Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb

Join the forum, it's quick and easy

Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb
Tokio Hotel fans from Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Furt pe fata!'

Go down

'Furt pe fata!' Empty 'Furt pe fata!'

Post by Admin 9th October 2007, 4:45 pm

'Furt pe fata!'




'Furt pe fata!' 11-sport-1_5541Suparat ca a fost dezavantajat de arbitri in partidele cu echipele care se intrec pentru titlu, Florin Marin, antrenorul Daciei Mioveni, a ramas cu consolarea ca elevii sai au puterea sa se bata de la egal la egal cu granzii campionatului.
"Tot timpul au fost contra noastra"
Libertatea: Ce parere aveti de arbitrajul brigazii conduse de Victor Berbecaru?
Florin Marin:
Furt pe fata. M-am uitat din nou pe caseta. Nu numai o faza anume, ci intreaga maniera de arbitraj a fost impotriva noastra. Costescu si Bratu, opriti dupa ce au ramas singuri cu portarul. Murgan nu a facut al doilea fault si, deci, nu merita al doilea 'galben' si apoi 'rosu'. La Victoras Iacob nu s-a ridicat steagul in mai multe faze cand era in ofsaid.

Aici e vina asistentului...
Savaniu este omul de casa al Stelei. Se stie foarte bine. Din acest motiv a mai fost suspendat de cateva ori. Era 'central' si a facut un meci de-al meu praf. Acela a fost motivul pentru care a ajuns de la centru la tusa.

'Furt pe fata!' 11-sport-2_5541Cum a fost faza din care s-a marcat al doilea gol?
Intai vreau sa spun ca in ambele faze stelistii au fost in pozitii suspecte de ofsaid. La golul doi al Stelei a fost un fault clar al lui Zaharia la Balauru. Si apoi Berbecaru a fluierat si a ridicat mana stanga sus. Dar a vazut mingea la Iacob si a lasat jocul sa curga. De ce fluieri si ridici mana daca nu vrei sa opresti meciul?
"N-am fluierat eu"

'Furt pe fata!' 11-sport-4_5541Valceanul Victor Berbecaru nu a comentat faza incriminata de gazde, cand Zaharia l-a faultat pe Balauru, ci doar momentul cand s-a auzit un fluierat chiar inainte de marcarea golului doi al Stelei. 'Legat de fluierul care s-a auzit pot sa spun ca nu a fost al meu. N-am fluierat eu. A fost cineva care a fluierat pe tot parcursul reprizei a doua', a spus 'centralul'.
Mioveni 1 : 2 Steaua
12. Stanca 6
4. Olteanu 5
6. Daouda 5
20. A. Neagoe 5
21. C. Dobre 5
7. Murgan 4
8. Trofin 5
10. Vladu 5
18. R. Neagoe 6
13. Cr. Bratu 6,5
16. Costescu 5
Antrenor: Florin Marin
Schimbari: Costescu (56 Vrajitoarea 5), Vladu (62 Baicu 5), A. Neagoe (64 Balauru 5)
1. Zapata 6
18. P. Marin 5
3. Goian 5
5. Rada 5
13. Emeghara 5
8. Ov. Petre 4
29. Badoi 5
10. Dica 5
14. Cristocea 6
9. Vali Badea 5
19. Iacob 7
Antrenor: Massimo Pedrazzini
Schimbari: Badoi (57 Croitoru 4), Vali Badea (66 Zaharia 5), Petre Marin (80 Neaga)
Au arbitrat: Victor Berbecaru 6,5 (Rm. Valcea), Marcel Savaniu 6 (Sibiu), Bogdan Harlab 6 (Brasov)
Au marcat: Cr. Bratu (35) / Iacob (45, 90)
Cartonase rosii: Murgan (61) / Ovidiu Petre (59)
Admin
Admin
Admin
Admin

Female
Number of posts : 2016
Age : 33
Location : castellon/spain
Job/hobbies : Sa frec menta :))
Humor : Sa-i vad pe altii cum
ChAt ToKiO HoTeL : 'Furt pe fata!' Angiftjxr9
Registration date : 2007-08-14

http://mirabela-09.hi5.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum