tu esti prost. Crezi ca ai lumea la picioare, dar este cu totul fals! daca cineva se fute cu tin nu inseamna ca toata lumea te adora. Sper sa mori! sa te duci dracului.
"Ce te fute pe tine grija de mine, ha? poate voi muri, poate nu. Dar nu`ti face tu griji ca vei plati scump,.. foarte scump!"
" Nu ma vei putea atinge! niciodata!"
Ma ridic si plec mai departe.. aveam chef de un ritual. Vroiam sa`l omor pe respectiv. Mi`am scos cartea din bluza, si am inceput sa citi diferite randuri. In momentul urmator, se aude un zgomot groaznic, si cineva. striga..
" Tom!!"
Uhh.. m`am hotarat sa intru in acea camera. L`am vazut pe el zacand pe jos, intr`o balta de sange. Langa el era chiar.. a da! baiatul acela de la concert... uhm.. Bill.
" Ce s`a intamplat??"spun eu pe un ton ingrijorator.
Bill, cu lacrimi in in ochi, ma priveste sii imi spune cateva cuvinte..
" A cazut.. nu... nu.. nu e mort! trebuie sa supravietuiasca!! trebuiee!!"
" Imi pare rau... si mie mi s`a intamplat asta. Dar persoana recpectiva chiar a murit."
" Cheama o salvare, repede!!"
" Acum!"
Am chemat aslvarea, nestiind ce fac.

13. Tom a ajuns la spital, iar eu cu Bill am luat`o pe jos spre spital. Bill era tacut, siruri de lacrimi ii strapund sufletul.. ce am facut? dreptate.
O fantoma,... eu... sa se stie. Am omorat, fara niciun fel de regrete! nu`mi pasa.... m`a ranit, il ranesc. Dar emreu mi s`a parut ca ranile sufletesti nu au nicio vlaga.. nu exista. Dar progabil exista.. oricum n`umi pasa.
" Deci.. chiar imi pare rau.. pentru el. Sigur ca supravietui! sau, cel putin.. tu nu pierzi chiar totul"
" La ce te referi..?"
" Nimic. Am ajuns"
" Asta este? in asta il tin pe fratele meu? ohh.. pare mizerabil."
" Asta`i Bucurestiul... obisnuieste`te. "
Am intrat in spital, si acolo erau doctori si asistente peste tot.
Nu am luat in seama faptul ca si eu aveam nevoie de ingrijiri medicale.. eram si racita, si lovita rau. Dar ce conta? conta doar ca am facut rau.. acelui baiat. Nici nu`i stiu numele.
" Uhm.. am vrut sa te intreb cum il cheama."
" Tom..."
" Aha.. multumesc."
Bill n`a mai zis nimic. Ma simteam vinovata. Conta ce simteam eu? nu.
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 24th November 2007, 11:56 am

14. Baiatul.. Tom. Se simtea rau. Il puteam ajuta sa nu moara.. cu Magia Alba. Dar nu m`as apropria de asa ceva. Intr`un final, doctorul vine in fata noastra si ne zice:
Doc: Baiatul va fi bine in cateva zile. Trebuie internat. Nu se stie de ce este in starea aceasta. Nu am aflat nimic. Este cam imposibil sa se fi intamplat..dar sa vedem..
Apoi pleaca. Nu i`am zis nimic lui Bill. Nu vroiam sa par aas de proasta pe langa el. Ii uram pe amandoi. Asta stiam sigur. Dar,.. pentru ultima oara, nu conta! pe cine intereseaza? pe nimeni. Absolut nimeni. Nu vroiam sa pierd totul acum, dar nu mai aveam nimic grav de pierdut. Decat viata. Care mi`ar fi putut lua`o oricine.
Cateva zile am stat departe de acel spital, si hotel. Pana cand, am primit vesti de la Bill. Nici nu stiu cum de m`a gasit, intr`un parc. Mi`a zis ca Tom este bine. Ca s`a facut bine, si ca nu trebuie sa ma mai ingrijorez. Este in spital. Trebuia sa merg repede la spital si sa fac ceva! nu puteam as`l las.. asa pur si simplu.. sa imi dezvaluie secretele.
Am intrat, spunand ca sunt o ruda indepartata. Trebuia sa`l vad. Si sa ii sterg memoria cumva.
Am intrat incet in camera alba in care dormea Tom. L`am privit, si m`am apropriat de el cu pasi inceti. Am ajuns langa el, ma asez pe pat si ii ating fata. Il ating pe ochi si pe nas, lasandu`l sa respire pe gura. Scot carticica si citesc cateva cuvinte, dupa care plec.
Master, let him forget.
Forget about everything, don`t let me die.
He`ll forget about me, he won`t know me.
Just, my Master, do this for your Believer.

15. E adevarat.. a mers. In cateva zile, el nu isi amintea de mine. M`a intrebat cum ma cheama, si vorbea foarte calm cu mine. Dar undeva, in inima lui, a ramas acea ura pentru mine.. desi o fi simtit`o doar de cateva secunde. Nu conta.. ura ramane ura. Nu poti rezolva orice prin magie,
desi multi cred asta. Oricum nu`mi pasa, nu stiu de cate ori va trebui sa repet asta.
Oricum, vorbeste mai frumos cu mine, dar tot cu raceala in glas.
Stiu.. el nu`si aminteste, dar ceva din sufletul lui,.. ceva din el.. stie ce i`am facut. Nu`si da seama.
De atunci nu ne`am mai vazut de prea multe ori. Doar ca, de fiecare data Bill ma gasea pe strada. Ultima oara, m`a luat la hotel la el, si m`a invitat la un ceai... era cald. M`a intrebat.. anumite chestii mai intime.
“ Si..pana la urma.. de ce mereu te gasesc pe strazi? iti place sa hoinaresti?”
“ Nu ai intelege, dar totusi, trebuie sa plec. “
Am fugit pe usa, nu i`am dat timp sa zica nici "pa". Cred ca deja incep sa`l urasc si mai tare. Nu imi place prezenta lui..
Nu imi place.. el ce ma crede? ceara? portelan? sticla? ce?
Nu sunt chiar asa,.. o placere pentru toti. Nu i`am spus ca nu am casa. Sunt foarte distanta.. in privinta asta.

16. Cuvinte care se rosteau fara niciun sens. Moartea nemiloasa care te sfarsie. Visele care te marcheaza pe viata. Moartea clinica pe care o poti suferi.. Toate pot fi din cauza mea. Deja sunt un pericol pentru omenire, eu sunt puterea, eu sunt raul, binele nu exista! Raul va triumfa.. in curand. Le`am pregatit o surpriza,.. tuturor. O mica surpriza.. care va afunda intreaga omenire in omenire.
In acest timp eu merg linistita pe strada. Vad un copil pe strada.. prima oara ma intreb ce face. Dupa ce m`am apropriat de el, vad ca se roaga.
" Ce crezi ca faci?"
Nu`mi raspunde. Copilul.. nu era chiar copil. Cred ca avea in jur de 14 ani.
" Vorbesc cu tine!"
" Poftim?”
“ Nu auzi bine? esti surd?”
“ Te rog sa nu mai vorbesti asa cu mine..”
“ Nu`i poti spune viermelui ce sa faca.”
“ Dar il pot omori..”
“ Hai, omoara`ma... astept!”
“ Poftim? chiar cerzi ca eu as putea? s`o crezi tu..”
“ Nu poti omori un pagan?”
“ Esti.. pagan?” spuse el, cu o oarecaer frica.
“ Sa nu.. sa nu te aproprii de mine!”
“ Crezi ca`mi spui tu mie ce sa fac? crestinule.. hah.. “
“ Lasa`ma, pagano!”
“ Crezi ca stii multe? crezi?”
“ Dumnezeu le stie pe toate! si eu sunt o bucatica din el... sunt o parte din ceea ce a creat el! sunt mult mai destept ca tine!”
“ Crezi ca le sti pe toate? crezi ca`mi intreci gandirea? ratiunea? crezi asa ceva?? voi, crestinii, credeti ca Dumnezeu face totul! ei bine.. nici nu va imaginati cat de tare ati gresit. Ce dovezi aveti? de unde dracului stiti asta? ha? va cerdeti destepti... sunteti doar niste clone.. niste oameni care nu`si dau seama ce zic. Chiar exista puterea divina?? in niciun caz! te duci dracului, sa arzi in Iad, sa mori sfasiat de jivine! esti doar un pici care se crede mare.. nu`mi pasa! din partea mea poti sa cazi intr`o fantana.. sau sa`ti ia foc casa, dispari! dispari acum, din fata mea! dispari naibii! Sunteti niste prosti orbiti de niste icoane amarate, biserici si manastiri si alte cacaturi de sarbatori. Nu exista Iisus! nu exista Dumnezeu! nu exista apostolii! nu exista asa ceva! pleaca!”
Copilul se uita cu teama spre mine, apoi a fugit departe. I`am demonstrat de ce sunt in stare. Un copil nevinovat.. si`a incercat doar norocul asuprea mea. Nu a reusit, urmeaza faptele.
Burn them all!
My Master, with Your power of distraction,
Kill them, let them burn!
They don`t deserve to stay on this world,
They have to die.
I shall scream in silence
I`ll cry, but not with tears.
I shall speak with no sound
I shall hurt with no pain.
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 26th November 2007, 1:08 pm

17. In acel moment, fum aparu ca de nicarieri. Nu m`am deranjat sa ma duc sa ma uit, a murit, arzand. Sau murea in acest moment. Deja devine drog, voi omori. In continuare. Nu`mi va pasa. Master mi`a dat putere, il voi sluji pana cand se cuvine.
Death will come for a holiday, an eternal one.
Si asa.. bag eu oamenii in sperieti.
E ca si cum am ramane fara soare. Si probabil asta se va intampla, odata cu ideile mele. Urasc soarele, este motivul depresiilor mele. Nimic nu mai este la fel. Nu`mi mai pasa de nimic.
Trecut? nu.
Prezent? nu chiar..
Viitor? nici atat.
Nimic. Nimeni. Totul este o chestie de timp.. pana cand ca fi intuneric pretutindeni. Ca asre pe buze, ca lamaie in ochi, ca zahar in rani... miere in cadavre. Ma simt asa de goala.
In aceste momente de reculegere,... am privit spre cer si m`am intrebat.. 'Dumnezeu asta..exista?'
Nimeni nu poate sti. Nimeni nu s`a intors din Rai sa ne spuna ca exista. Dar eu nu cred ca exista Raiul.. desi ar trebui sa existe. Daca exista Iadul, trebuie sa existe si Raiul. Se pune altfel problema.. de unde stiu ca exista Iadul? peste ca acolo traiesc Master`ul. El ma ajuta sa fac toate blestemele si ritualurile. Deci, Raiul exista.
Mai am o problema. Daca Dumnezeu are aceste puteri, si iubire, atunci de ce nu omoara paganii? Inca o dovada.. oamenii`s prosti.. daca se crede ca Dumnezeu asta are iubirea pentru cerstini.
Master`ul meu poate mereu sa il doboare. Pentru ca raul triunfeaza. Satan, ...

18. Fantomele invadeaza lumea.
Ori de cate ori vad pe cineva care isi bate joc de mine, il omor. Si de Bill.. ce sa mai zic. De el mi`e mila. Dar va sti care`i puterea mea. Pot sa`mi bat pur si simplu joc de el, apoi sa`l lovesc cu cea mai de pret arma a mea. Pentru al face sa sufere, am nevoie de increderea lui.. deplina.
Ce sa fac pentru prima oara.. ma duc il sarut, sau ma bag in pat direct cu el. Nu, as paera ca o curva. Am doar 15 ani, nu stiu de ce ma gandesc deja la asa ceva. Cel mai simplu este sa`l fac sa se indragosteasca de mine, prin magie. Dar am nevoie de cate ceva pentru asta, pentru inceput, de sangele lui. De unde fac eu rost de asta? apoi, un fir de par. Si mai si, ma duc si`l chelesc acuma!? ii zic ca are paduchi in cap. Uhmm.. si. Mai am nevoie de o foita pe care scrie "te iubesc" din inima. E usor. De asta fac rost repede. Restul ingredientelor, se stie. Lumanari, negre si rosii. Un cerc, desenat cu creta pe asfalt, in forma de Steaua lui David, in mijlocul caruia pun tot ce am facut rost. Imi va reusi, pentru ca ma pricep.
Fac asta de la 9 ani, cand mi`a placut prima oara de un baiat. Si lui ii placea de mine. Dar nu prea mult, imi scrisese pe o foita o poezie, in textul careia scria un "te iubesc" din toata inimioara. Frumos.
Dar nu mai sunt asa copilaroasa. Voi reusi eu.. Cine stie? poate voi deveni faimoasa, in urma uciderii lui Bill Kaulitz. Apoi, inchisoare pe viata sau, moarte. Dar mai conteaza? sa am si eu parte de putintic amuzament. Pe seama altuia.

19. Ma duc la el, la acel hotel. Intru in acmera tiptil, dar degeaba. Nu era nimeni in camera. Nu stiu unde erau. M`am uitat imperjur, prin plapuma lui Bill, prin pat, prin perie de par. Am facut rost de cateva fire de par.. si de sange cum fac rost? ma duc si`i tai degetel4e... buna idee.
Hmm... voi gasi eu ceva. Totusi, ma ascund undeva pana se culca. Si apoi, cand doarme, ma duc si`l tai.. undeva. La vene, de preferinta. Va trebui sa mai astept cateva ore. Deschid TV`ul si privesc un film. Thriller, din cate`mi dau seama. Am o fixatie pe thrillere, si nu pe horror. Thrillerele, cu satanism. Gen "Skeleton Key". Frumoase filme. Slabiciunile mele se regasesc in aceste filme. Mistere, multe.
Dar pana atunci, sa privesc acest film ca pe un dar de la Satan. Toata atentia mea era absorbita de acel ecran, si nu mi`am dat seama cand cineva vrea sa deschisa usa. Ma reped pe televizor si cad odata cu el pe jos. E bine, nu s`a auzit.. decat asa... o bocanitura, nimic mai mult. Persoana din usa nu a tresarit, vorbea cu cineva acolo. Nu am inteles, dar reactia mea era cu totul alta. Incercam sa dau televizorul jos de pe mine. Mai avea putin si ma storcea. Desi nu era greu. Rectific.. prea greu. Reusesc sa ma ridic de jos, dar ca tembela ma impiedic de firele de la televizor si cad in nas. S`a auzit mai tare, si persoana deja devenea nervoasa. Dar nu venea sa vada ce se intampla. Ma ridic calm de jos, si alerg spre dupal, unde vroiam sa ma ascund. Dupa ce a cazut dulapul cu tot cu mine, l`am ridicat si m`am bagat in el. Nu m`am ranit. In ciuda cazaturii... am ramas acolo. Persoana din usa era chiar Bill. Ma asteptam la asa ceva.

20. Sangele este viata. Doar din cand in cand ajungea la ea zarva zidarilor, niste zgomote surde, atenuate de grosimea zidurilor. In afara de asta, nu auzea decat ceea ce venea de sus : gaile si vantul.
Se lasa noaptea spre Carpati. Luna sta sa rasara, lumina ei se strecoara printre zdrente negre de nori care se indreapta spre raasrit presum o armata in debandada, invinsa. In mansarda situata sub bolta unei biserici, in satul Laptka-Ratowickze, un barbat tuseste si daraie sub suba si sub caciula pe care si`a tras`o pana la sprancene. Stie ca nu din cauza frigului tremura, ci de frica. Cativa ulii se rotesc in jurul crenelurilor unei fortarete din aprorpriere in timp ce, iata, la orizont de profileaza, in sfarsit, discul urias de culoarea perlei.
Se aproprie de fereastra. Cu aratatorul intepenit si tremurator, traseaza o cruce pe geam. Sticla aburita de umezeala scoate un scartait asemanator chitaitului unui soarece incoltit. Isi aproprie si mai mult chipul ca sa vada, in ultimele sclipiri ale inserarii, peisajul pana la orizont. Chinuit de guta si pleurezie, n'are nevoie de medici sau tamaduitoricare sa`i spuna ca nu mai are mult de trait. Ochii sai, infundati in orbite de batranete si suferinta, se opresc din nou pe crucea mica pe care a desenat`o. Crucea ii da putere sa infrunte emotia si nelinistea care`l coplesesc. Il asteapta o munca grea. Trebuie s`o duca la bun sfarsit si sa lase maruntaie despre ce a vazut, desper ceea ce scrie si, pana acum, a incercat din rasputeri sa dea uitarii. In van.
Afara, brazii par ace desenate pe albul colinelor de la poaleloe muntilor. Parca asteapta ceva, la fel ca si mestecenii inalti. Sau nu. Au fost aici dintotdeauna. Doar el, batran si slabit, se preumbla prin incaperea ingusta, garbovit printre rafturile pline de carti. Si`a pus pe spate o suba groasa din blana de oaie. Nici focul din vatra, unde trunchiurile trosnesc uneori de parca s`ar plange sau ar cauta sa`si schimbe pozitia, nici acoperamantul cel gros nu reusesc sa`l scape de frigul care vine din interior. Acest inghet arborescent ii sporeste neincetat in oase, in carne, in creiei, pe masura ce se lasa stapanit de imaginile care i le proiecteaza memoria sa indurerata.
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 26th November 2007, 8:42 pm

20. Sangele este viata. Doar din cand in cand ajungea la ea zarva zidarilor, niste zgomote surde, atenuate de grosimea zidurilor. In afara de asta, nu auzea decat ceea ce venea de sus : gaile si vantul.
Se lasa noaptea spre Carpati. Luna sta sa rasara, lumina ei se strecoara printre zdrente negre de nori care se indreapta spre raasrit presum o armata in debandada, invinsa. In mansarda situata sub bolta unei biserici, in satul Laptka-Ratowickze, un barbat tuseste si daraie sub suba si sub caciula pe care si`a tras`o pana la sprancene. Stie ca nu din cauza frigului tremura, ci de frica. Cativa ulii se rotesc in jurul crenelurilor unei fortarete din aprorpriere in timp ce, iata, la orizont de profileaza, in sfarsit, discul urias de culoarea perlei.
Se aproprie de fereastra. Cu aratatorul intepenit si tremurator, traseaza o cruce pe geam. Sticla aburita de umezeala scoate un scartait asemanator chitaitului unui soarece incoltit. Isi aproprie si mai mult chipul ca sa vada, in ultimele sclipiri ale inserarii, peisajul pana la orizont. Chinuit de guta si pleurezie, n'are nevoie de medici sau tamaduitoricare sa`i spuna ca nu mai are mult de trait. Ochii sai, infundati in orbite de batranete si suferinta, se opresc din nou pe crucea mica pe care a desenat`o. Crucea ii da putere sa infrunte emotia si nelinistea care`l coplesesc. Il asteapta o munca grea. Trebuie s`o duca la bun sfarsit si sa lase maruntaie despre ce a vazut, desper ceea ce scrie si, pana acum, a incercat din rasputeri sa dea uitarii. In van.
Afara, brazii par ace desenate pe albul colinelor de la poaleloe muntilor. Parca asteapta ceva, la fel ca si mestecenii inalti. Sau nu. Au fost aici dintotdeauna. Doar el, batran si slabit, se preumbla prin incaperea ingusta, garbovit printre rafturile pline de carti. Si`a pus pe spate o suba groasa din blana de oaie. Nici focul din vatra, unde trunchiurile trosnesc uneori de parca s`ar plange sau ar cauta sa`si schimbe pozitia, nici acoperamantul cel gros nu reusesc sa`l scape de frigul care vine din interior. Acest inghet arborescent ii sporeste neincetat in oase, in carne, in creiei, pe masura ce se lasa stapanit de imaginile care i le proiecteaza memoria sa indurerata.

23. Itsumo shisen ni kimi ga ite kokyuu ga dekiru boku ni totte nara sore dake de mou juubun na hazu nano ni chippoke na boku wa kuritaesu ayamachi bakari dore hodo tsuyasa wa teni shitara nani mo kizutsukezusumuno mayowazu ni ko no ai wo shinji ikite yuku fusagaranu kizuguchi mo gtuu tto dakishimete futari wa atukitzusuzukeru ato ni wa modorenaikara ima demo kono mune no oku kasenai tsumi wa itamukedo.
O stim cu totii. Pietrele stiu. Copacii stiu. Toti o stiu. Toti stiau ce am facut eu. Printre multe pacate, acestea se numara descrescator. Frunzele o stiu, cu nervurile lor siemtrice si perfecte, ondulate delicat de catre razele soarelui, care va apune, pentru eternitate. Nu toti. Nu toti stiu. Nu toti stiu prin ceea ce am trecut eu. Nu toti, putini, dar nu toti. Aerul rece, stie exact. Zidurile unei scoli, care este parasita acum. O stiu, si ma consoleaza. Praful aezat pe bacute, si manutele copiilor ramase acolo, pe pupitru. O stiu. Stiu tot. O sala imensa, o sala de concerte. Au fost alaturi de mine? probabil ca nu. Dar o stiu mai bine ca .... nimeni. Se stie doar ca eu am suferit mult. Foarte mult. Mi`am propus toata viata, sa nu mai plang. Voi vedea, poate voi plange. De mila. De mila... de mila. De mila cui? nimanui. O mila, teama, frica, durere.
Ramurile copacilor, totul. Lipsit de ratiune, de memorie. Sa stie, de ar sti.. de ar sti.. si ar avea glas sa spuna. S`ar afla. S`ar afla totul. S`ar afla ce sa intamplat, cu mine, cu oamenii care zac in pamantul rece si plin de rama. Zac, intr`un vis etern, care probabil il macina acum. Viseaza, lumina, frumusete, Raiul. Unii viseaza intunericul, viseaza cosmarele care nu le`au avut niciodata. Unii sunt alaturi de Dumnezeu acum. Altii nu sunt alaturi de nimeni. Nimeni..

24. Nimeni nu va sti, niciodata. ma indrept spre un infinit. Nu stiu de care. Dar este un infinit. Unul singur? nu. Toate. Toate infinitele, care sunt paralele. Toate, sunt langa toate.
Unii ma viseaza pe mine. Frica unui om se regaseste intr`o fantoma. Un copr ondulat, transparent. Cum poate face rau o fantoma? Nu poate. O fantoma nu poate. Poate sa raneasca, doar prin cuvinte. Cum am facut si eu. Doar sunt o fantoma. Sunt negativa in lumea aceasta. Lumea vede prin mine. Lumea nu ma vede pe mine. Doar cativa, care mi`au fost aproape, sau nu..
Trebuie sa ma concentrez. Sa nu mor inca. Sa reusesc ceea ce mi`am propus. Sa vad ce pot face, am nevoie de o pentagrama in cerc desenata pe astfal. In mijlocul acesteia, pun cenusa. Peste, ard firele de par ale lui Bill, iar apoi sting focul cu sangele lui Bill. Lumanari in toate colturile pentagramei. Un praf special de`al lungul pentagramei. Cand sunt pregatita.. sunt.. pregatita. Ard acel praf. Pentagrama este in flacari acum. Am facut tot ce trebuia, pe o foita dusa de vant scrie ceva. Scrie.. ce citesc eu acum.
"Cold was my soul, untold was the pain,
I faced, when you left me, a rose in the rain.
So I swore to the razor that never, enchained.
Would your dark nails of faith be pushed through my veins again.
fold to my arms, hold their mesmeric sway.
And dance to the moon as we did in those golden days..
Dupa acestea, s`a intamplat...
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 27th November 2007, 7:08 pm

25. S`a intamplat. Imposibilul. Niste fulgere se ivesc pe cer, ma uit, cu parul fluturandu`mi in toate directiile. Mi`am dat seama, am dat gres. Nu ma pot intoarce, trebuie sa mai existe un ingredient? Nu stiu, cert este ca eu.. am dat gres. Am gresit cu ceva.. Cu ce?!?
Stiam care este efectul invers. Nu voi primi niciodata iubire adevarata. Si ura din partea celui pe care am vrut sa`l vrajesc. Ura.. nu iubire.. URA!
Nu,.. nu este posibil. Am crezut ca stiu multe, dar acum mi`am dat seama ca nu stiu nimic. Nimic.. acum as merita sa mor. As putea incerca, sinuciderea va lua un drum lung. Unul foarte lung. Este,.. sunt.. pur si simplu imperfecta. Din multe puncte de vedere. M`a ordit, orgoliul. Acum, am primit alti ochi. Pentagrama a luat foc, un foc "arzand de putere". Eu eram in mijloc, si nu puteam scapa de flacarile care aveau sa`mi daruiasca nemurirea. Am tipat adanc, in suflet.
O lacrima s`a prelins pe obrajul meu, apoi inca una, si`nca una. Ma miram, plangeam. Machiajul, cazand odata cu lacrimile, ma facea sa par dura.
Aveam lacrimi de rautate in mine. Nu pot suporta lumea aceasta.. nedreapta cateodata.
De cele mai multe ori, de fapt. Dar eu meritam, nu?
Meritam sa... sa... mor. Dar nu cred ca era cea mai buna pedeapsa pentru mine. Pur si simplu, nu cred asta. Posibil ca trebuia sa mor incetul cu incetul, sau sa nu mor deloc.
Nu stiu, depinde. Depinde de mine. De sufletul meu aburit de dreptate, acum. Inclestat in ghiarele bunatatii si iubirii. Nu.. nu eu. Nu eu, nu sunt asa.
Eu nu`s asa, sunt altfel. Eu nu plang, eu nu ma gandesc la asa ceva. Eu ma gandesc doar la moarte. Nu la,.. asta. Nu se poate. Esecul acesta ma va.. pierde inj lumea celor vii.
Her ghost in the fog...

26. Ma ridic usor, si sar prin flacari. Cu lacrimi in ochi, plec departe de acel loc. Acel foc, nu scotea fum. Si in curand, se va stinge. Inca o lacrima cade pe asfaltul rece, dupa care ajung la hotelul, acela. Nu pot sta aici, ma vor da afara, din cauza urei. Din cauza.. mea.
Pur si simplu, nu am curajul. Totdeauna am avut curaj, doar acum nu. Doar acum, trebuie sa plec departe.
Bill se scula, s`a frecat la ochi usor, si`si da seama ca`l ustura ochii de la ceva. Se duce la baie sa se uite.. sa vada se ce intampla. Era inca intuneric.
Nu a avut timp sa aprinda lumina, pentru ca un tipat se auzi. In toata incaperea, Tom striga. Vazuse plapuma plina de sange a lui Bill. Baiatul simte ceva, ciudat la mana. Nu are curajul sa priveasca. Se duce repede la tOm, sa`l consoleze sis a`l intrebe ce s`a intamplat. Tom, vazandu`l pe Bill plin de sange, tipa si mai tare si sare la el. Il itnreaba, vrea sa stie cine i`a facut asa ceva.
Bill nu stie despre ce este vorba, nu a vazut. Tom ii ia mana intr`a lui si ii arata, cu lacrimi in ochi.
Bill, vazand, s`a speriat. Groaznic chiar. Se duce, in sfarsit, sa se uite in oglinda. Isi vede fata plina de sange.. ii veni sa tipe, dar mirarea fu prea mare. Se uita la vene si`si da seama de la ce ii curge sange, dar cine i`ar fi facut asta?
Intre timp, o fata alearga pe strazile Bucurestiului, plangand si lovindu`se cu pumnii si zgariindu`se cu unghiile. Si le baga in carne. Vroia sa para ca nu o doare, ca nu pateste nimic. Vroia sa para ca este dura, vroia sa fie rea si sa moara curand. Dar destinul nu o lasa, nu ii dadea ceea ce vrea. Acea fata eram eu, sangerand. Eu, cea trista si depresiva. Plang. Ma doare.. totul ma doare. Picurii care cad pe mine parca ar fi de plumb, imi fac ranile si mai dureroase. Sangerez si mai tare. Vantul care aproape ma doboara,.. ma doare.

27. Ma doare. Imi pare rau, acum. Imi pare rau pentru soare. Imi pare rau pentru Luna, si pentru lume. Nu aveam de unde sa stiu, ca se va intampla asta, nu? Ba da, stiam ca se poate intampla. Dar am fost oarba. Acum, cu noii mei ochi pot vedea lumea altfel. Am inpresia ca eu am creat universul, imperfect. Cu rpea multe defecte. Si prea putine calitati. Alerg, gandul ca nu pot fi la fel ca atunci, cu bunicul meu bun la inima. Gresesc, nu mai are inima. Barbatul acela trist care scrie cate ceva in pergament, va avea in curand sufletul zburand prin lume, apoi, in Iad. Sau poate el nu merita asta. Poate ca nu.. poate. Are o casuta frumoasa, imi place. Este un fel de cabana, in mijlocul unei paduri. El este padurar, nu`i este frica de nimic. Are o colectie plina si numeroasa de pusti. Si`mi plac foarte mult animalele moarte, si impaiate de pe pereti. Imi place acel urs, de fapt blana unui urs, care este pe post de covor. Dar nu am ce face. Decat sa astept, sa vad.. ce se va intampla. Bunicul meu ... va muri.
Alerg neincetat pe aceste strazi, care deja mi se pareau cunoscute. Nu ma pot vedea murind,.. nu imi imaginez. Alerg din ce in ce mai tare, cu gura deschisa. Probabil vroiam special sa ma imbolnaesc. O alergare nebuna,.. alerg de soarta care este chiar in spatele meu. Asa imi imaginez totul. Pana cand, .. cad si nu mai vad nimic. Privirea mi se innegreste, ochii mi se inchid. Ma tarasc pana la un zid de piatra, unde raman. Cateva imagini mai vad in fata ochilor, dupa care lesin.
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 29th November 2007, 12:42 pm

28. Sunt trezita de niste garzi, care se pare, ca vroiau sa ma intrebe ceva.
Deschid ochii si ii privesc. Cu mila, de fapt vroiam mila. Dura Anna a disparut.
"Te numesti Anna Pirgist?" intreba una din garzi.
"Da" le`am raspuns eu scurt.
"Bunicul tau, Janos Pirgist, ti`a dt casa lui. In urma decesului sau" spuse cealalta garda.
I`am privit inca o data glacial, dupa care au plecat. Mi`am dat seama ca vroiau sa ma iau dupa ei, pana la acea casa. Era dimineata, una cenusie si inzapezita. Primii fulgi de sapada cad pe asfalt. Ma duc spre ei si ii urmez pana la politie. Acolo, intru intr`un birou. Nu stiu al cui este. Un barbat vine si ma atinge pe spate.
"Anna, nu?"
"Da"
"Bunicul tau a murit in urma cu sase ore, acesta ti`a dat casa lui, care se afla in padurea de la marginea orasului"
"Am auzit asta. Altceva?"
"Da. Am primit o scrisoare, de fapt tu ai primit. Mi`am permis sa o deschid. In aceasta scrie ca fratele tau, Denny, va fi inmormantat vineri, in urma decesului acestuia, iar tatal tau este in inchisoare, desi nu va sta mult acolo deoarece a abuzat sexual de fratele tau."
"Serios? ce i`a facut? ce va pati?"
"Acesta va fi executat, ca sa nu mai dea virusul HIV mai departe, si la altii"
"Aha"
Eram iar cruda? Nu cred.

29. Am fost dusa la casa bunicului meu, cu multa durere in suflet. Casa unde el isi facuse tineretea. Nu trebuia sa`mi fie frica de intuneric, pentru ca acolo nu era curent. Eram lambi, cu gaz poate. Lumanari. Va fi o viata, primitiva poate. Nu stiu, voi vedea eu. Cand am ajuns, am fost lasata singura. M`am dus sa cercetez casa, camerele, totul. Era frumos, in stil vampirism sunt unele camere. Ceea ce ador eu cel mai mult. Bunicul meu traise aici, pot si eu. Pot sa`l urmez, sa`i urmez durerea si suferinta. Ii multumesc domnului pentru suferinta!
And in those frozen moments won
From grief that creeps to wreathe the sun
In drapes inwove with deathshead wing
I thank God for the suffering
... Imi este foame. In sfarsit, am si eu o viata. Poate mai buna. Nu se simte ura in padure, padurea cuprinsa de ceata. Simbolizand suflete.. pierdute. Fantomele au ce cauta aici, este locul lor de veci. Ma uit in frigider, vad mancare. Imi pregatesc ceva si apoi ma duc pe afara. Era frumos, sa vad ceea ce`mi apartine. Nimeni nu ma cauta, nimanui nu`i pasa de mine.
Asta este insfarsit lumea mea! locul meu. Unde voi trai.

30. Chiar nimeni nu ma cauta? Nu`i adevarat. Bill ma cauta. A intrebat peste tot, dar politia nu dadea informatii despre mine. A intrebat un prieten de`al lui, unde sunt eu acum. Acesta i`a raspuns.. i`a zis unde sunt. Dar Bill nu avea sa vina pana aici. De ce sa se deranjeze? prostii.
Oricum, ma simt bine aici. Este curent, ceea ce m`a mirat. Este un televizor aici, si niste casete. Casetele acelea sunt numai cu filme horror. Deschid unul, ma uit la el. Spre seara, eu tipam ca o disperata. Era.. foarte.. rau. Foarte greu de suportat.
Mi se parea ca nu mai puteam sa ma uit, dar ma uitam. Era chiar groaznic, incepeam sa tip si mai tare. Cand... curentul s`a dus. M`am speriat groaznic. Cand ma uit pe fereastra, furtuna. Geamurile erau aburite.. se vedea crucea facuta de bunicul meu, inainte. Cand era in viata. Amintirea lui... as vrea eu sa traiesc ca el. Exact ca el. Sa nu`mi pese. Nu vreau as`mi pese. Oricat as vrea, orice as face.. imi pasa. Sunt asa de sensibila?
De proasta.. nu sunt.. Cred. Sper sa nu fiu. Sper ca bunicul meu sa fie un model pentru mine pana cand voi muri si eu. Dar nu cred ca voi avea copii. Sper.. nus stiu. Ce va fi in mintea mea.
Fulgerele se ivesc pe cerul plin de nori, o noapte sangeroasa avea sa fie. Tunetele erau aproapre, parca imi spargeau timpanele. Ma duc si ma ascunde sub o masa. Stau acolo, cu picioarele la piept, si se aude o usa deschizandu`se. Ma sperii, coprul imi temura si imi vine sa tip.
Se apropria de mine.. cred. Se auzeau pasii... si...

31. Se auzeau pasii...si.. incepe sa cotrobaie prin toata casa. Mi`e frica. Stau acolo si inghet, din cauza ca eram asa de agitata, probabil ca se auzea cum respir. Dar era prea galagie afara pentru a`si da seama respectivul. Cand pleaca in camera cealalta, respir adanc si ma linistesc. Cat de cat. Ies de sub masa si ma tarasc pe jos pana ajung la o canapea. stau acolo, in spatele canapelei,... O voce ragusita striga “Anna!”. Mi se parea ca nu sunt singura fantoma. Parca si acea persoana avea ceva... misterios. Cred ca`mi vede o suvita de par, ca vine exact spre canapea. Suflu incet, si incerc sa ma calmez. Mie sa`mi fie frica?!? nu se poate. Pot sa`l omor, daca nu cu magie, atunci cu ceva material. O zbughesc din spatele canapelei, si ma ridic in picioare. Incep sa alerg, dupa care persoana ma vede. Striga dupa mine, eu ies afara din casa. Fug, printre fulgere si tunete. Sunt speriata, poate mai speriata ca niciodata.. de soarta si destin. De viitor si trecut. De mine. Ma gandesc, ce ar fi daca m`ar prinde? ce mi`ar putea face?eu inca sunt speriata si fug, pana cand observ ca ma prinde din urma. Este aproape de mine, ii aud respiratia. Ma sperii, nu sunt atenta, si cad in nas. Incerca sa ma ridic, sunt rapida. Dar nu destul. Ajunge in spatele meu, si sare pe mine, sa ma opreasca. Nu vroia sa mai plec.. sa mai fug. Ma prinde de ambele brate, si ma ridica. Nu ii observ fata, desi ar fi trebuit. In caz ca trebuia sa`l raportez la politie, trebuia sa`i fac un portret robot, pentru a`l gasi. Dar nu era necesar. Ma uit la el, il privesc. El se uita cu totul in alta parte, era prea intuneric pentru a`l vedea. Dar cand fulgera, fata lui aparea ca intr`un film horror, luminata itnr`o partea de lumina orbitoare. Era parca o explozie de priviri acolo. Ma intristam,.. nici nu stiu de ce. Vreau sa`l intreb ceva, dar nu am timp....
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 5th December 2007, 6:26 pm

32. Dar nu am timp....
“Sunt Bill, mai!”
Ma linistesc. Nu mi`a venit sa cred. A fost prea de groaza.. Imi da drumul si ma apuca de mana.
“De ce te`ai speriat asa?” spuse el. “ Am venit sa te vad,.. sa te gasesc.”
Poftim? a venit sa ma vada.. nu simtea ura?
“De ce, Bill? De ce?” am intrebat eu, cu o oarecare raceala prinsa de cuvinte.
“Pentru ca,.. stii... erai o fata buna. Nu stiu ce ti`a venit. De atunci, dintr`o data mi`am gasit venele taiate. M`am speriat rau, si eu si Tom. Apoi, in aceeasi seara, am simtit o ura enorma, pentru cineva. Nu stiu cine. Simteam ca nu am mai purtat o ura asa de... infocata. Nu m`am gandit la cine. Incetul cu incetul a trecut.”
“Bill.. vorbesti serios? nu stii pentru cine?” l`am intrebat eu, mirandu`ma.
“Nu..”
“Pentru mine a fost. A fost.. ohh chestii ca astea nu pot sa le spun nimanui. Nu o voi face. Iti spun doar ca, a fost o tampenie. Nu ar trebui sa fi aici, ne mai vedem. Ma bucur totusi ca ai venit sa ma vezi.”
Baiatul devenise trist. Nu`l vroiam in preajma? nu este adevarat. Doar ca, el asa credea. Nu aveam nimic cu el. Absolut nimic.
“Bill, vino sa`ti arat casa.”
Dupa ce am rostit aceste cuvinte, si`a revenit la normal si a luat`o inainte. De ce imi placea asa de mult sa`l vad fericit?

33. I`am aratat casa, si i`am explicat totul despre familia mea din Ungaria. Eu eram de fapt unguroaica, un fel de. Mamea mea era unguroaica, si tatal roman. Si de aceea am si stat in Romania. Aceasta era casa fantomelor, casa bunicului meu Jonas. Este ciudat, dar voi reusi sa stau aici. Poate ma va vizita, mai des. Este treaba lui. Cert e ca imi placea prezenta lui. Ma facea.. mai.. uhm nu se poate exprima in cuvinte. I`am zis totul, tot. Despre mine, casa, familie, Ungaria, Romania. Asa au trecut opt ore, si s`a culcat la mine. Aveam camere diferite, l`am lasat in camera cea mai frumoasa. Eu dormeam in camera sumbra. Intunecoasa, exact asa cum imi placea. Am dormit pana pe la 15:40, i`am facut ceva de mancare. De fapt si mie. Am mancat. Nu puteam sa`i zic tot adevarul, pur si simplu nu puteam sa`i zic ca am vrut sa`l fac sa se indragosteasca de mine. L`am rugat sa stea si in seara asta la mine. S doarma aici. A zis ca este mai mult decat fericit sa accepte. Vroiam sa stau cu el, macar sa nu`l mai am pe constiinta. Sa simt ce nu`i mai sunt datoare. I`am furat sange. I`am furat.. intr`un anumit fel.. fricirea. I`amd at puterea de a uri. Dar cum de.. nu stia pe cine uraste? si cum de i`a trecut? este el? Din cauza lui... el a fost? Nu este.. a fost atat de puternic incat sa nu`l afecteze blestemul? nu cred. Este mult prea ciudat. O fi avand.. o fire.. puternica. Nu am renuntat la ritualuri. Nu am renuntat la Satan. Dar, intr`o buna zi, lumea va stii. Tot ce stiu pietrele, copacii, pamantul, apa. Frunzele, casele, zidurile, cerul. Norii, pasarile, vietuitoarele micute. Tot ce stiu acestea, vor stii si oamenii. Vor sti si ma vor duce departe de o lume frumoasa, de o lume luminata. Si nici nu vreau asa ceva. Nu vreau sa stau intr`o lume atat de divina..

34. Ma aproprii irezistibil de el. Cred ca deja devine agitat. Nu vreau nimic mai mult. Ce am vrtu si inainte. Dupa toata suferinta, tot din cauza lui ca a fost imun blestemelor, tot asta vreau sa`i fac. Sa se indragosteasca de mine. Mda. L`am luat de gat cu un oarecare foc in buze, si l`am sarutat. Sracul Bill.. ce sa mai zica. Putea doar sa`mi raspunda la sarut. Dar am terminat repede. Am vrut doar sa`l fac sa tanjeasca putin mai mult. M`am uitat cu coada ochiului inspre el, si apoi am plecat pe scari, nici eu nu stiam unde ma duc.
El privea nelinistit spre mine, mai exact spre posteriorul meu.
“Ce.. Anna? unde te`ai dus?”
Eu eram printr`o camera. L`am lasat sa ma gaseasca. M`am dus in camera unde dormise el. M`am asezat pe pat si m`am lasat pe spate. Am pus mana deasupra capului. Il asteptam.
“Anna! sa stii ca.. uh mai bine nu zic asta..”
Eu inca il mai asteptam, nu dadeam importanta cuvintelor lui. Nu`mi prea pasa. “Ei si ce vroiai sa`mi zici, sweety?” ma gandesc eu. Hoho, deja semanam cu o curva ordinara. Deja.. da. Asa erau adevaratele rockerite. Acum, ca au devenit si copiii rockeri.. asta este. Mai ales blackeritele. Sunt.. demne de black metal. Demne de orice barbat. Asa voi deveni si eu. Exact asa. Am de gand sa fac asta. Un imposibil, pentru vechea Anna.
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 11th December 2007, 8:04 pm

35. Sunset, expect
This to be your last with Our vast return
As Death is set
At three sixes where hill-beacons burn

Darkness, undress
Your descending skirts yield a thirsting altar
Blood-red, yet still unfed
Lips distend ending, time to falter

Welcome arms wide and crucified...
The slaughter

Lightening freezes seven
Outtakes from the rape of the world
Sins expelled from Heaven
Now befoul from the bowels of Hell

Where the tragic in theory and practice fell

Last prayers, hang in the air
Each unto their own rag and bonemeal saviours
Strung where crippled vultures dare
Golgotha
Coughs another cross to grave God's failure

Once the forests spired
Nurtured in Nature'heart
Now dreat cedars feed the pyres
Need-fires lit for greater harm
As Her children toy with razors

Sightless and deeply scarred
And the moon arose to phase Her
Cracks a grin so wide it hides the stars

And lights Our path
Back through the shattered glass

(We come like drumming thunder
Tides enwreathed in scum and plunder
Kraken-teethed to tear asunder
All those too blind to see...)

Where the tragic in theory and practice meet

Deranged, uncaged
We rage like a plague through this age of greed
Sowers of discord, growing wars to reap
A terrible crop to beat a vicious retreat

Scroched Earth, rebirth
Disintered in the writhe of the lone survivor
Whose worth is worse than the curse
Of Sardonicus choking on his own saliva

Who shares the last laugh now
Dead wedded fates fulfil their vows ?
Foot in mounth of sacred cows
Facedown in dust and poisoned ground...

Da, un cantec al mortii. Al Iadului.
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 22nd December 2007, 3:19 pm

36. Bill ma cauta, inca. M`a gasit, abia in ultima camera unde nu cautase. A venit langa mine, dar eu nu am inceput cu sarutari, ci direct cu sex. Aveam sa`l sarut destul.
El, desigur, prostut si tembel, a acceptat. Chiar el m`a dezbracat, asa din picioare. S`a dezbracat si el singur si ma tranteste pe pat. Incepe sa ma dezvirgineze. Am verificat calendarul, nu aveam cum sa raman insarcinata in urma acestei nopti. Am continuat pana seara tarziu, adica inca in jur de cinci ore. Dupa aceea am tras o plapuma peste noi si am mai stat putin de vorba, el stand peste mine.
“Ce ti`a venit?”
“Nimic interesant. A fost interesant”
“Pentru prima oara, ha?”
“Da, vai.. cum ai ghicit?”
“A fost usor.. “
Oh vai, ce mila mi`e de tine. Chiar am facut un pas important.
“Stii cateva trucuri” ii spun eu.
“Am invatat pe parcurs” imi raspunde... ironic.
“Vai, dar esti un mic pervers. Ntz ntz ntz, chiar asa mai Bill?”
“Dap.”
“Cand te`am vazut, nu te credeam in stare”
Degeaba mai vorbeam, Bill adormise. Il dau usor jos de pe mine, si ma duc la baie sa fac un dus. Din dus parca cadeau picurile de ploaie care m`au lovit atat de groaznic, atunci, in ziua cand alergam pe strazi. Parca erau picaturi de sange ce sa faceau sa ma ingerunez, sa simt ca`s periculoasa. Mai curgeau sufletele moarte, curgeau.. chiar si rauri de lacrimi. Ma simteam asa de nasol sub acel dus, care era rece ca gheata. Dupa douazeci de minute ma trezesc si`mi dau seama, si ies repede de sub dus. Cad in genunchi, sunt asa de rece. Asa de bolnava. De... vinovata. Asa si trebuia sa ma simt.
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 25th December 2007, 2:22 pm

37. Chiar trebuie? Imi pun repede un prosop pe mine, dupa care imi dau seama ca sangerez. Grav. Sangele se prelinse pe picioare, si acum pe gresia neagra. Nu se vedea prea bine, dar eu. Speriata. De soarta, inca o data. Ma sterg repede. Nu, sangerarea nu se opreste. Ma bag sub dus, dar nu este apa calda. Nu conta. Vroiam doar sa nu mai sangerez. Dar totusi, ma iritasem in urma noptii cu Bill?
Greu de crezut, dar am adormit sub dusul rece, ca gheata. In cateva ore, cada era plina de sange, la fel si eu. La un moment dat, Bill vine si vrea sa faca un dus. Cand ma vede, vine repede la mine si ma pune itnr`un prosop. Vede cada plina de sange, de parca aceasta ar fi culoarea ei - rosu inchis.
Nu ma trezesc nicaieri altundeva decat in spital. Intr`un spital, parca..
Doctori alearga in jurul meu, cu treburile fiecaruia. Nu era nimeni langa mine.. Bill cred ca era acasa la el. Un doctor ciudat intra in camera unde eram eu.
"Te simti bine, domnisoara Anna?"
"Mai bine.. unde sunt?"
"La spital. Vroiam sa va intreb, sunteti sigura ca ati sangerat?"
"Da!! cum sa nu fiu? era cada plina de sange.."
"Probele arata ca sunteti sanatoasa tun si ca n`ati pierdut niciun pic de sange... cred ca ati avut halucitatii. Imi pare rau sa va spun.. data viitoare, sa fiti sigura."
"Nu eu am venit aici! Baiatul acela m`a adus!!"
"Care baiat? Nu domnisoara, ati venit singura. Erati foarte... arigata. Dar pareati in ordine. Va asigur ca ati venit aici singura,.. "
Nu.. este posibil!
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 27th December 2007, 2:49 pm

38. Os iusti meditabitur sapientiam
Et lingua eius loquetur iudicium
Beatus vir qui suffert tentationem
Quoniam cum probatus fuerit
Accipit coronam vitae
Kyrie, ignis divine, eleison
Oh quam sancta
Quam serena
Quam benigna
Quam amoena
Oh castitatis lilium.

Lilium.. crinul.. floarea mea favorita. Este pura, frumoaa, are petalele fine.. Este... opusul meu. Nimic pur in mine. Nimic inocent in mine. Dar sunt igura ca aveam dreptate. Am angerat.. i inca cum... Bill m`a adus aici, nu puteam nevi singura tot drumul. Era imposibil. In starea in care eram.. cum puteam sa vin? Nu inteleg.
"Sunteti programata pentru maine 20:00, sa vedem cum mai stati. Ne vedem atunci, domnisoara! La revedere!"
"Este prea ciudat" m`am gandit eu..
Chiar era. Cum sa, nu?
Dar.. nu am avut halucinatii. Apa rece care`mi atingea capul, parul, pielea. Era reala. Bill, care m`a dus imediat la spital. Trebuia a ma consult cu el, despre asta. Sa stie bine, eu nu visez.
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Her Ghost In The Fog [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Her Ghost In The Fog [ +18 ] Empty Re: Her Ghost In The Fog [ +18 ]

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum