Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb

Join the forum, it's quick and easy

Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb
Tokio Hotel fans from Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cemetery and Temptation [ +18 ]

Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 20th November 2007, 1:59 pm

Cemetery and Temptation [ +18 ] Robh3if6

Fic nou, sper sa fie pe placul catorva de aici...

__ Cemetery and Temptation __

Capitolul I : O zi normala

Buna, eu sunt Riley, o fata foarte artagoasa si incapatanata :D . Iar aceasta este lumea mea, casa mea, ma simt mai mereu bine, sunt destul de ciudata si unii zic ca`s atragatoare. Sunt sefa clasei mele, am doua prietene cele mai bune : Xarah si Toni. Am si o surioara mai mica, nu o tratez cum ar trebui, ma cert cu ea des, dar ea se comporta foarte frumos cu mine si niciodata nu tipa la mine cum fac eu. Dupa cum ziceam, sunt rasfatata, nu am primit niciodata rau, dar am facut destul, sunt enervanta de obicei. Am doi parinti care ma ajuta mereu, imi fac toate gusturile si ma simt foarte bine in familia mea. Bunicul meu Dave a murit acum 5 ani, era unul dintre cei mai buni prieteni ai mei, si cadn a murit m`am gandit doar ca acum este fericit si i`am zambit cerului. Nimic in lumea asta nu l`ar fi putut aduce inapoi, dar stiu ca intr`o zi voi fi si eu acolo, sau poate voi ajunge in Iad, mai ales pentru ca nu cred in Dumnezeu. In rest ma simt foarte bine, in fiecare sambata avem "Ziua Tatalui si Fiicelor", normal, cu tatal nostru si cu surioara mea. Atunci stam toata ziua impreuna, ne uitam la filme, ne jucam ce vrem, ne ducem in padure, ne povestim si ne simtim bine. Avem aceasta zi pentru ca mama mea Christine sta de la 8:00 dimineata pana 5:00 urmatoarea dimineata la serviciu :) . Nimeni nu stie ce face ea acolo, doar ea stie.
Si asa incepe o dimineata insorita de primavara, o zi de marti, uram ziua asta mai mult decat orice pe lume, aveam cele mai grele ore din toata saptamana, si cele mai multe. Ma trezesc si ma ridic usor din pat ca nu cumva sa`mi rup oasele :lol: . Ma indrept spre baie, ma uit in oglinda. Imi dau seama ca parul deja imi crescuse prea mult si m`am gandit sa ma duc la frizer astazi. Dar pana atunci, ma imbrac in uniforma si plec la scoala [aveam ghiozdanul facut, de aseara :D ] .M`am grabit sa ajung la scoala si sa ma intalnesc cu Xarah, caci Julia era bolnava si statea acasa. Ahh... si scoala, am privit`o putin. Era alba, aproape imaculata, era plina de geamuri, copiii mai mici alergau prin curtea scolii [ era si liceu si gimnaziu ] .Avea 2 etaje. Eu stateam la etajul 2... Uram scarile, le uram ... in urma cu doi ani am cazut pe ele, am fost dusa imediat la spital, imi sparsesem capul. Nu a fost o intamplare prea frumoasa.
Xarah statea in curtea, pe o bancutza cu ghiozdanul langa ea. Se uita... la un baiat. Tipic. Ma indrept spre ea. Era prea atenta la acel baiat, asa ca m`a vazut abia cand eram la 6 mentri de ea. M`a salutat si am inceput sa vorbim...
Xh: Buna Riley :) . Ce faci mai? ai intarziat 30 de minute. ...
Ry: Scuze, m`am trezit acum 30 de minute :D
Xh: Ah ok... ce faci tu? Cum te mai simti?
Ry: Ma simt foarte bine ... dar tu ce faceai? La ce te uitai?
Xh: Ma uitam la ciudatul ala, nu`i urat? Adica cine se crede sa se uite la mine ca la o tufa de macesi?? cum indrazneste?
Ry: Eu zic ca`ti place de el... e frumos mai :) asa faci tu mereu cand iti place de un baiat :D
Xh: Mda... asa fac eu?!? ok.. hai sa nu mai vorbim despre asta ... deci ... mai avem 2 luni si ... vacanta de vara...
Ry: Da ai dreptate. Tu ce vei face? :) Facem ceva impreuna? Adica doar noi 3.... Eu, tu si Toni...
Xh: Toni! da...saracuta...ce ai zice sa`i facem o vizita azi? nu am mai vizitat`o de saptamana trecuta... cred ca e bolnava rau..
Ry: da este, am vorbit eu aseara la telefon cu ea,... se simte destul de rau, dar va fi bine in 4 zile :) cel putin asa i`a zis doctorul.
Xh: Ok... dar sora ta? :)
Ry: Eh..sora mea,.. ne`am certat aseara, adica din vina mea desigur, cred ca intr`o zi voi regreta certurile cu ea :(
Xh: Dar e o fata foarte buna, ...
Si nu apuca sa termine, ca se sunase ...
Xh: Ar fi mai bine sa mergem in clasa, iar face profa de romana ca toti dracii :|
Ry: Hai ...

In clasa... :
Era o galagie infernala, abia o puteam auzi pe Xarah care statea langa mine.. . M`am indreptat spre banca mea, .. si am tipat ...
Ry: Linisteee!! Ce dracu` ati patiti cu totii? Ar trebui sa se decurga o ora aici...
X: Dar nici macar nu a venit profa! Ce tot tipi la noi?
Y: Ia hai liniste, .. ea e sefa clasei, ea ar trebui sa se ocupe cu linistea, ...
W: Da! Taci dracu bai ca profa va veni ...
Ry: Sa nu se mai auda decat musca!! Aveti grija,... ca profa ...
Intra in clasa, ... era rosie de suparare, ... si ca de obicei ...
Profa ( Pf ) : Riley!! De ce era galagia asta infernala in clasa? Nu cumva ai uitat sa faci liniste?? Eora mea! Si daca o singura data va mai fi galagia asta aici jur ca te pedepsesc! dar nu numai pe tine,.. ci si pe toata clasa!
Xh: Dar doamna profesoara, .. sa stiti ca tocmai vroia sa faca liniste si ...
Pf: Xarah stai jos si incide`ti gura!!
Xa: Da doamna profesoara..
Ry: Ma scuzati doamna profesoara nu se va mai intampla..
Pf: Asa sper!! Si.. Riley.. ce s`a intamplat cu parul tau? Arati ca ... ca o vrajitoare,... ce s`a intamplat? ti`a murit frizerul? :)
Ry: Nu doamna profesoara ...
Eram rusinata,... toata clasa incepu sa rada,.. dar nu batjocoritor,.. chiar deloc... radeau ...
Ry: Azi ma voi tunde..
Pf: Asa sper.. scoateti o foaie de hartie si cartile si caietele puneti`le in banca!!
Test?!? Cum putea fi adevarat? Teste la limba romana!! Nu stiam nimic :| .... dar am facut ce spunea profesoara...
Pf: Da.. este o lucrare de control ... va rog sa scrieti subiectele...
Dupa ora... Eram rosie la fata,.. dar stiusem cat de cat,...cat despre Xarah ....
Xh: Cum a putut sa ne dea un test?!? nu am stiut nimic...voi lua un 4 ...
Ry: Ei hai ca nu ai facut chiar asa de rau...cred
Xh: Ah.. ma rog... nu conteaza... sunt obisnuita cu asta... sa nu uitam ca azi e marti si avem o zui lunga.. hai mai bine sa ne ducem in clasa, in curand se va suna si avem matematica,...

Dupa ore...
Xh: Phiu... am scapat cu bine azi.. nu ca celelalte zile :lol:
Ry: Da... trebuie sa ma tund .. macar putin...
Xh: Eh ... si cadoul pentru Toni?!?
Ry: ....
Xh: Si vizita ... cand mai mergem la Toni?!?
Ry ....
Xh: !!!
Ry: Da stiu.. dar ...ma tund acasa... sau maine imi voi face o freza mai acceptabila...
Xh: Asa!! Hai la magazin sa ii luam ceva lui Toni..
Ry: ...da...
In magazin :
Ry: Wow ..crezi ca ii va placea asta? e superba..sincer ...
Xh: E doar un cosulet in care pui fructe probabil...
Ry: Dar e asa de frumos...sigur ii va placea..
Xh: Da...dar trebuie sa cumparam si fructe... ce zici? :)
Ry: Da.. hai ...
La Toni acasa
Ne indreptam spre casa lui Toni... Eram fericita ca o voi vedea din nou :) Un zambet se vedea pe fata mea.. Iar KXarah se uita ciudat la mine ...
Xh: Ce ai patit? ai vazut vreun baiat frumos? unde,unde?
Ry: Nu mai,... doar ca... oh las`o balta...
Xh: Binee,... hai sa intram ...
Toni, fiind o fata de origine asiatica, .. adica japoneza,.. avea o casa destul de ciudatica pentru noi.. . Am batut la usa.. O femeie ne`a deschis usa ... Am intrat si ne`am descaltat. Ne`am indreptat spre scari. Camera Lui Toni era frumoasa, mereu mi`a placut.. Am ciocanit la usa,.. Xarah statea de vorba cu mama lui Toni, iar ea mi`a facut semn sa intru. Statea pe pat si citea ceva... Iar eu am deranjat`o dar nu cred ca era suparata... Am incercat sa vorbesc cu ea..
Ry: Buna... ce faci...?
Toni nici nu baga in seama cuvintele pe care i le`am zis si a sarit in bratele mele ... Era o imbratisare dulce... Cand mi`a dat drumul a inceput sa vorbeasca.. avea o voce ciudata pentru ca o durea in gat si era raqgusita,...
Ry: Ce faci ...?
Ti: Ce ma bucur ca ai venit, te`am asteptat atat de mult timp! Am incercat sa intru pe `net dar pana acum cateva zile nu puteam sa ies din pat pentru ca imi era foarte frig...si tu ce mai faci? cum a fost azi la scoala? cum v`ati simtit? unde`i Xarah? Poti sa o chemi pe mama? Ii spun sa ne aduca niste prajiturele facute de ea astazi ,.. sau vrei orez? aa stii sa mananci cu betele nu? daca da e bine ca poti sa stai la masa,.. daca nu nu cred ca avem furculite dar .... nu conteaza,... azi v`ati distrat la scoala? si...
Ry: Scuze ca te intrerup.. dar vorbesti cam repede nu crezi? Xarah e jos si da stiu sa mananc cu betele, am fost in Japonia.. :)
Ti: Da,... trebuie sa ma obisnuiesc cu vorbitul :)
Ry: OK.... si au trecut cateva zile :)
Ti: Mie nu s`au parut mai multe...
Ry: Mie nu :D Adica da.. adica...nu conteaza..
Ti: Da... mi`e foame...
Atunci intra Xarah pe usa si...
Ti: Xaraaa! Ce faci? Vino sa`mi dai o imbratisareee
....
Eu radeam iar Xarah incerca sa`i explice lui Toni ca mai are putin si ii rupe coastele... dar a trecut si asta.. . I`am dat cosuletul, am povestit ce s`a mai intamplat, am stat la masa, iar dupa aceea am plecat fiecare la casa lui...
Ry: Ne vedem maine!
Ti: Da...
Xh: Yup!! Bye-Bye!
.....
Acasa...
Ce: Ce faci draga? Unde ai fost?
Ry: Mama ... am fost la Toni...
Mn: Fata mea! In sfarsit ;) ... ce ai facut?
Ry: Bine dad... am fost la Toni :d
Mn: Da.. ce mai face?
Ry: Ea e bine acum.. se simte mai bine.. in 4 zile vine la scoala... adica vineri :)
Mn: E bine... iar peste 5 zile..
Ja: Yeee! Ne ducem la lac!!
Ry: Wow... ai dreptate Julia!! Abia astept :)
Ja: Si eu! Va fi frumos..
Ce: Aveti dreptate.. voi va veti distra iar eu voi mucni..
Mn: Ei hai iubito.. doar nu muncesti tot timpul? :P
Ce: Ba sigur ca muncesc tot timpul ;)
Mn: ...
Ry: Ma duc in camera mea...
Ja: Si eu... ma duc sa`mi termin temele...
Da.. si dupa ce mi`am terminat si eu temele, i`am trimis un mesaj ope telefon lui Xarah si apoi am sunat`o pe Toni si m`am culcat... Urma o alta zi de scoala... Trebuia sa fiu odihnita...
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 23rd November 2007, 4:47 pm

Capitolul II : Cosmarul

Nu puteam dormi... ce se intampla? Incepea sa ploua.. o auzeam pe mama certandu`se cu tata... oare de ce? Acum cateva ore erau asa de.. distanti.. probabil ca vroia ca noi sa ne cuilcam iar apoi sa se certe cat vor ei... . S`a auzit o pocnitura si apoi nimic... doar scrile... probabil venea mama sa se culce... iar ca de obicei dad se culca pe canapea jos... Ma simteam groaznioc...dar am adormit...
X: Buna... fetito..
Ry: Cine esti?
X: Ce faci fetito?
Ry: Raspunde`mi imediat cine esti!!! M`am speriat si am fugit...
X: Nu poti fugi de mine fetito ...
Ry: Nu sunt o fetita!!
X: Te voi urmari in fiecare zi.. in fiecare seara voi fi cu ochii pe tine!! Nici sa nu te gandesti sa fugi..
Ry: Lasa`maa!! Am fugit in padure..
X: Unde esti fetito? un zambet diabolic se ivi pe fata sa
Ma uitam in stanga si`n dreapta... si apoi am gasit in trunchi de copac foarte ciudat .. in care ma puteam ascunde...
Ii auzeam pasii din ce in ce mai rapizi,.. se indreptau spre mine.. dar nu stia unde sunt...
X: Stii foarte bine ca nu te poti ascunde de mine!
Eram din ce in ce mai speriata.. ma uitam in toate partile ... dintr`o data picioarele lui disparusera... Unde era? Se auzea vocea lui de undeva de sus...
X: Buna fetito...
Apoi ii vedeam din nou picioarele... avea niste bocanci negri... ma uitam... in fata bisteanului se opri...
X: Fetito...
S`a lasat pe vine... ce urma sa se intample..?
X: Stiu ca esti aici ...
Nu ma mai puteam abtine prea mult timp... . A ridicat muschiul care statea pe busteam si a dat cu pumnul, foarte tare...Am tipat.. cea mai mare gresela a mea... am tipat si am iesit din acel bustean.. am inceput sa fug,.. dar m`am impiedicat.. m`am ridicat repede si am ajuns in oras...am trecut de padure... cea mai mare mirare a mea... ce era orasul asta parasit!?
Am inceput sa fug... am intrat intr`un magazin ciudat.. am coborat cateva scari si era ca un fel de... incapere ciudata... . M`am ascuns sub o masa... nu se vedea prea bine.. iar el a venit dupa mine.. nu puiteam scapa de acust om!
X: Fetito.. unde estii?
Incercam sa respir cat mai incet... dar iar si`a dat seama unde eram.. nu era posibil!! trebuia sa scap cumva altfel ma va omori!
X: Sitiu unde esti!
In acel moment ma trase de mana si ma scoase de sub masa...
X: Stii ca nu poti fugi de mine,...
M`am speriat foarte rau.. nici sa tip nu maim puteam.. . Nu`i puteam vedea fata.. avea pletele pe fata.. Dar imi imaginam ca este foarte urat.. m`am speriat si mai tare... Avea o mana foarte puternica.. aproape nu imi mai simteam mana... Ma trase si ma legase de un scaun... Ce puteam face? Apoi mi`am dat seama ca avea o masca... Era plin de tatuaje.. Eram si mai speriata... Apoi scoase ... o... nu stiam ce este dar stiam ce vrea sa`mi faca... era un fel de arma.. cu care ma putea omori imediat...
X: Stay still... nu ti se va intampla nimic.. un ras diabolic..a atat mai vedeam pe fata lui..acel ras care ma adusese aici... nu stiam ce sa mai fac.. sa ma las omorata..?
Ma uitam la el cu mila.. dar numai mila nu primeam.. luase acea arma in mana.. eram infricosata... atunci... . Isi ridicase mana.. ma lovi peste fata ... Am cazut cu tot cu scaun... ma durea groaznic.. am inceput sa tip de durere... imi desfigurase fata... . Apoi m`a ridicat si a luat un cutit. Nu mai eram speriata. Stiam ca voi muri. Si tot nu ezitam sa tip. Ma bateam, dar nu mai aveam putere.
X: Cum ti se pare ac e sa iti bato joci de ceilalti??? Ai platit! Si vei plati in continuare pentru tot ce ai facut!!
Nu puteam raspunde.. ma durea prea tare.. avea cutitul in mana.. era foarte taois. Asta pentru ca am vazut cand a incercat sa se taie sa fie sigur ca ma va durea. Apoi... a fost rapid... cand am vazut ca se pregateste sa`mi bage cutitul in gat... am incercat sa strig..
Ry: Nuu!! Lasa`ma! Cine esti ce vrei sa faci???? De ce trebuie sa mor???
Lacrimile mele nu il impresionau... si stiam asta... dar nu ma puteam abtine...
X: Sunt sigura ca stii ce ai facut... fieacre rau pe care i l`ai facut unei persoane se aduna acum.. si meriti sa mori...
Ry: Nu`i adevarat!!! Sigur este alt motiv!! Vreau sa`l stiu!! Acum!!
Radea diabolic... am inceput sa plang ... . Cu o putere de nedescris, mi`a bagat cutitul in gura si a iesit pe la ceafa... in scurt timp am cazut pe jos.. iar el a luat cutitul si a inceput sa`mi taie mana si piciorul.. era cea mai sadica crima..
Dar...
X: Riley!! Riley!!! Te simti bine??
Ry: Aaaaaaajutor :|
Ja: Riley esti bine?? Ce ai patit? Ai visat urat?
Ry: Ce? Nu am nimic? Nu am piciorul taiat? Nici intestinele la gunoi? Nici o gaura in ceafa?? Dar mana???
Ja: Riley? Sunt sigura ca ai visat urat.. abia am reusit sa te trezesc,... tipai intr`una si te zbateai... nu aveam ce sa fac...
Ry: Ohh Julia,... m`am speriat ...
Ja: Ah.. nu e nevoie sa`mi povestesti. Sunt sigura ca nu iti face placere... acum imbraca`te ca vei intarzia la scoala...
Atunci mi`am amintit de mama si de tata...
Ry: Stai!! Dad a dormit jos pe canapea astazi?
Ja: Da... dar de unde stiai?
Ry: Si s`a spart ceva jos? Nu stiu.. vreo bubuitura.. a fost aseara?
Ja: Da.. Pai s`a spart masa noastra din sticla cu tot ce era pe ea,... mi`a zis dad... a dormit jos pentru ca a avut de lucru si din neatentie a dat peste masa si s`a spart...
Ry: Nu prea cred...
Ja: Ce?
Ry: Nimic nimic... Ma duc sa facf un dus si sa ma pregatesc opentru scoala,.. micul dejun este gata? :)
Ja: Da.. l`a facut dad... ca mama a plecat la munca...
Ry: Ok..
Ja: Te las singura...
Ry: :) Sa ai grija la scoala ok?
Ja: Da... ai dreptate... am uitat ca tu intri la 9 azi...si eu la 8...
Ry: :) e ok...Succes..
Ja: Merci... ne vedem dupa scoala...
Ry: Bye!
Dupa ce a plecat Julia din camera mea,... m`am tot gandit la cosmarul de aseara, .. oare ce facusem de meritam sa mor? Dar timpul trecea si eu nu`mi dadeam seama... M`am pregatit de dus,... dar a intrat dad pe usa...
Mn: Buna iubito... ce faci?
Ry: Dad!!! Vroiam sa ma pregatesc de un dus...
Mn: As dori sa vorbim despre ceva...
Ry: Da dad... eu ascult
Mn: Uite... vreau sa iti spun adevarul, dar sa nu`i spui mamei tale ca ti`am zis... ok?
Ry: Promit..:)
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 23rd November 2007, 4:47 pm

Capitolul III : Adevarul

Deja devenea prea serios.. nu stiam ce sa zic.. asteptam ca dad sa inceapa,.. dar nu stiam la ce se refera,.. m`am speriat cu adevarat.. iar apoi ii aud vocea..
Mn: Eu cred ca ma voi desparti de mama ta... de Christine...
Am ramas cu gura cascata ... nu`mi venea sa cred... cred ca mai aveam putin si`mi dadeau lacrimile... Am vrut sa spun ceva...dar...
Mn: Acum voi va trebui sa alegeti cu cine veti sta.. daca veniti cu mine ... sau stati cu ea... sau una cu mine si una cu ea... Nu stiu ... dar ...
Ry: De ce veri sa te desparti de ea!!??? Ce a facut??? Vreau si eu sa stiu!!!
Mn: Te rog sa nu tipi la mine, Riley... As vrea sa ma intelegeti. Si as mai vrea sa vorbesti tu cu Julia, ... va va veni mai greu dar ... eu nu mai suport toate certurile si ...
Ry: Cum adica??? Spune`mi ce a facut!!!!!
Mn: Ne certam foarte des Riley!! Anul asta voi mai sta aici!! Iar cand incepe vacanta eu plec.. daca vrea una din voi sa vina cu mine,.. atunci e ok..
Ry: Unde te duci??
Mn: In Germania la parintii si familia mea... eu am venit aici in Romania pentru mama voastra...
Ry: Ma voi gandi la asta..
Mn: bine :) Mai vorbim.. ca trebuie sa plec la munca... sa incui casa... ok?
Ry: Da...
Am asteptat sa plece ca sa pot sa plang... A plecat... Am inceput sa plang... nu ma mai opream.. cand stiam ca se vor desparti.. aveam de gand ca in seara asta sa merg la mama la serviciu... si sa vorbesc cu ea... dau mai bine o las pe sambata... Am facut un dus si m`am imbracat spre scoala. Am sunat`o pe Toni si A zis ca va veni sigur vineri la scoala... Pe drum m`am intalnit cu Xarah...
Xh: Ce mai faci? :)
Ry: ...
Xh: Ce? Ai patit ceva? ...
Ry: Da... adica nu!!! ce sa patesc eu? Nu am nimic... ti se pare ca am ceva?
Xh: Da... Sincer acum ... nu ai nimic?
Ry: Am avut un cosmar aseara iar azi...
Am inceput sa plang... dar nu prea tare...
Xh: Ce ai patit?? Zi`mi ... chiar te rog... stii ca suntem cele mai bune prietene...
Ry: Parintii mei se vor desparti,.. iar eu trebuie sa aleg cu care verau sa stau!! Dar nu vreau nici sa ma despart de Julia!! Nu stiu ce sa aleg...
Xh: E zis ca stii ce sa alegi,.. iar daca nu stii inca ,.. atunci vei sti.. pana atunci va trebui sa petreci din plin cu ei,... chiar imi pare rau pentru tine..,
Ry: Imi esti o prietena adevarata Xarah!! Te rog sa ma crezi si pe mine... nu stiu cum voi suporta fara unul din parintii mei,...
Xh: ...
Ry: Asa ca ma voi duce sambata seara la mama la serviciu... sunt sigura ca ma va primi,... ca sa putem vorbi intre 4 ochi...
Xh: Daca esti sigura ca e o idee buna....
Ry: Nu stiu dar cred ca da... ma bucur ca inca esti alaturi de mine ...
Xh: Nu`ti face tu griji din cauza asta...
Ry: Hai sa mergem mai repede...

Dupa ce am terminat orele i`am facut o vizita scurta lui Toni si am plecat acasa... Imi aminteam ca va trebui sa dau ochii cu parintii mei,.. care urmeaza sa divorteze... . Am intrat incet pe usa... iar Julia statea pe canapea in fata televizorului si privea o emisiune... . M`am indreptat spre ea si ...
Ja: Buna! Ma bucur ca ai venit mai devreme acasa azi... vrei sa te uiti cu mine la emisiunea asta despre animale?
Ry: Sigur ca da...
.....
Ja: Deci cum ti s`a parut?
Ry: A fost foarte frumos...aa...Julia,... dad e acasa?
Ja: Nu..
Ry: Mama?
Ja: Nu..
Ry: Ok atunci,...as vrea sa vorbim ...
Ja: Ok...spune... eu te ascult..
Ry: As vrea sa`mi promiti ca nu vei face urat,...
Ja: Bine... voi incerca... dar trebuie sa stiu despre ce`i vorba mai intai nu?
Ry: .... Mama cu dad nu se mai inteleg bine si... vor sa divorteze,...
Ja: Riley? Vorbesti serios?? Vor sa divorteze?? Nu`mi vine sa cred!!! Imi va fi dor de dad!!!!
Ry: De unde sti ca dad va pleca?
Ja: E casa mamei... era sio normal...
Ry: Nu e nimic pierdut inca.. adica putem sta cu cine vrem.. daca tu vrei sa stai cu mama ,... vei sta cu mama,.. iar eu dca vreau sa plec cu dad voi pleca cu dad.. aici noi alegem...
Ja: Da?
Ry: Da.. dar eu nu`s hotarata inca...
Ja: Nici eu nu stiu ce sa aleg...
Ry: Avem timp de gandit,... Ma duc in camera mea, .. daca ai nevoie de ceva.. nu ezita si intra.. suntem surori ... si chiar imi pare foarte rau pentru tot ce s`a intamplat... ma doare inima cand ma gandesc prin ce ai trecut tu si... acum chiar regret... si stiam ca voi regreta pentru purtarile mele... ti`am facut rau... iar tu ma iubeai ca pe o sora si ca pe cea mai buna prietena a ta.... imi pare asa de rau...
O lacrima inocenta i se vedea pe obraz... stia ca`mi pare rau.. dar nu zise nimic.. asa ca eu am urcat scarile si am intrat in camera mea... . Inca ma mai gandeam la cosmarul meu de aseara... dar oare era cu adevarat un cosmar? Oare cu adevarat era un cosmar? De ce tot acest timp, de cand am cosmarul, m`am gandit doar ca am facut ceva atat de grav incat as merita moartea? De ce abia acum mi`am dat seama ca urma sa fac asa ceva? Am fost doar o proasta.. oare voi omori pe cineva? voi chinui? Inca nu stiu.. dar in curand voi stii... acest vis a fost doar ... ceva care sa ma sperie? sau oare chiar acel omo cu masca este si va fi adevarat? Nu stiu.. nu pot raspunde inca... Mi`am facut temele si m`am culcat... In aceasta seara.. am visat continuarea visului de aseara... groaznic... totul a inceput cam asa... :
X: Ce mai zici acum? Cum de simti? Mai ai ceva de zis? Esti patetica! si iar aparu acel ras diabolic pe fata lui...
Nu mai simteam nimic... doar ca... inca mai simteam taieturile de pe corpul meu... Simteam ca voi muri... iar el.... a incercat sa ma violeze... mi`am dat seama ca de fiecare data dupa ce omora o fata o viola.. asa moarta cum era... apoi a devenit si mai sadic... Mi`a luat pielea de pe fata si a inceput sa o decupeze... mastile lui erau facute din pielea vistimelor... victimele fiind doar fete... de ce eu? Apoi a luat piciorul meu de pe jos si a inceput sa ma atinga cu el... la fel si cu mana... Apoi mi`a scos intestinele si le`a aruncat intr`o cada ciudata... in care mai erau si alte ramasite... m`a taiat in bucati si m`a pus intr`un sac,.. pe care l`a aruncat la groapa de gunoi... Si el a continuat crimele sadice...
Apoi m`am trezit.. cu lacrimi in ochi ca de obicei..
Ry: De ce euuu?? De ce trebuie sa am cosmarurile astea care ma omoara?? De ce!?!?
Nimeni nu ma putea auzi... era noapte.. iar familia mea dormea bustean.. nu se trezeau ei asa de usor.. . M`am ridicat din pat,.. inca infricosata de cosmarul meu... si m`am indreptat spre .. spre Adevar...
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 23rd November 2007, 4:48 pm

Capitolul IV : Suferinta

Da... m`am indreptat spre Adevar.. ce adevar? ce insemna? care era semnificatia acestui cuvant? Minciuna.. despre minciuna stiam destule... dar adevarul? Nu stiam mai nimic... m`am trantit in pat.. nestiind ce fac... nu am mai dormit... imi era prea frica.. imi era prea frica de acel... de acel mascat.. acel sadic.. nu crimele lui...
Dimineata... m`am trezit cu cearcane la ochi... nu dormisem.. ma simteam groaznic.... divortul parintilor mei si... si cosmarul... atat mai stiam...
Zilele treceau ... cu aceste cosmaruri in fiecare seara... pana cand.. a venit si ziua de sambata.. o dimineata ploioasa... nu aveam ce face decat sa ma trezesc, sa calc spre usa si apoi sa cobor scarile... si ... sa ma duc sa iau micul dejun. Am facut toate acestea si am plecat afara... ploua... eram uda... dar nu imi simteau lipsa... oare?! ... am zis doar asa.. probabil ca erau ingrijorati..dar eu nu m`am intors... asa ca a venit si ora la care mi`am propus sa merg la mama la serviciu... era 21:57 ... asa ca sa grabesc pasul.. nu vreau sa stau prea mult acolo... si eu deja ma hotarasem... vroiam sa stau cu mama.. iar acum vroiam sa`i spun ca voi ramane cu ea...
Am intrat in banca si m`am dus pe scari unde lucra ea... era un birou destul de dragutz,,.. dar nu era acolo... am intrat.. si se auzea ceva din baie... ce se intampla?
Am ramas masca... Mama... mama... era in stare sa`i faca asat lui dad? cum putea sa faca sex tocmai aici?? acum stiu ce facea ea pana dimineata la ora 5... cum putea? cum a putut? Atunci... te urasc... voi pleca cu dad... sa nu o mai vad niciodata!!! O uram!! mai rau decat orice.. mai rau decat Mascatul... mai rau decat el!!
Am fugit.. departe... am fugit acasa... eram uda... nu ma puteam abtine din plans.. de ce eu? de cee??? M`am repezit in camera mea... nu vroiam sa`i spun tatalui asa ceva..nu vroiam... sa afle.. nu era secretul nostru.. era secretul al meu, al mamei si al tuturor barbatirlo cu care o facuse ea... Atunci m`am dus la dad si i`am zis ca nu mai vreau sa stau acasa... vreau in Germania!!
Ry: Dad..?
Mn: Da? Ce este? Ai venit sa`ti iei ramas bun? a incercat sa zambeasca...
Ry: Nu...
Mn: Atunci ce este?
Ry: ... Vreau sa vin cu tine in Germania!! Dad! Vreau neaparat sa vin cu tine1 Te iubesc mult! Mai mult decat pe mama!! te iubesc!
Mn: Dar Riley.. esti sigura??
Ry: Da!!
Mn: Atunci fa`ti bagajele... Vom pleca poimaine
Ry: Ok.. mi le fac acum...
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 26th November 2007, 8:43 pm

Capitolul V : Ramas bun

Am inceput sa`mi fac bagajele... Imi puneam in rucsacul meu tot ce apucam,... si tot ce imi era mai drag... Stiam ca Julia nu va veni cu mine.. stiam asta.. asa ca in primul rand voi lua ce am de la ea.. iar despre mama.. nu aveam ce zice... o lasam in ruma mea.. nu`mi pasa...
Dupa ce mi`am facut bagajul... Am adormit.. Am visat..:
Ry: Eh? Ce s`a...? Unde esti?!? Raspunde`mi!! Unde esti???
X: Ti`a fost dor de mine?
Ry: ... Vroiam sa te intreb cum te numesti...
X: Chiar ti`a fost dor de mine.. mai ales ca am facut dragoste aici, in visele tale
Ry: Nu am facut dragoste!! Tu m`ai violat moarta!! Si stii bine asta!
X: Ma numesc Remy
Ry: Aha... bine.. eu voi pleca de aici!! Ma duc in Germania! Nu ma vei mai putea omori!!
Remy ( Rm ) : Ah zici tu?
Ry : Ha?
Rm: Sa stii ca eu voi aparea in visele tale, oriunde te vei duce.. sau orice ai face..
Ry: Minti!!
Rm: Nu prea cred.. daca iti vei schimba casa crimele vor fi si mai sadice.. vei vedea...
Ry: Oh nu!
Rm: Nuu! rase... ce sa fac acum? a ras... asta insemna ca avea dreptate... vroiam sa ma trezesc si sa nu mai stau cu imbecilul ala aici, in aceasta lume nesfarsita... vroiam sa plec!!!
Ma trezise dad.. azi era ultima zi... maine trebuia sa plec..
Ry: `Neata dad,....
Mn: Buna dimineata Riley... cum ai dormit?
Ry: Foarte bine
Mn: Da? Este ultime zi in care mai dormi in patul acesta.. maine la 2 dimineata am plecat..
Ry: Oh..ce bine!
Mn: Poftim?
Ry: Nimic! Imi va fi dor de casa asta...
Mn: Ok.. te las sa te scoli... micul dejun e gata
Ry: Ok... imi fac un dus si vin...
Dupa dus m`am dus sa mananc apoi sa ma plimb.. am chemat`o pe Julia..
Ja: Deci ai ales sa pleci..
Ry: Da... imi pare rau Julia.. stiifoarte bine ca te iubesc.. acum chiar esti cea mai buna prietena a mea ... te iubesc Julia!
Ja: Si eu te iubesc Riley!! Sa fii fericita acolo.. in Germania..
Ry: Va fi greu fara tine..
Ja: Da.. si Xarah si Toni?
Ry: Oh my!!! Am uitat de ele! .. Ma duc sa le spun un ramas bun si am venit inapoi.. ma astepti?
Ja: Sigur ca da...
......
Ry: Alo? Xarah! Unde esti?
Xh: Sunt acasa la Toni.. de ce intrebi? tu unde esti?
Ry: Eh... eu sunt .. in drum spre voi! Pot savin nu?
Xh: Sigur ca poti.. dar ce ai patit? De ce vorbesti asa de tremurat? Adica noua vei putea sa ne zici nu?
Ry: Sigura ca da...
Xh: Ok. atunci ne vedem peste cateva minute nu?
Ry: Da... bye
Am inchis telefonul si am alergat spre casa lui Toni.
Am ajuns,... in sfarsit ,... am intrat val`vartej in casa si am dat buna ziua mamei si bunicai lui Toni, m`am izbit de scara si am izbucnit spre camera lui Toni.
Fetele stateau fericite si radeau. Am intrat si le`am salutat. Acelasi lucru au facut si ele.
Ti: Ce faci Riley? Ce`i cu graba asta?
Ry: Fetelor.. am uitat sa va spun ceva..
Xh: Te ascultam..
Ry: Maine voi pleca in Germania...
Ti: A da? Iti iei vacanta inainte sa se termine scoala? Ce bine de tine..
Xh: Da.. E tare.. adica ...
Ry: Nu intelegeti! Nu ma mai intorc.. probabil cateva zile.. ma voi muta acolo!
Xh: Ce? De ce?
Ry: Pentru ca...
Si le`am povestit totul, despre mama ...
Ti: Nu`mi vine sa cred!! Ne parasesti ...
Xh: Toni.. nu exagera,.. e alegerea ei..
Ry: Dar Toni are dreptate ...
Ti: Nu am vrut sa..
Ry: Eu trebuie sa plec acum.. Julia!
Ti: Ce`i cu Julia?
Ry: Am uitat`o pe Julia! Am lasat`o in parc.. Imi pare sincer rau si.. trebuie sa plec..
Atunci am trantit usa si am alunecat, am cazut cateva trepte la rand. M`am ridicat si am plecat..
Ti: Riley nu! Stai!!
Eram deja departe de casa ei cand a rostit aceste cuvinte.. stiam ca.. le`am facut sa sufere... dar...

Capitolul VI : Plecarea

...Dar nu ma puteam abtine ... trebuia sa imi iau sora din parc si sa mergem acasa,.. Intr`un sfarsit am ajuns..
Julia statea pe o bancuta putrezita si se plictisea.. era ganditoare...
Ry: Julia!
Ja: Oh! Riley!!
Atunci ne`am imbratisat si am plecat acasa... Eu plangeam. La fel si ea. Ma simteam prost ca voi pleca de langa ea, dar ma simteam bine ca voi pleca de langa mama...
Ajunse acasa, ne`am baricadat in camera mea si am inceput sa povestim..
Si asa a venit si ora 1:30 dimineata..
Mn: Riley?
Ry: Da dad?
Mn; Imi pare rau ca va intrerup, dar trebuie sa plecam Riley, I`ati rucsacul si hai jos sa ne luam amandoi ramas bun ... de la ...
Ry: Nu ii mai zice mama mea!
Mn: De la Christine...
Ry: Ok.. vin imediat..
Mn: Te astept
Mi`am luat rucsacul si am strans`o in brate pe Julia. Trebuia sa plec.. Am coborat amandoua scarile in graba..
Ce: Draga mea.. spunea ea cu lacrimi in ochi.. Esti sigura ca vrei sa pleci de langa mine?
Ry: Mai mult decat sigura! La inceput am vrut sa stau cu tine.. dar acum as mai sta numai pentru Julia,.. dar voi pleca.. si nu ma voi mai intoarce niciodata pentru tine! Sa stii bine asta! Doar pentru Julia, Xarah si Toni!!
Ce: Ce te`a apucat? Nu sunt mama ta? Ce ai? Ce ti`am facut eu tie?
Nu i`am raspuns. Mi`am luar rucsacul si am plecat afara, asteptandu`l pe dad.
Mn: Julia draga mea,... nu stiu ce sa zic.. sper sa ne mai vedem...
Ja: Si eu dad,...Sa sti ca mereu te voi iubi!!
Mn: Si eu draga mea.. pa..
Ce: Mie nu`mi spui nimic?
Mn: Pa!

Eu asteptam afara.. imi era somn.. A Venit dad din casa si eram gata sa plecam. Am chemat un taxi, pentru ca nu aveam de ce sa luam masina. In cateva minute am ajuns la aeroport. Era zborul noastru urmatorul. Cursa 180... . Ma simteam oarecum aiurea, dar mi`a trecut cand am ajuns in avion. M`am asezat pe al doilea loc din patru. Dad dtatea la geam, si eu langa el. Langa mine vine un baiat intalt, brunet si foarte frumos din punctul meu de vedere. Avea o sapca, parul drept si niste suvite gri. Apoi langa el fratele sau geaman. Ii stiam. Erau din formatia Tokio Hotel. Nu le ascultam muzica. Dar erau admirabili. Ma uitam ciudat la cel de langa mine. Cand intorceam capul el se uita la mine si tot asa. Avionul a pornit, iar eu incercam sa am o converastie cu dad. Dintr`o data.. aud ceva..
X: Hey..
Cel de langa mine incerca sa`mi vorbeasca. L`am lasat pe dad sa`si citeasca ziarul si i`am raspuns baiatului.
Ry: Buna
X: Cum te numesti?
Ry: Eu sunt Riley.. tu..?
X: Cred ca ma stii.. Sunt Bill Kaulitz, iar el este fratele meu Tom.
Ry: Oh.. da... canti in formatia aia foarte cunoscuta.. Tokio Hotel...
B: Da..
Ry: Ati fost in Romania?
B: Da
Ry: Ce cautati voi acolo?
B: Niste treburi, nimic mai mult. Nu planuim niciun concert deocamdata...
Ry: Ah..daca nu te superi,... vorbim de parca eu sunt reporterul si tu imi raspunzi intrebarilor mele.. am putea vorbi mai altfel?
B: Nu`i nicio problema, nu am de ce sa ma supar... deci cati ani ai?
Ry: Am 16, fac 17 pe 25 decembrie
B: Ce dragut, esti nascuta in ziua Craciunului...
Ry: Da, exact. Dar nu mi se pare dragut... Tu cati ani ai?
B: Am 18...
Ry: Ce frumos..
B: Daca tie ti se pare..
Ry: Ah..da...
B: Vrei alune?
Ry: Vai,.. esti foarte dragutz.. dar.. mie imi place sa rontai mult..
B: Nu`i nimic, si eu sunt un mancacios..
Ry: Deci..cum ti s`a parut in Romania?
B: A fost frumos.. Can I ask you...
Ry: Da?
B: Ce muzica iti place?
Ry: Ah ..pai
B: Nu pera asculti TH nu?
Ry: Ah...dar...da...asa e..
B: Ok, dar ce asculti tu?
Ry: Stii... muzica esten unul dintre cele mai importante lucruri din viata mea.. eu ascult mai mult metal.
B: Ah...ok...
Ry: Iti promit ca voi incerca sa va ascult muzica!
B: Serios?
Ry: Da! Promise :)
B: Merci...mult..
Ry: Da...
B: Am o rugaminte
Ry: Zi..orice
B: Ok... imi poti da numarul tau de telefon? :) In caz ca nu ne mai intalnim.. stii tu,... merge si adresa de email...
Ry: Merci.. Uite aici: ********* numarul meu si adresa de email WWWWW@hotmail.com
B: Merci..am notat..
Ry: Nu ai pentru ce.. sper sa ma suni..
B: Fi sigura de asta.. Riley..
Ry: Ok Bill..Aproape am ajuns.. ce repede a trecut timpul...
B: Da ai dpreptate. Mi`a facut placere sa te cunosc..
Ry: Si mie ;)
In cateva minute avionul a aterizat, si am iesit din avion. Era un aeroport plin de oameni. Erau si multi turisti. Am atras cateva priviri, mai ales pentru ca in spatele meu era Bill caer imi facea cu mana... . Dintr`o data ii sunase telefonul tatalui meu..
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 27th November 2007, 7:10 pm

Capitolul VII : Noua casa

Ii sunase telefonul tatalui meu... acesta raspunse :
Mn: Alo? Da?
Pl: Ce faci mai Martine? Ai ajuns?
Mn: Paul! Ce bine imi pare sa te aud... ce mai faci?
Pl: Bine.. Te astept la mine acasa,.. esti singur nu?
Mn: Ei Paul, ... de data asta nu ai zis`o corect, ...
Pl: Vorbesti serios? Cine mai e cu tine?
Mn: Testi fiica mea preferata! Riley ...
Pl: Ce bine`mi pare pentru tine ca ai luat`o pe Riley cu tine... abia astept sa va vad. Apoi putem sa vedem noua locuinta a voastra. Trebuie sa comandam mobila si sa o alegem mai intai. Asa ca pana atunci veti sta la mine acasa. Ne vedem in jumatate de ora in fata blocului meu.... ok?
Mn: Mie`mi convine. Auzi... Riley a vorbit azi in avion cu Bill Kaulitz...
Pl: Tu vorbesti serios? Cum a reusit? L`a stersat pana cand i`a raspuns?
Mn: Chiar deloc... el a salutat`o primul ...
Pl: Tu stii ca puteti devei miliardari? Stii cate chestii ti`asi putea cumpara cu astea?? Woaaaa
Mn: Nu mai face ca un copchil mic.. ne vedem in fata blocului in care stai tu... sa ne mai sfatuim si noi ;)
A inchis telefonul si m`a luat de mana. Am inteles ca aveam de mers destul de mult.
Ry: Dad?
Mn: Da Riley?
Ry: Unde mergem?
Mn: Mergem la Paul acasa...
Ry: Da? Ce super.. si apoi?
Mn: Mmm... Paul?
Ry: Apoi? :|
Mn: Tot Paul..
Ry: Ce vrei sa spui? Ce vrei sa insemnezi? :)
Mn: Vom sta la Paul acasa pana cand vom gasi un apartament sau o casa...
Ry: Wow.. vreau o casa! am zis eu cu o fata de copilas nevinovad,...
Mn: Vrei o casa? Atunci poate gasim o casa...
Ry: Micuta si modesta
Mn: Da.. micuta si modesta..
Ry: In care vom sta doar noi doi pana cand imbatranim
Mn: Buna idee...
Ry: Stiu dad.. as vera sa fim impreuna pana cand, de preferabil, sa mor eu prima, ...
Mn: Riley!
Ry: Dad... asta mi`ar placea mie..
Mn: Hai Riley avem de mers si nu stiu daca ajungem in abia 30 de minute..
Ry: Ok..hai sa mergem
In 26 minute am ajuns la Paul acasa.. era un apartament destul de complex :) . Cand s`au vazut, dad l`a imbratisat barbateste pe Paul si au inceput as dea din gura ca pe stadion. Eu m`am dus sa vad ce se mai intampla prin apartament. Era o camera care ma atragea.. nu stiu de ce.. dar ceva ma impingea sa o deschid.. Inauntru era o fata foarte frumoasa care statea pe pat. Citea ceva. Nu as fi vrut sa o deranjez... Dar era prea tarziu.. A intors capul. Ma simteam oarecum rusinata. S`a sculat din pat si s`a apropiat de mine. Mi`a zis ceva.. ce n`am inteles prima oara. Vorbea germana. Invatasem germana la scoala. Dar nui pricepeam prea bine. Ea si`a dat seama ca nu am inteles si a repetat in engleza:
X: Buna.. Cine esti?
Ry: Buna.. Eu sunt Riley. Scuze dar nu stiu germana. Nu sunt de aici. Sunt din Romania.
X: Ah ok.. Eu sunt Mieke. Si am 14 ani. Cred ca va trbui sa inveti bine germana..
Ry: Ma voi stradui. Voi merge peste abia o saptamana la scoala de aici. deci mai am timp sa invat cate ceva. Iar daca nu inteleg o rog pe profesoara sa imi repete in engleza. Asta pana cand invat. Deci.. Unde voi sta eu?
Mieke ( Me ) : Ok.. Vei sta in camera asta, cu mine. Dupa cum vezi sunt doua paturi..
Ry: Dar.. al cui e patul celalalt?
Me: Al.. al surorii mele..
Ry: Unde e ea acum?
Me: ... este... este moarta... a murit...acum 7 luni..
Ry: Oh my... imi plare rau ... imi pare atat de rau.. nu am vrut sa...
Me: Nu`i nimic, trebuie sa ma obisnuiesc cu ideaa,... stii tu.. nu se va mai intoarce..
Ry: Da... Dar chiar imi pare rau...Si totusi.. as avea o rugaminte..
Me: Ascult..
Ry: Ok.. as vrea sa fim prietene foarte bune ... eu una presupun ca vom fi cele mai bune prietene, sau cel putin tu pentru mine.. daca esti de acord...
Me: Sigur ca da!! Adica nici eu n`am prieteni prea multi..As fi mai mult decat incantata sa fim prietene foarte bune.
In momentul acela m`a luat in brate si apoi am fost chemate la masa.
Pl: Fetelor! Haideti la masa!
Ry: Venim!

Capitolul VIII : Fericirea cu a2a surioara a mea

Am mancat si am zbughit`o in camera noastra ca sa vorbim. Nu am zis niciun cuvant la masa, doar ne`am uitat una la alta. Imi placea foarte mult de ea. Simteam ca deja este o prietena foarte buna a mea. Si ea credea la fel. Eram mai mare, si vroiam sa fiu protectoare. Am vorbit despre orice in acea seara. I`am povestit tot. Tot ce s`a intamplat pana atunci. Iar ea ma intelegea. Ca si cum ar fi fost prietena mea din copilarie. Dar noi ne cunosteam doar de cateva ore.. Nu credeam ca imi voi face o prietena favorita din prima seara in Germania, prima seara in Berlin... . Vroiam sa stiu cum vor fi urmatoarele. Si voi sti...
Me: Este chiar atat de nasol sa iti divorteze parintii?
Ry: Nici nu vrei sa stii.. cand am auzit am inceput sa plang ca o imbecila ce sunt..
Me: Dar nu esti imbecila, ce ti`a venit?
Ry: Ah... am... am...
Me: Ce?
Ry: Am auzit`o pe mama facand dragoste cu un om de la serviciu, de unde lucreaza ea...
Me: Aw.. si...?
Ry: Credeam ca n`o sa`mi mai revin... eram distrusa, ... si eu care vroiam sa raman cu mama acasa. Nici nu te mai cunosteam, deci intr`un fel am facut ceva bine...
Me: Ok... imi place mult ca ai puterea sai dorinta de a`mi povesti..
Ry: Pe tine chiar te cred o prietena adevarata. Mama nu stie de ce am lasat`o acolo, dar ii voi spune.
Me: Crezi ca merita?
Ry: Da...

Intre timp...
Ce: Nici n`o sa`ti vina sa crezi!!
Jl: Ce este? Ce ai patit?
Ce: Fiica mea m`a lasat! A plecat cu Martin!!
Jl: De ce a facut asta? Nu a avut niciun motiv? Si unde s`au dus? In ce tara?
Ce: In Germania.. e groaznic! Am pierdut`o pe Riley! Si eu care le castigasem pe amandoua...
Jl: Sincer, nasol pentru tine. Hai ca vin acum la tine acasa. Sa mai vorbim si noi putin...
Ce: Ok... pa!
Ce: Ahh ce greseala oi fi facut?? Ce dracului am facut de a plecat Riley?
Ja: Mam? Ce faci? Ce face Riley?
Ce: Nu cu ea am vorbit acum!! Te rog frumos sa te duci in camera ta si sa nu ma mai deranjezi! Sa nu te prind ca mai cobori scarile alea! Si camera lui Riley nu ti`o dau tie! Ca sa stii bine ca maine va veni noul tau tata...
Ja: Nu!! Nu vreau un nou tata! Planuiesti un alt copil in locul lui Riley? Nu vei reusi!!! Te urasc!!
Ce: Julia? Cum indraznesti? Daca vin acum si te iau de ciuful ala te duci dracu` !! Cum ai putut sa spui asa ceva? Fata timida... unde a disparut?
Ja: A disparut o data cu plecarea lui Riley si a lui dad!! Stii foarte bine asta!!
Ce: Pleaca!!
Ja: Am plecat, sa nu ma mai chemi la masa
......
Ja: Nu mai suport, prietena mea cea mai buna a plecat, la fel si iubitul meu dad. Nu am ce face... O urasc! Decat sa...

Ce: Julia! La masa! Hai!
.....
Ce: Julia!!!!! Tu nu auzi bine?? Vin acum la tine!!
.....
Ce: A dracu ce naiba faci acolo?
.....
Ce: Acum vin!!!
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 5th December 2007, 6:29 pm

Capitolul VIII : Fericirea cu a2a surioara a mea

Am mancat si am zbughit`o in camera noastra ca sa vorbim. Nu am zis niciun cuvant la masa, doar ne`am uitat una la alta. Imi placea foarte mult de ea. Simteam ca deja este o prietena foarte buna a mea. Si ea credea la fel. Eram mai mare, si vroiam sa fiu protectoare. Am vorbit despre orice in acea seara. I`am povestit tot. Tot ce s`a intamplat pana atunci. Iar ea ma intelegea. Ca si cum ar fi fost prietena mea din copilarie. Dar noi ne cunosteam doar de cateva ore.. Nu credeam ca imi voi face o prietena favorita din prima seara in Germania, prima seara in Berlin... . Vroiam sa stiu cum vor fi urmatoarele. Si voi sti...
Me: Este chiar atat de nasol sa iti divorteze parintii?
Ry: Nici nu vrei sa stii.. cand am auzit am inceput sa plang ca o imbecila ce sunt..
Me: Dar nu esti imbecila, ce ti`a venit?
Ry: Ah... am... am...
Me: Ce?
Ry: Am auzit`o pe mama facand dragoste cu un om de la serviciu, de unde lucreaza ea...
Me: Aw.. si...?
Ry: Credeam ca n`o sa`mi mai revin... eram distrusa, ... si eu care vroiam sa raman cu mama acasa. Nici nu te mai cunosteam, deci intr`un fel am facut ceva bine...
Me: Ok... imi place mult ca ai puterea sai dorinta de a`mi povesti..
Ry: Pe tine chiar te cred o prietena adevarata. Mama nu stie de ce am lasat`o acolo, dar ii voi spune.
Me: Crezi ca merita?
Ry: Da...

Intre timp...
Ce: Nici n`o sa`ti vina sa crezi!!
Jl: Ce este? Ce ai patit?
Ce: Fiica mea m`a lasat! A plecat cu Martin!!
Jl: De ce a facut asta? Nu a avut niciun motiv? Si unde s`au dus? In ce tara?
Ce: In Germania.. e groaznic! Am pierdut`o pe Riley! Si eu care le castigasem pe amandoua...
Jl: Sincer, nasol pentru tine. Hai ca vin acum la tine acasa. Sa mai vorbim si noi putin...
Ce: Ok... pa!
Ce: Ahh ce greseala oi fi facut?? Ce dracului am facut de a plecat Riley?
Ja: Mam? Ce faci? Ce face Riley?
Ce: Nu cu ea am vorbit acum!! Te rog frumos sa te duci in camera ta si sa nu ma mai deranjezi! Sa nu te prind ca mai cobori scarile alea! Si camera lui Riley nu ti`o dau tie! Ca sa stii bine ca maine va veni noul tau tata...
Ja: Nu!! Nu vreau un nou tata! Planuiesti un alt copil in locul lui Riley? Nu vei reusi!!! Te urasc!!
Ce: Julia? Cum indraznesti? Daca vin acum si te iau de ciuful ala te duci dracu` !! Cum ai putut sa spui asa ceva? Fata timida... unde a disparut?
Ja: A disparut o data cu plecarea lui Riley si a lui dad!! Stii foarte bine asta!!
Ce: Pleaca!!
Ja: Am plecat, sa nu ma mai chemi la masa
......
Ja: Nu mai suport, prietena mea cea mai buna a plecat, la fel si iubitul meu dad. Nu am ce face... O urasc! Decat sa...

Ce: Julia! La masa! Hai!
.....
Ce: Julia!!!!! Tu nu auzi bine?? Vin acum la tine!!
.....
Ce: A dracu ce naiba faci acolo?
.....
Ce: Acum vin!!!

Capitolul IX : Incercarea de sinucidere

Ce: Juliaaaa!!
Christine intra in camera fetei. Mare i`a fost uimirea cand a vazut`o pe fata intr`o balta de sange. A tipat si apoi a inchis usa si s`a dus jos sa manance. Ii era scarba de sange. Dar nu`i pasa de Julia. Nu`i pasa deloc... Ea o vroia pe Riley. Asa ca s`a gandit la ceva... sa`i zica lui Riley ca Julia este intr`o stare foarte grava si ca va muri in curand, ea va veni inapoi si va sta cu ea.
Intre timp fata statea pe jos, cu lacrimi in ochi si spunand:
Ja: De ce m`au lasat toti prietenii mei? De ce? Nu pot uri, sunt prea slaba... Riley! O vreau pe Riley!!
In acel moment, incercarea ei de sinucirede a avut succes. Fata muri. Intr`o durere groaznica a spus acelel lucruri. Ea o vroia doar pe Riley. Singura ei prietena, singura ei sora, singura care nu`i era dusmanca... Intra Christine a intrat tiptil pe usa camerei fetei. S`a speriat putin, dar dupa ce si`a dat seama ca e moarta, a adus un sac menajer mai mare si a indesat`o acolo. Nu avea remuscari, decat ca putea ajunge la puscarie. Dar nu ea o omorase, cel putin asa credea ea. O puse in debara. Era groaznic. Apoi a facut putin curat, sa nu se mai vada sangele. Urma sa vina Jezebel. Nu vroia ca ea sa afle. Vroia ca doar sa se afle ca Julia a murit, dupa o suferinta groaznica. Ca ea aveao problema la.... la plamani!
A vrut sa o sune pe Jezebel Dar ea era deja la poarta ei. S`a dus ca o invite inauntru. Dupa ce Jezebel a intrat in casa si s`a facut comoda, langa ea s`a asezat Christine si au inceput iar sa`si povesteasca,... Christine s`a imbatat, dar Jezebel nu bea. Christine,... era oare pera fericita ca ii murise fiica si ca avea o prietena la nevoie, sau era prea trista si nervoasa pentru ca o pierduse pe Riley? Avea Riley sa afle despre Julia? Sau ea nu se mai intorcea? Astfel de intrebari ii macinau mintea in acele momente de betie...
Jl: Stii... ar cam trebui sa plec.. imi pare rau ... dar ar cam trebui sa te culci..
Ce: Sunt bine! radea ca o tembela de la spitale de nebuni.. se vedea ca e beata... in stare de ebrietate....
Jl: Ai baut cam mult! Eu trebuie s plec... imi pare sincer rau... pa!
Ce: Stai!
Jezebel plecase. Christine statea singrua in acea casa. Dar nu era singura totusi - intr`un colt al casei, fetita ei zacea moarta intr`un sac menajer. Ea nu`si putea da seama... De durerea fetei .... Preferata ei era Riley, care o parasise... s`a hotarat sa se duca sa se culce... Cu gandul ca nu mai aer decat o fiica, a avut niste cosmaruri... Dar cui ii pasa?


Capitolul X : Riley poate fi si trista si fericita

B: Bai! Au trecut cateva zile, siiii... fata aia... aa da Riley.. mi`a dat numarul ei de telefon. Era foarte draguta....
T: Ooo nebunaticule,...
B: Hm... termina!
T: Riley si mai cum?
B: Habar n`am... pot sa o sun si sa...
T: Grabeste`te!! Vreau si eu sa aud ...
Cu fata aceea de ingeras nimeni nu il putea refuza...
Gv: Ah ... ce frumos,... iti vei gasi adevarata iubire
Gr: Da! Ce idei are si Gustav ...
B: O sun acum! Dar nimeni nu aude convorbirea mea cu ea!

Intre timp...
Ry: Sii.. ce mai facem azi?
Me: Nu stiu.. ce zici de... sa ne plimbam putin?
Ry: Ah stai ca`mi suna telefonul...
Ry: Alo?
Ce: Riley!!!
Ry: Mama? Ce ai? De ce plangi?
Ce: Riley... Imi pare rau dar... Julia... a...a... este foarte grav bolnava... doctorii spun ca nu cred ca isi va reveni... ea te vrea pe tine... vrea sa vi langa ea.. te vrea aici.. macar sa fi cu ea cand moare... te rog nu o lasa... te implor!
Ry: Christine? Nu... nu`mi vine sa cred... ce a patit? De ce mai aer putin si moare... ce are????
Ce: Nu tipa Riley... Stii foarte bine ca eu nu te mint... te rog frumos sa vi acasa... sa stai cu ea si sa incepem o noua viata.. nu stiu de ce te`ai suparat pe mine.. dar cred ca va fi bucuroasa daca ai sta cu ea, chiar daca moare, sa vi sa stai cu ea, oricunde ar fi,... ea te va iubi... te rog sa vi .. sa`i aprinzi macar o lumanare daca moare... te rog... ar vrea sa... sa fi langa ea cand isi va da duhul si...
Ry: Am o presimtire... ca minti... ca... ma minti cumva... ea... chiar este grav bolnava? Unde esti? Da`mi`o la telefon!! Vreau sa vorbesc cu ea acum!!
Ce: Aaaa... Riley... ea este intr`o stare foarte grava.. nu poate vorbi... stii bine asta...
Ry: Daca te prind ca ma minti...!!!
Ce: Eu nu mi`as minti niciodata fiica... stii bine asta.. intoarce`te acasa Riley! Vino sa stai cu ea!! Te iubeste...
Ry: Ok... voi incerca sa plec azi... merci ca m`iai zis totusi... Imi fac bagajele si...Am plecat...Pa...Ne vedem curand...
Ce: Multumesc ca esti alaturi de noi! Pa-pa!
Me: Cine era?
Ry: Era mama... trebuie sa plec acasa... Julia.... este aproape pe moarte... sper sa ma intorc...
Me: Si tatal tau?
Ry: Vreau sa te rog ceva... Sa nu`i spui ca eu am plecat in Romania!
Me: Dar nu ii spui... cu ce vei pleca?
Ry: Am bani de buzunar... voi merge cu autocarul sau ceva... nu stiu!
Me: Bine nu`i spun...Presupun ca nu vrei sa vina dupa tine..
Ry: Exact! Ma duc acasa si sper din tot sufletul sa ma intorc...
Me: Bine... te ajut la bagaje sau te descurci?
Ry: Poti sa ma ajuti daca vrei...
Dupa ce am facut bagajele... mi`am luat banii din portofel si am plecat. Vroiam sa merg cu autocarul, cu avionul nu aveam bani. Asa ca m`am dus sa iau autocarul. Am plecat cu bine. Stateam la geam. Cum eu aveam rau de masina, incercam sa dorm. Nu pera puteam. Mai aveam foarte mult de mers. Cateva ore trecusera, dar foarte greu. Dintr`o data vad niste masini ciudate care merg pe contrasens. Ce se intampla? Aveau viteza, chiar o viteza mare. Un accident in lant era sa se intample. Cand am observat ca nu am patit nimic, am rasuflat linistita si, o masina mare se apropia de autocar. Nici nu mi`am dat seama ce s`a intamplat... Ma trezesc afara din masina la cativa metri. Ma durea ceva, Era piciorul rupt. Nu mi`l mai simteam. Credeam ca voi muri acolo. Masina era sfaramata, iar niciun om cu care fusesem in autocar nu mai era in viata. Eu eram singura printre zecile de cadavre... Vroiam sa ma pot misca. Nimeni nu ma mai vedea. Rucsacul era langa mine - nevatamat. Am incercat sa iau telefonul si sa sun pe cineva. Am incecat pe oricine, dar nimeni nu raspundea. Am ramas fara baterie. Eram distrusa.

Intre timp...
B: Ce dracu..?!?
T: Ce e?
B: Pana acum suna ocupat, iar acum si`a inchi telefonul... ce tampenie!
T: Mai exista si alte zile sa sti.. oricum eu nu am vazut`o.. tu stateai langa ea... nu ma uitam la ea...
B: Blah blah...
Dupa conversatia celor doi...

Ce accident in lant! Oameni morti... Era un cadavru langa mine - o doamna cu un copil in brate. Copilul era facut bucati, iar doarna avea un ochi scos si jumatate din stomac pe jos... Cand am vazut am incercat sa tip dupa ajutor... Era intuneric,... Am incercat si sa ma ridic... Nu mai treceau masini pe strada. Am facut tot posibilul sa urc intr`o masina aproape intacta, dar nu puteam sa coduc. Nu stiam, aveam doar 16 ani. Din cate vazusem la dad, ... dar trebuia sa am ambele picioare, iar unul era rupt. Puteam sa conduc oarecum..Am intrat in masina. Cheile erau chiar pe scaunul de langa mine... Era bine.. Am inceput sa conduc... Deraiam, conduceam in stanga si`n dreapta, nu stiam sa schimb vitezele. Eram chiar varza... Dar am continuat, era spre binele meu, al surorii mele si .... Christine...
Am plecat departe de acel loc groaznic. Nu mai era niciun fel de cadavru pe aici. Dar m`iam dat seama ca masina nu era chiar intacta. Benzina se scursese pana aici, iar acum nu mai aveam deloc benzina... Am iesit din masina cu draci, sprijinindu`ma de capota. Mai treceau masini, dar eu nu reuseam sa le opresc. Le observam prea tarziu. Pana cand un om ciudat a oprit in fata mea.
X: Va simtiti bine domnisoara?
Ry: Nu!! Mi`am rupt piciorul... Si nu`l mai simt. Si totusi ma doare rau.. A fost un accident in lant acolo iar eu cred ca sunt singura supravietuitoare... Nu am stiut ce sa fac si am luat o masina de acolo. Dar acum nu mai am benzina, iar eu nu ma pricep deloc sa conduc, nu am carnet. Am doar 16 ani...
X: Atunci veniti cu noi...
Ry: Serios?
X: Da... Urca in spate... Acolo poti sa`ti pui piciorul intons si sa vezi ce ai la el. E ok?
Ry: Multumesc mult! Aveti inima!
X: Si eu iti multumesc...
Ry: Unde va duceti..?
X: In Romania...
Ry: Da?? Daca m`ati putea duce pana acolo,... va dau banii de benzina,.... numai va rog...
X: Bine... Te voi anunta cat costa...
Ry: Va multumesc inca o data!!
Am urcat in masina. Mi`am intins piciorul pe toata bancheta din spate. Era cu adevarat rupt. Ma durea groaznic. Era un om cum-se-cade... Si... foarte prietenos. M`a itnrebat cate ceva in timpul drumului, am mai fcut popasuri, e ramanand in masina - nu trebuia sa ma misc. Drumul nu a parut prea lung, desi a fost. Cand am ajuns in Romania, M`a invitat in casa lui. Am intrat. Prima oara am crezut ca este o gluma. Era asa de sumbra. Fetita a inceput sa tipe - era o morga. De ce ma adusese aici? Totul fusese bine ... dar acum ... ce vroia sa`mi faca?
X: Buna fetito...
Am intors capul speriata...
Ry: C-cine esti?
X: Fetiito.. stii bine cine sunt.. nu`i asa?
Ry: Cine esti si de ce m`ai adus aici!!!
X: Eu zic ca sa te... omor
Ry: Lasa`ma in pace!
Atunci am pleacat din acea morga. De afara era o casuta... Foarte frumoasa. Dar inauntru... Am fugit cu rucsacul in spate spre gara... am scos niste bani si am urcat in graba intr`un vagon... Plecam spre Bucuresti... desi nu stiam unde sunt.. Plecam spre sora mea...
Am ajuns, nu s`a intamplat mai nimic in tren, doar un conflict intre o tiganca si un barbat normal. Tiganca vroia sa`i vanda ceva acel domn, iar domnul nu vroia. Si cum sunt tiganii... Mereu se iau la bataie..
Am iesit usurata din tren, dar simteam ca sunt urmarita. Ca de obicei... Nu puteam fugi, aveam piciorul bandajat, dar schiopatam destul de mult si ... Asa ca am ramas pe o banca, si am gasit un pachet de tigari pe un alt scaun. Le`am apucat ingalata, mi`am cumparat un pachet de chibrituri si am inceput sa fumez pana cand l`am terminat. Ma simteam groaznic. Cum de am putut sa ajung pana acolo? Am luat un taxi pana acasa. Imi aminteam de Julia si de mama,... le`am lasat singure si... facusem o greseala. I`am inmanat banii taximetristulei si am intrat in casa. Mama era bine-merci pe canapea, manca ceva si se uita la TV... Nu`mi venea sa cred ce facea mama. Fiica ei era aproape moarta, iar mama statea si se uita la TV...
Ry: Christine! Ce naiba faci?
Ce: Aa? Ce? Ah! Riley!! Ce bine sa te vad!
Ry: Da bine.. alta data... unde e Julia?
Ce: Au dus`o la spital... Ne ducem maine dupa ea ok?
Ry: Ohh... ok... sper ca nu are nimic...
Ce: Cred ca se va face bine..
Ry: Serios???? Ohhh ce bine! Abia astept sa o vad!
Ce: Ok... du`te si instaleaza`te in vechiul tau dormitor...
Ry: Bine...
Ce: Si.. eu ma duc sa fac un dus...
Ry: Bine...
M`am dus in camera mea. Era exact asa cum o lasasem, dar in parchet de vedeau oaercum niste urma rosii... ce insemnau oare? M`am gandit ca saraca Julia a tusit sange... Julia.. Abia asteptam sa o vad... Am inceput sa ma plimb prin casa. Ohh! Uitasem de debara... Lasasem acolo o scrisoare, pe care vroiam sa i`o trimit tatalui meu cand va fi plecat... Cand am intrat, mirosea groaznic acolo. Imi imaginam ca este vreun sobolan mort. Dar ma apropiam de rafturile din debara, si mirosea din ce in se mai rau. Era un sac menajer acolo. Era ceva in el care putea groaznic. Am vrut sa vad ce acolo.... Si....
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 5th December 2007, 9:57 pm

Capitolul XI : Suferinta nu trece usor

Am deschis sacul, eram foarte curioasa, mai aveam putin si vedeam, era ceva ciudat, si...
Ce: Riley! La masa!!
Ry: Aaa!!!! Ehh... las` ca vad dupa ce mananc...
Ce: Ce faceai acolo? Unde erai?
Ry: Eh.. in camera mea desigur... Hai sa mancam...
Ce: Da...

Dupa masa.
Ry: Ce buna a fost masa, acum ma duc in camera mea! Saru`mana pentru masa inca o data!
Ce: Stiam ca sunt o buna bucatareasa, in orice caz, noapte buna, am putina treaba azi, si nu stiu daac ne mai vedem, seful a zis ca am talent la pictura si trebuie sa pictez ceva pentru maine!! Ma gasesti in garaj... ok?
Ry: Bine...
Dupa ce a plecat sa picteze sau ce vroia sa faca, eu m`am repezit in debara. Am ajuns la acel sac menajer. Am deschis repede si... surpriza... Era.. era... era Julia!!! Am tipat cat am putut de tare! Plangeam in hohote... nu stiam ce sa fac, eram plina de sangele ei! Nu ma puteam abtine! In casa erau termopane, deci mama nu ma auzea. Am cazut in genunchi. O imbratisam. Imbratisam un corp neinsufletit... Un cadavru! Nuu!! De ce ea? Nu imi venea sa cred... plangeam ,... nu ma puteam opri... era goala, si era taiata la mana. Isi taiase venele. Si si`a scos un ochi. Parca cu o furculita... Plangeam in continuare... Nu puteam face nimic, decat sa stau si sa o privesc. De ce a trebuit sa moara atat de devreme?? Era inocenta! De ce a vrut sa se omoare? Sau mai ales,... De ce s`a omorat?? Am fost o proasta, tot acest timp nu mi`am dat seama ce facea mama. Oare eu eram preferata ei? Am stat putin l;anga ea si apoi m`am dus afara. O pusesem inapoi in sacul menajer. Nu`mi venea sa cred. Inca plangeam. Ca o tembela. Eram o tembela. Si o proasta. Era vina mea.. Julia murise. Probabil ca murise din ziua in care mi`a dat telefon Christine. Simteam, ca voi muri odata cu surioara mea Julia. Dar ea era moarta, si nu ruma sa moara. Eram distrusa, pentru a2a oara pe ziua de azi. Cum a putut sa`mi faca asa ceva? sau cel putin sa`i faca ei asta? De ce?
Ry: Christine! Vreau sa vorbim... am spus eu plangand.
Ce: Ce ai patit Riley?
Ry: Plang.. nu se vede femeie?
Ce: De ce plangi?? Ce s`a intamplat??
Ry: Julia..e... moarta... am inceput sa plang din ce in ce mai tare, rasuna toata casa.
Ce: Poftim?? se prefacea ca plange .. Cum a murit? Cand? La spital? Ce i`au facut??
Incerca sa planga, dar nu reusea...
Ry: Cum nu stii!! Tu!! e vina ta! Te urasc@ De ce ai lasat`o sa moara? De ce ai lasat`o in debara?? Ce ti`a facut Julia tie?? Ce ti`a facut inocenta ei? Te`a enervat? Sau tu ce i`ai facut de a vrut sa se sinucida??
Ce: Riley... Nu am vrut sa moara. Am vrut sa vii aici, sa fi langa mine! Te vreau inapoi! Nu stiam ca se va sinucide!! Nu aveam de unde sa stiu!!!! te rog sa ma ierti si...
Ry: Cum indraznesti?? Julia este moarta iar tu iti ceri scuze? Ne vedem in Iad! Pana atunci.. nu`mi pasa de persoana ta! Sa`i faci o inmormantare cum se cuvine!!
Ce: Riley.. atunci iti promit, ... va fi o inmormantare....
Ry: Sa nu te mai vad! Peste trei zile va fi inmormantaera! Pana atunci sa nu mai stai in casa asta! Toata politia va afla! Va afla ca tu nu ti`ai aparat fiica!
Ce: Dar eu.. era deja moarta si!!
Ry: Uite cum facem,... ii faci o inmormantare, iar eu spun ca azi a murit, iar tu esti de acord. Nimeni nu va afla de asta. Va afla doar ca azi s`a sinucis, iar tu te duci la politie si le spui. Ok?
Ce: Multumesc Riley!
Ry: Oh ce trebuia sa ma complic? Oricum esti mama ema, adica a noastra,...
Ce: Ce ma bucur... Ma duc la politie.
Eu stateam in casa si o asteptam pe mama. A intrat pe poarta cu trei politisti. Stiam ca nu`i putem pacali ca ea a murit azi. Era prea alba pentru a muri atunci. Asa ca m`am gandit la altceva. Ii voi spune ca a murit acum cateva zile, iar noi eram plecate de acasa. Ca este vina noastra ca am lasat`o singura si... cam atat. Asteptam sa intre in casa. Ea statea pe canapea. Era foarte alba. Si putin vanata. Putin mai mult... Ochiul era intr`un borcanel. Taietura la mana se vedea intens.
X: Unde este?
Ce ( cu lacruimi in ochi ) : Aici este, langa fiica mea.
Eu plangeam de rupeam pamantul. Politistul se asezase langa mine. A inceput sa ma intrebe cate ceva, la care eu i`am raspuns, tot printre lacrimi.
X: Ne pare sincer rau. Si ziceti ca s`a sinucis?
Ry: D-da... s`a sinucis. Noi nu eram acasa. Acum cateva zile. Am gasit`o moarta pe jos, intr`o balta de sange. In camera mea... Am ramas asa de uimita. Nu stiu care a fost motivul, si nici nu il voi stii.
Dupa ce au luat cadavrul, mama se uita la mine foarte ciudt si m`a intrebat de ce nu i`am zis tot ce s`a intamplat. I`am raspuns scurt:
Ry: Pentru ca nu poti duce in eroare asa de usor niste politisti. Era prea alba, pentru a muri azi. Trebuia sa tinem cont de ziua in care a murit. Iar eu nu stiam exact, asa ca am spus ca acum cateva zile.
M`am dus in camera mea. Asteptam sa vina acele zile si sa o inmormanteze. A venit si ziua inmormantarii. M`am imbracat in ceva ciudat si am pleact. Nu am stat la toata inmormantarea. Am aprins o lumanare si am plecat. I`am spus mamei sa plec inapoi. De data asta cu avionul.

Capitolul XII : Intoarsa in Germania

B: Hai... ma duc la ea acasa...
T: Hah.. de unde dracu stii tu unde sta ea?
B: Pai nu stiu, ... intreb... pe cinevaaa... nici nu`i stiu numele de familie...
Gr: Cunosc eu un tip Paul care tine in gazda familia Brown :) Adica doar pe tatal si pe fiica... daca veri..
B: Da!! Riley era cu taicasu!! Merci mult Georg ;)
Gr: Nu placere... dar nu stiu unde sta
B: Ceee?? Vrei sa ma enervez?
Gr: Eh.. stii cate fete mai dragute exista in lumea asta..?
B: Nu`mi pasa! A zis cineva ca m`am indragostit de ea?
Gv: Nu, da asa pari..
T: Lasati`l in pace pe Bill ... intai ma iau eu de al si apoi voi...
B: Tom! Termina..
T: De ce? Sunt mai mare am mai multe responsabilitati...
Gr: Eu sunt cel mai mare!!
Gv: Si eu sunt mai mare decat voi!
T: Bill e cel mai mic..
B: Ma simt aiurea ...
Gr: Asa ca.. te voi ajuta sa o gasesti.. uite`i adersa...
B: Parca nu o aveai...
Gr: Pacaleala :D
.....
Mn: Cum adica a pleact?? Explica`mi si mie cum de a plecat!! Si unde??
Me: A plecat... ah...
Pl: Te rog frumos sa nu mai tipi la fiica mea!!
Mn: Vreau sa stiu unde a plecat fiica mea! Unde naiba este??
Me: A plecat... ( imi pare rau Riley ) A plecat in Romania!!!
MN: Pofti?? Ce dracu cauta ea in Romania? S`a saturat deja de Germania? Mi`a promis ca va ramane cu mine!!
Me: Are un... un ... motiv...
Mn: Ah da? Vreau sa`l aud si pe ala!!
Me: A zis ceva de sora ei... Julia!
Mn: Ah... Julia.. A vrut doar s`o vada... nu`i nimic, o voi lua la intrebari cand ajunge acasa. Sunt sigur ca nu vrea sa ramana acolo. Si sper.
.......
B: Sigur aici este?
Gr: Da..
B: Bine atunci, tu poti as te intorci, eu voi veni mai tarziu. Intru singur.
Gr: Bine.. sa nu`i spui nimic lui Paul de mine ok?
B: Nu mai ranji, nu`i spun.
Bill urca scarile. Eram la etajul 4, decai avea de urcat putin. In acest timp.. eu am ajuns la aeroportul din Berlin. Am fost ajutata sa cobor din avion si sa ajung la taxi pentru ca ma durea groaznic piciorul. Nu il tratasem inca. Urma sa ma tratez in spital, cred. Aveam de mers cu masina in jur de 30 minute, depinde de aglomeratia orasului. Imi amintisem de acel accident in lant. Singura supravietuitoare. Singura viata, singurul suflet printre zecile de corpuri neinsufletite... . Eram ingrozita de acea intamplare. Aproape am ajuns...
.....
B: Woah dar mult mai am ...
.....
Mn: Sper sa vina cat mai repede
.....
Ry: Mai am putin...
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 6th December 2007, 9:11 pm

Capitolul XIII : Intamplarea ciudata

Am ajuns in fata blocului. Urma sa`mi iau rucsacul si sa ma ajute taximetrisul sa urc scarile. I`am adt banii si ma indreptam spre bloc.
Bill intrase in apartament fara sa ciocane la usa. Mieke ramasese cu gura cascata, iar Paul incepea sa aburde prin camera. Martin s`a rastit la el
Mn: Ce daci aici?? De ce nu ai ciocanit la usa?? Nu stii bunele maniere??
B: Scuzati,... Buna seara, Riley este aici?
Mn: Nu este aici! Mai vrei ceva?
Mieke incerca sa`l faca sa nu plece.
Me: Nu stiu cand vine! Poti lua loc si sa o astepti!
In acest timp eu am ajuns la usa, i`am multumit inca o data soferului, iar acesta a pleact. Mi`am luat inima`n dinti si am deschis usa. Am vazut o imagine nu prea draguta...
Mieke statea pe canapea cu Bill si vmesis?:>orbeau foarte amical, Martin adica dad statea si se certa cu Paul... . Am atras atentia tuturor... Mieke l`a lasat pe Bill pe canapea si s`a indreptat spre mine, apoi a urmat Martin. Paul a ramas inteptnit si a inceput sa alerge inspre mine, iar Bill a intepenit si el pe scaun si s`a indreptat spre mine cu o viteza de neimaginat.
Toti au inceput sa`mi puna intrebari.
Mn: Unde ai fost? Cum ai indraznit sa pleci singura de aici din Germania? Nu ti`a mai placut? Ce ti`am facut eu??
Ry: Nimic.. m`a sunat mama... mi`a zis sa merg cat de repede in Romania ca Julia e grav bolnava...
Mn: Si ce a patit??
Ry: Nu... nimic...
Me: Te simti bine? Ai patit ceva?
Ry: Sunt bine Mieke... Bill ce cauti aici... totusi?
B: Am venit doar sa te vad... mi se pare ca esti foarte...
Mn: Sssht! Sa nu te aud! Daca te indragostesti de fiica mea te dau de pamant!
Ry: Dad!! Termina!! Nu e indragostit de mine!
B: Asa`i...
Mn: Zi`mi imediat ce a patit Julia!!
Atunci m`a apucat de maini si ma tinea strans. M`a zduncinat putin si apoi astepta un raspuns.
Ry: Julia este... Julia a... Julia...
Ma durea si strambam din dinti. Nu stiam ce sa fac. Strangea din ce in ce mai tare. Nu mai suportam. Am gemut scurt si mi`a dat drumul pe jos.
Ry: Julia este moarta!! Esti multumit? A murit! S`a sinucis! Acum ce mai zici?? Omoara`ma!!
Bill, Mieke si Paul priveau toata scena. Dad ramasese cu lacrimi in ochi. Mi`am dat seama ca o iubea mai mult decat pe mine. Oare..
Mn: Ce ai zis..? Mai incet nu puteai sa o spui? Ce ti`am facut eu tie? De ce ai tipat? E moarta? De ce s`a sinucis? I`am facut noi ceva? Nu`mi vine sa cred...
Cand am picat pe jos, am tipat de durere. Piciorul meu era intors. Incercam sa fac ceva. Plangeam de durere, inca o data. Ma simteam ca si cand am avut accidentul. Ma durea groaznic. Mieke s`a repezit la mine, dar Martin a tratit`o...
Pl: Ce ai cu fiica mea? Ce ti`a facut ea tie? A vrut sa o ajute pe Riley!! Nu vezi ca plange de durere? Nu vezi ca o doare ceva?
Ry ( cu lacrimi in ochi ) : Nu... stiu ca o iubeai mai mult decat pe mine, stiu asta. Pana acum nu ai vrut sa arati asta. A murit.. Si vad ca nu`ti pasa de mine..
Mn: Cum indraznesti???
In acel moment s`a apleact si mi`a dat un pumn unde a apucat - in piciorul rupt. Am tipat de a rasunat blocul. Simteam ca mor. Nu ma durea numai piciorul, ci si sufletul. Ma ura dad asa de mult? De ce? De ce eu? De ce ma ura??
B: Nu!! Riley ce ai patit?
Mn: Las`o!! Las`o acum sau te omor! E treaba mea ce ii fac.
Eu nu mai simteam decat ura, si durerea. Eram goala pe dinauntru. Ma durea din ce in ce mai tare.
B: O doare...
Mn: Si ce daca?? Sa o doara!
B: Dar..
Mn: Julia! De ce m`ai lasat Julia!!
Atunci dad pleca. Am auzit usa trantindu`se... Plecase.. Nu stiu unde.
B: Oh Riley!
Bill ma luase in brate, de parca ne cunosteam de mici copii... Iar Mieke vroia sa planga in bratele mele... Inca o data aceasta intrecare ... De ce eu?
Ry: Ma simt asa de groaznic.... Sora mea a murit...
B: Imi pare rau...
Me: Da si mie... ma simt nasol fata de tine... Tatal tau pe care il iubeai asa de mult ti`a facut asa ceva? Nu inteleg cum a putut...
Pl: Mieke te simti bine??
Me: Da Paul... eu sunt bine, dar ea nu cred ca e...
Ry: ...
Pl: Ce ai patit? De ce ai tipat asa de tare atunci?
Ry: Durere in suflet... nimic altceva...
Pl: Sigur? Nu esti ranita?
Ry: Deloc,.. doar sufleteste...
Me: Bine,... hai in camera, sa te instalezi din nou. Mi`ai lipsit...
B: Si.... si mie ..... sa stii.. chiar daca am vorbit doar amical ... o singura data...
Ry: Ah... da... multumesc amandurora... simt ca am macar doi prieteni adevarati...

In camera...
Ry: A fost groaznic... pur si simplu groaznic... sa o vad pe sora mea moarta, itnr`un sac menajer, in debara...
Me: Asa s`a intamplat??
Ry: Era alba, si vanata... Era o imagine de cosmar.
B: Oh.. imi pare foarte rau sa te intrerup dar trebuie sa fiu acasa si sa ma culc devreme,... si am de mers pana la hotel. Trebuie sa plec...
Ry: Pleci? Oh... atunci succes in continuare si sper sa ne vedem cat de curand... Noapte celesta ...
B: Multumesc mult. Si voi, noapte buna!
Am primit o imbratisare calda de la Bill, iar apoi a plecat. Am auzit usa inchizandu`se. El plecase. Am mai ramas noi doua..
Me: Oh e asa de cute...
Ry: Iti place de el?
Me: Da... imi place mult Tokio Hotel. Mai ales Bill, cred ca sunt indragostita..
Ry: Serios? Frumos acnd esti indragostit. Nu mai e frumos cand dragostea ta nu este impartasita. Este cel mai grav... Eu sunt o maestra a dragostei neimpartasite.
Me: Ohhh... Imi pare rau... si... Cum de ai reusit? Cum de ii pasa de tine din prima convorbire? Asa o fi el??
Ry: Eu cred ca asa e el... mai sensibil, sa ajute mult. O fi si obraznic, cum suntem toti dealtfel.
Me: .... E dragut. Nu`mi vine sa cred ca am vorbit cu el. A fost o sclipire intre noi cand am stat pe canapea cu el..
Ry: Da? Ce s`a intamplat?
Me: Pai, el venise dupa tine, cu vreo 40 de minute inainte sa vi tu. Tatal tau, foarte nervos a inceput sa se rasteasca la el, dar eu i`am spus ca poate sa te ajtepte. Am spus asta doar ca sa mai stea. Nu vroiam sa plece. Atunci s`a asezat langa mine. M`am uitat la el si el s`a uitat la mine. Credeam ca mor. Ma simteam rosie. Si cred ca si eram. Eram asa de rusinata sa stau in fata marelui Bill de la Tokio Hotel! Atata lume din Universul asta ar vrea sa vorbeasca cu el... iar eu am vorbit, si probabil ca suntem amici! Nu`mi vine sa cred... sincer... asta s`a intamplat numai din cauza ta,... datorita tie!!! Te ador pentru asta.... dar cred ca are destule amice cu care ar putea fi el... adica de ce m`ar alege pe mine? As avea ceva deosebit fata de celealte?
Ry: Ce frumos... eu una cred ca ai avea. Dar nu am de unde sa stiu ce are el in cap si ce fel de fete ii plac lui. Adica, am vorbit si l`am vazut doar de doua ori pana acum. Sper sa fiu o prietena foarte buna cu el, dar pana atunci vom vorbi mult, ...
Me: Daca ai putea sa incerci sa`i spui si lui cate ceva despre mine.. adica stiu ca am doar 14 ani.. dar...
Ry: Ce sa`i spun? Ce as putea sa`i spun..?
Me: Nu stiu.. sincer nu stiu.. poti incerca,.. orice.. dar sa fie de bine. ...
Ry: Voi incerca..
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 11th December 2007, 8:29 pm

Capitolul XIV : Mieke cea indragostita

In acea noapte totul mergea bine. I`am povestit lui Mieke cate ceva, dar nimic depsre acceident sau despre morga. Uram sa vorbesc despre acele locuri sau momente in care m`am speriar asa de rau, in acele locuri in care as fi putut muri.
In acest timp, dad umbla de bezmetic pe strazi. Il macina gandul ca fiica lui preferata este moarta. Isi imagina ca este numai vina lui. Apoi isi aminti ce mi`a facut mie. Si`a dat seama intr`un sfarsit ca nu meritam tot ce am patit. S`a gandit sa se intoarca acasa.
Intrat in scara blocului, se gandea ca`o sa`mi zica. Cum isi va cere scuze. Intra in casa. Usa camerei lui Mieke era deschis, deci m`a vazut acolo. S`a repezit la mine si a icneput sa vorbeasca.
Mn: Riley! Ce...
Ry: Dad! Ai venit inapoi!! Ce mai vrei?? Sa ma mai bati? Sa ma omori? Vrei adevarul?
Mn: Adevar? Ce adevar?
Incepea sa se rasteasca.
Ry: Adevarul!! Cum de am ajuns in halul asta!! Vrei sa stii??
Mn: .... Spu ....
Nu apuca sa termine, ca am inceput eu
Ry: Vrei sa stii ca eu am fost singura supravietuitoare a accidentului de masina?? Mi`am rupt piciorul grav!
Mn: Cum adica... accidentul? Nu avea niciun supravietuitor...
Ry: Ba da! Am plecat cu masina! Am icnercat sa conduc dar am ramas fara benzina!! Apoi m`a luat un domn cu masina!! Cand am auns in Romania m`a dus la o morga!!! A vrut sa ma omoare!!! Apoi m`am dus acasa si am gasut`o pe sora mea moarta in debara intr`un sac!! Intr`un amarat de sac! A sfarsit singura! A murit singura!!!! Am ramas eu... voi muri..
Mn: Asta s`a intamplat?? Tu printre miile de cadavre?... cum s`a...
Ry: Nu`ti pasa... nu`ti va pasa... si nici nu ti`a pasat... urasc parintii carora nu le pasa... de propria fiica... Am promis ca voi sta cu tine pana cand voi muri.. am promis.. in zadar.. in desert...
Mn: Dar...
Atunci dad a plecat. Era posomorat. Se simtea rau. S`a dus sa se culce. Si eu ma simteam groaznic. Langa mine statea Mieke intepenita. A vrut sa spuna ceva, dar era prea amutita. Mi`a zis doar "noapte buna" si ne`am culcat.
In acea seara nu am pera dormit. Ma gandeam la ce i`am zis lui dad.... oare chiar trebuia sa`i zic? oare... Ma plictiseam, cred ca aveam imsomnie. Am inceput sa butonez telefonul. Ii dadeam mesaje lui Bill... Si despre picior... ma durea rau, vroiam sa merg urmateaorea zi la spital, .... singura...
B scrie: Bine. Uh... a... poate... poate ... mergem si noi undeva maine.. ce zici?
Ry scrie: E o idee buna... dar trebuie sa merg mai intai la spital. Am piciorul rupt de cateva zile si poate nu se mai reface, ... ma doare groaznic...
B scrie: As putea sa te intreb... pot sa vin cu tine? Adica daca nu esti insotita de nimeni... adica daca nu vei fi insotita de nimeni... sper sa primesc raspuns afirmativ inapoi ^_^
Am stat putin pe ganduri... si apoi i`am raspuns:
Ry scrie: Sigur ca da. Am vrut sa merg singura, dar daca tot vrei sa vi,... a... si unde vrei sa mergem dupa?
B scrie: Ar fi frumos la o pizzerie, cofetarie, poate prin magazine, ... iti plac hainele si accesoriile goth?
Ry scrie: Pur si simplu le ador!! Mi`ar face placere sa mai adaug la colectia mea... am o groaza de accesorii. Nu le`am aratat nimanui, doar sora mea stia de el... dar acum ca ea nu mai este... as putea sa ti le arat tie ... ce zici? esti de acord?
B scrie: Vorbesti serios? Mi le arati mie?? Oh... ce tare.. nu stiam ca insemn asa de mult pentru tine,... promit sa fiu cu tine, la rau in primul rand!!
Ry scrie: Da? poate nu iti dai seama... dar ma ajuti foarte mult. De cand ne`am intalnit in avion... stii... eu nu pot sa uit... imi amintesc fiecare cuvant spus de tine...
B scrie: Nici eu nu pot uita. A fost frmos. Am vorbit mult atunci, credeam ca voi ragusi ... hmm... nu te culci nu?
Si am continuat asa pana dimineata,... pe la 4 m`am culcat si eu. Bine ca am adormit. M`am trezit tarziu. Am sarit din pat si m`am dus la baie sa fac un dus. piciorul il tineam sprijinit de dus. ma durea rau cand incecam sa ma spal.
Dupa ce am iesit din dus, Paul, Mieke si Martin ma asteptau la masa.
Me: Micul dejun e gata!! Sau masa de la pranz...
Ry: Multumesc... azi... am de gand sa ma plimb,... alone in the dark ....
Me: Oh... ok ... dar mananca.
Dupa ce am mancat m`am dus sa ma imbrac pentru oras. Eram imbracata goth. Aveam o fusta neagra lunguta, niste cizme, sub forma de bocanci, in jur de 5 catarame si niste tinte, manusi de plasa de buna calitate, si machiata strident. Foarte alba la fata, m`am adt cu dermatograf la ochi. Dad mai avea putin si tipa cand m`a vazut asa, dar i`am explicat ca am nevoie speciale. Am uitat sa mentionez ca aveam o bluza mai mult de plasa, rupta ici-colo de mine, imi placea mult sa o port. Avea o senzatie de panza de pajanzen. Mi se vedea bustiera mai lunga, cam mai scurta de buric. Si o zgarda cu o cruce gotica la gat. Am plecat afara. Mai aveam putin pana la spital. M`am hotarat sa merg pe jos. Schiopatam, dar ... putream spune dpar "c`est la vie" si sa merg mai departe... Toti handicapatii - ca nu pot sa le spun altfel - se luau de mine de parca as fi fost satanista. Dar asa credeau ei. Au vazut ca ma doare piciorul, si probabil si`au zis "las`o pe alta data ca nu ne mai distram cu ea asa fara picior" . Am ajuns la spital. Am intrat la doctor in cabinet. Mi`a examinat picorul indreaproape. M`a intrebat de cat timp e rupt.
Ry: Este rupt de la accidentul acela. In lant,... cred ca stiti de el..
Doc: Da... vad ca ai supravietuit. Nu credeam ca sunt supraviutuitori. Asa am auzit. Dar probabil...
Ry: Am incercat sa fug departe de acel loc. Am luat o masina.. abia puteam sa o conduc, cu un picor si fara carnet... .
Doc: Aha... uite... e destul de grav dar nu trebuie sa te impacientezi. Maine ti`l voi pune in gips. Ok? Sa vi maine. Te voi controla si atunci. Zi`mi numele.
Ry: Riley Brown.
Doc: Bine. Am notat. Riley...
Ry: Va suparati daca mai tinem legatura? As vrea sa am un prieten de incredere mai in varsta... daca nu va dranjeaza..
Doc: Nu ma deranjeaza. Chiar deloc. Vorbim maine.
Ry: Multumesc mult! La revedere. Auf Wiedersehen ...
Doctorul ridica o spranceana.
Ry: Ce este? Nu am pronuntat bine?
Doc: Nimic, nu... nu este asta... La revedere si tie..
Am plecat de la spital. Am vrut sa`l sun pe Bill, adr m`a sunat el inainte.
B: Buna! Unde esti? Vin sa te iau?
Ry: Buna si tie! Poti sa vi sa ma iei, de la Spital... cel,... in aproprierea blocului unde stau eu momentan..
B: Bine! Vin acum... pa..
A inchis. M`am asezat pe o banca in fata spitalului. Aveam as`mi pun gips urmatoarea zi. Woah.. ma intrebam cum voi arata cu gips.. voi sta numai in casa si probabil in fata blocului, ma vor duce doar cu masina la spital,... in acest timp maparu Bill
B: Hey again! Ce faci? Ce ti`a facut? Cum e piciorul?
S`a asezat langa mine..
Ry: Maine.. imi pun gips, am spus eu cu o fata de parca eram scapata de la nebuni.
B: Oh.. nasol.... deci trebuie sa te duc in brate pana in oras sau te descurci? :D
Ry: Eu zic sa ma descurc...
B: Bine.. sa mergem.. nu?
Ry: Hai
In drum spre oras, la pizzeria din centru, am vorbit intr`una cu Bill. Nu eram deloc timida. Puteam sa`i povestesc orice. Aveam incredere in el. Ma mai ajuta sa merg din cand in cand. In scrut timp am ajus. Cel putin mie mi s`a parut asa.
B: Sa intram..
Am intrat. Era o pizzerie in stil gotic. Era excelent. Exact asta imi trebuia.. incepeam sa ador restaurantul acela. Era negru cu gri. Meslee erau asa de dragute. Ne`am asezat la o masa cu vedere la strada, unul in fata celuilalt. Am comandat o pizza... cred ca se numea .. am uitat... :lol:
Cine putea ghici? Bill se uita la mine incontinuu. Oare din cauza vestimentatiei? Asta nu o pot sti. Cand ma uitam la el, isi schimba pozitita si se prefacea ca admira peisajul. Wow.. oare era... ? Neeee... impossible..
Ry: Bill?
I`am atras atentia. S`a uitat ciuadt la mine, ridicand spanceana. MImi venea sa rad, arata asa haios ...
B: Da?
Ry: Aaa... nevermind. Nu conteaza...
B: Ba eu zic altceva. Din moment ca ai vrut sa`mi zici, atunci conteaza. Asa ca zi.
Ry: Vrei sa ...
Bill se uita ca la un film erotic la mine. Isi bulbucase ochii... La ce se astepta?
Ry: Vrei sa vi la mine azi?
A inceput sa rada imediat ce a auzit. Mi`am dat seama si de ce. Chiar ca se astepta la altceva. Cu singurtanta la... auci mai bine nu :lol:
B( razand in hohote ) : Sigur ca da...doar trebuia sa`mi arati colectia ta de accesorii goth ;) . Dar cred ca poti jumate` pe tine azi...!
Ry: Nici vorba.. nu am prea multe accesorii pe mine acum. Stai sa`mi vezi colectia...
B: Abia astept ...
Am terminat de mancat, am platit si am plecat sa ne plimbam. Dar din cauza mea si a piciorului rupt nu am prea putut. Am intrat in magazine. Fel de fel de magazine. El isi cumparase destule bratari si inele. Iar eu m`am gandit sa`mi mai fac inca un piercing [ aveam 6 la o ureche, la cealalta; si sa nu uit de un pierce corset. Mic, ce`i drept. Dar tot pierce corset era. Pierce corsetul este.. nu stiu exact cum sa explic. Sunt piercinguri, pe spate de exemple, de care se agata niste cercei rotunzi, prin care se trec niste panglici. Era ciudat. Dar foarte dureros. Bill nu stia inca de pierce corsetul meu - pe mana si pe spate. Aveam de gand sa`i spun.. candva. Sau chiar astazi ] .
Ry: Bill...
B: Da?
Ry: Vreau un pierce :P
B: Pierce? Ai vreunul?
Ry: Da...10 la ambele urechi.
B: Aw... nu stiam... Si mi se pare ca nu ai terminat propozitia.
Ry: Da... mai am un pierce corset... adica doua...
B: Oh my! Tu? Pierce corset? Undeeee?
Ry: Mana, si spate.
B: Imi arati si mie candva?
Ry: Sigur
B: Ce pierce vrei? Unde?
Ry: E interesanta ideea - in limba...
B: Vrei in limba? Wow...
Ry: Imi plac pierce`urile dureroase.
B: Aaaa... Ce tare... cred ca au fost groaznice pierce corset`urile...
Ry: Foarte...
B: Nasol. Si...
Ry: Dad nu stie..
B: Ce tare o.0
Ry: Da... Limba
B: Ce`i cu limba???
Iar a facut o fata ciudata. Se astepta la... un sarut!!!! Hell no!
Ry: Pierce...?
B: Aa... scuze.. sunt aerian.
Ry: Mi`am dat seama. Deci.. spital.
B: Spital.. Bine... spital.
Ry: Luam un taxi?
B: Ar fi interesant.
Ry: Ok...
Am luat un taxi, si ne`am dus la spital. I`am explicat doctorului ce vreau. El a pregatit "instrumentul" si in cateva momente era gata. A durut putin, si a si curs sange. Dar era pierce. De care speram sa nu auda sau afle dad...
Doc: Gata. Uite ca ne`am vazut si azi.
Ry ( balbaind ) : Multumesc... ma bucur ca nu ati cerut aprobarea parintilor
Doc: Da... te`am pus sa semnezi. In caz ca afla sau daca se intampla ceva, pe tine cade vina ( rade ) .
Ry: Multumesc inca o data.
I`am dat banii si am plecat. Abia mormaiam ceva, nu puteam vorbi bine cu Bill.
B: Ce amuzanta esti! (razand)
Ry: Telmina! Stii ca ma enelvez usol...
B: Haha...
Ry: !!!!
B: Bine... gata... esti bine? a durut?
Ry: Nu... prea...
B: Deci a durut!!!
Ry: Dupa cum am zis... nu.. prea..!
B: Bine.. oricum a trecut..
Ry: Da.. hai acasa.
B: Unde??
Ry: Acasa...?
B: Ce sa fac eu acasa?
Ry: Bai! Nu te`am invitat la mine mai devreme?
B: Aaaa.. uit repede.. stii tu, trebuie sa tin minte multe melodii si... si chiar ordinea chitarilor lui Tom! Stii... si el uita..
Ry: Atunci semanati...
B: Hey!
Ry: Gata, tac. Deci, mai repede!
B: Bine.. hai... chemam un taxi?
Ry: Nu.. daca vrei sa mergi pana in apartament cu taxi`ul atunci poti sa`l chemi..
B: Cum adica?
Ry: Adica buna dimineata!! Suntem in fata blocului1 Sau nu ai eralizat sa ne`am oprit?
B: A... da.. scuze.. hai..
Am intrat in apartament. Era ordine. Nu asa cum am lasat. Apoi mi`am dat seama ca Mieke facuse curatenie. Oare si`a dat seama ca ma intalnesc cu Bill si ca il voi aduce aici? Trebuia sa`i zic ceva de Mieke pana cand apare..
Ry: Hai sa stam jos.
B: ...
Ry: Ti`am povestit vreodata cat de harnica este Mieke?
B: Da? E bine sa aud.. Ai un pahar cu apa?
M`am deplasat sa ii aduc unul. Mi`am dat seama ca avea ceva. Ma intreb ce,...
Ry: Ai patit ceva?
B: Nu...
Ry: Aaa! Si Mieke e foarte inteligenta!
B: Aha...
Ry: Si e asa de frumoasa! Are niste ochi...
B: Incredibil..
Ry: Bill? Ma asculti?
B: A? Sigur!
Ry: Te gandesti la cea iubita? :P
B ( wow.. da... ) : Ne..
Ry: La Mieke? :>
B: Woa?
Ry: Stiu ca o placi.. Vorbeai asa frumos cu ea, ieri! Ieri nu?
B: Nu cred ca...
Me: Va deranjez? Mieke era fericita. Intr`un fel si`a dat seama ca o placea. Avea un zambet larg pe fata. Imi placea de ea asa.
B: A nu.. noi tocmai... vorbeam
Ry: Da, vorbeam de tine. Nu te superi nu? i`am facut cu ochiul, ca sa`si dea seama ca m`am tinut de promisiune.
Mieke s`a asezat langa Bill. Mi`am dat seama ca trebuia sa plec. Eram in plus acum. De ce imi disparuse za,betul de pe fata? Am ramas trista. Stiam ca nu mai aveam ce cauta. Dar ma simteam prost... De ce?
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 22nd December 2007, 3:22 pm

Capitolul XV : Si eu?

Mi se inlacrimau ochii? De ce? Mieke nu observa. Se ita la Bill. Iar Bill la ea. Vorbeau. Bill se pregatea sa`mi zica ceva. Nu vroiam sa`mi vada lacrimile. Am spus cu o voce tremurata:
Ry: Ma scuzati..
M`am dus si m`am inchis in baie. Incepeam sa plang... Groaznic sentimentul acesta. Da... sentimentul de ura.
B: Ce`o fi patit?
Me: Nu stiu.. asa .. unde eram?
Si au povestit cateva ore. Bill probabil nu si`a dat seama cat a trecut. Nu`mi simteau lipsa. Eu plangeam in baie. Plangeam, ca atunci cand mi`a murit sora... surioara... Julia mea! M`a lasat, pe mine, pe dad si pe mom... Atat... nu avea prieteni.
Bill cred ca se ingrijorase. A venit dupa mine. Mieke a incercat sa il aduca inapoi pe canapea. Se simtea bine langa el.
B: Ley? Esti acolo? Hey! Ley ce faci acolo?
Ry: B-Bill? De ce ai venit?
B: Plangi?? Ce ai patit?!? Deschide!
Ry: Crede`ma ca nu e nevoie..
B: Nu!! deschide acum!!
Machiajul imi curgea pe fata. Am incercat sa`i explic ca vroiam sa fac un dus.
B: De cateva ore stai acolo! Deschide si iesi de acolo!
Ry: Vreau sa fac un dus Bill, mai stai putin cu Mieke...
B: Sigur vei fi bine?
Ry: Da.. sper..
M`am dezbracat si am intrat in dus. M`am asezat. Machiajul im curgea, eram ca o moarta. Era dusul rece. Eram inghetata. De ce eram asa? Ce ma facuse sa ma simt asa? Oare... Bill.. era vina lui? Ma atrasese atat de mult?
M`am imbracat, am iesit din baie, iar ei nu m`au auzit. M`am dus in camera lui Mieke. Ii auzeam pe cei doi vorbind si povestind. Dar nu intelegeam totul.
B: Atunci am sarit in apa dupa el.. am inotat trei metri .....
Me: Nasol! Saracul catelus... hmm...
B: Riley!
Me: Riley?!? S`a culcat...
B: Dar.. cred ca este inca in baie...
Me: Nu este! Am auzit`o eu mergand in camera mea!
B: Vreau sa veirific. Vin imediat.
Eu ma asezasem pe pat cu fata in perna si plangeam. Si plangeam, si plangeam. Imi uram viata, inca o data. Cineva se apropia de camera mea. Cine? Ma speriasem. Imi amintisem de... Remy... am strans perna in brate si am inceput sa plang, de data asta in hohote. Ma durea, simteam ca voi sfarsi ca in cosmarurile mele. Se apropia din ce in ce mai mult. Si mai repede. Era aproape de camera mea. Plangeam si nu ma puteam opri. Cand a deschis usa, am simtit ca lesin. M`a intepat inima ingrozitor, dar nu am zis nimic. Doar un scurt "au". Individul intra in camera si imi puse mana pe spate. Imi aminteam acele clipe in care Remy ma atingea la fel. Era Remy! El era? Cu adevarat? De ce... de ceee??
B: Te simti bine? De ce plangi?
Ry ( printre lacrimi ) : Nu... nu am nimic...
B: De ce plangi Riley? Ti`am facut ceva? Ce te`a apucat?
Ry: M-ma doare...
B: Te doare? Ce te doare? Piciorul? Vrei sa te duc la spital?
Ry: Nu ... ma doare... sufletul... ma doare.. rau.. ma inteapa inima,... simt ca sangerez...
B: Riley?? esti bine?
Ry: Da... doar ca.... mi`am amintit de ,.. Julia.. si am inceput sa plang.. nimic altceva. Te rog sa nu fi ingrijorat. Sunt un nimic. Nimicurile nu au ce cauta pe lumea asta..
B: Nu esti un nimic! Nu ma face sa tin la tine Riley. Stii foarte bine ca tin la tine. Esti o prietena adevarata. Vreau sa ramai asa...
Ry: Nu.. nu te ingrijora pentru mine. Du`te la Mieke. Ea te astepta.. nu verau sa te fac sa suferi. Stii bine asta.. te rog..
B: Stiu ca vrei sa te las. Dar..
Ry: Nu vreau sa ma lasi! Nu verau sa`ti fac nimic! Nu vreau sa patesti ceva din cauza mea. Te rog sa ma intelegi si pe mine. Eu sunt in stare sa ranesc lumea. Fara niciun motiv, fara nicio vina. Pot omori... pot ... sunt in stare de... in stare de orice.
B: Nu... vreau sa raman. Dar trebuie sa plec acasa. Imi pare rau. Ma duc sa`mi iau "la revedere" de la Mieke si am plecat. Noapte buna, sa ai grija de tine!
Ry: N-noapte celesta! (I love you)
B: Bye!
Imi venea sa ma omor. Vroiam sa fie langa mine. Dar nu putea. Pentru ca... pentru ca deja gresisem. Trebuia sa stiu, trebuia sa stiu ca sunt indragostita. Puteam sa nu il "daruiesc" lui Mieke.
Me: Riley! Ai patit ceva? Am o veste super!
Ry:Mieke? Ce e?
Me: Bill! Bill este iubitul meu1 Nu`mi vine sa cred!! Ai fost cea mai buna! Te`ai descurcat de minune! Inca nu pot sa cerd!! Bill Kaulitz!
Ry: Da? Frumos..
Nu puteam sa cred. Imi venea sa o omor pe Mieke! Cum de era asa de oarba? Nu vedea ca sufar. s`a asezat langa mine si a inceput sa`mi povesteasca tot ce s`a intamplat. Incetul cu incetul, simteam cum ma duc, spre Iad. Spre adancurile fierbinti ale Infernului. Acolo vroiam, si acolo meritam. Vroiam sa fiu cu Julia! Doar in Iad puteam fi cu ea. Din nou. Vroiam sa fiu langa ea, si sa nu mai sufere pentru ca a murit singrua. Cea mai crancena moarte - cand mori singur.
Ry: Am plecat. Nu ma cautati.
Me: Unde?
Ry: La... la magazin. Vin repede.
Me: Bine! Ia`mi si mie un suc! te rog. si un.. niste caramele! Mi`e pofta! Te rog, iti dau eu banii alta data...
Am fugit. Eram destul de dezbracata. Si uda in cap. Si nu numai pe cap, ci si pe tot corpul. Fugeam pe strada. Plouase, dar nu mai ploua. Era bine. Il zaream pe Bill, mergand singur si melancolic spre hotelul la care statea. De ce asa de trist? Oricum, nu am stat mult sa ma gandesc. Nu vroiam sa ma intalnesc cu el, asa ca am luat`o pe o alta staduta. Era ciudata. Era plina de betivi si adolescenti care se credeau "smecheri"
X: Ia! O tarfa buna!? Dupe ea!
Y: Baa! Nu auziti dupe ea!
RY: Ce dracu au astia cu mine?
W: Breee!! Vezi ca scapa. Sefu! Ne scapa tarfa!
X: Cum sa va scape? Dupe ea bree!
Am inceput sa fug. Iar ei dupa mine. Ma ajungeau din urma. Vroiau sa ma violeze si sa ma omoare probabil. Alergam, dar nu mai puteam pera mult. Eram anemica. Asta mi`am dat seama. Ori imi era rau de la ce mancasem. Unul mai rapid a sarit pe mine. Am cazut pe jos, iar el peste mine. Am tipat
Ry: Ce vrei!? ce dracu vrei de la mine? Lasa`ma!!
W: Asta e smechera a dracu!
Se pregatea sa iti scoata pantalonii. M`am speriat ingrozitor. M`am zbatut si am plecat de sub el! Iar ma fugareau.. Nu aveam ce sa fac. Deat sa fug. Speram din tot sulfetul sa nu fei o fundatura. De unde sa nu pot iesi... Tipam si fugeam. Tineam gura deschisa, deci oboseam mai repede.
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 25th December 2007, 2:17 pm

Capitolul XVI : Urmarita, batjocorita, omorata.

Alergam din ce in ce mai incet. Eu incetineam. Stiam ca nu mai aveam nicio sansa.. Stiam asta. Am strigat si apoi am cazut in genunchi. Piciorul ma durea. Groaznic.
Au venit in spatele meu.
X: Bai asta! Hai sa nu o violam. Ce zici? Mi se pare o idee tare... e benga! Hai s`o dam ca haleala la lupi!
W: Baaa tu iesti prost? Cum mama naibii as facem asta? Desbraco dracu si hai sa trecem la treaba!
M`au dezbracat. Eram goala. Incercam sa acopar partile corpului, parul imi acoperea sanii, iar eu stateam in genunchi ghemuita.
X: Care`i primu?
Y: Yo! Yo sefu!
W: Aoleo asta o omoara din prima! Haide sefu, laas`ma pe mine!
Plangeam, ca de obicei. Eram slaba. Ii ascultam. Se certau. Care urma sa`mi ia virginitatea? Care? Ma chiar intrebam...
X: Baaae! O fac eu, ce dracu? Nu o poate face nimeni!
Incercam sa ma zbat, dar nu reuseam. Din fericire pentru mine, eram aproape de strada. daca trecea cineva pe acolo, ne vedea. Speram sa treaca cineva sa ma salveze! De brutele astea... Nuv roiam... sa mor... nu vroiam... sa moara o paret din mine. Nu vroiam!
Am incercat sa zic ceva. Ma balbaiam. Imi era greu.
Ry: D-de ce nu o faceti mai repede? Apoi ma veti avea pe constiinta. Mai bine omorati`ma cat mai repede. Nu`mi mai pasa.
W: Sefu? Fata asta... e trista. Cu adevarat.
X: Ce dracu ai? La reaba!
W: Nu sefu... vorbesc seiros.. nu vreau sa o fac.
M`am mirat de spusele lui. Chiar vroia sa ma salveze? Sa nu o mai faca? Sau macar sa lupte...?
Ry: ,.... dar
W: Sefu!
M`a luat in brate, si`a dat haina jos si a pus`o pe mine. Apoi m`a ridicat, ma tinea de mana. Am fugit amandoi. Iar ceilalti dupa noi. Am iesit la civilizatie. L`am intrebat... daca ma va lasa acum.
W: Uite... ma numesc Dillan. Vreau sa et ajut. Unde stai?
Ry: Ma descurc, Dillan. Ma descurc de aici.
Dillan ( Dn ) : Esti sigura? Nu pari nemtoaica! Zi`mi inde stai!
Ry: Crezi ca mai am incredere in tine!? Merci ca ai avut suflet si ca m`ai adus pana aici, dar nu verau sa am alte surprize. Imi pare rau. Multumesc inca o data. Pa!
Dn: Dupa tot ce am facut pentru tine.. acum imi intorci spatele. Te rog! Te implor!
Ry: Nu... ti`am explicat de ce..
Dn: Nu! Nu pleca! Imi place mult de tine, stii de ce te`am scos de acolo?
Ry: De ce?
Dn: Ca esti frumoasa! Inocenta! Esti... atat de... pura! M`am indragostit de tine pe loc! te rog sa ma crezi.. lasa`ma sa te duc acasa!
Ry: Tu,... vorbesti serios? Chiar esti indragostit de mine?
Dn: Da! Te rog sa ma ierti, recunosc ca am fost beat. Si inca mai sunt. Dar te implor! In genunchi!
Ry:... ok vino ... pe aici.
Dn: Merci mult ca ma lasi sa vin cu tine! Vrei sa`ti dau hainele mele!? Adica ,...nu tot.
ry: Nu e nevoie, dar merci oricum. Trebuie sa`ti dau geaca.
Dn: Nu e nevoie! Sincer..
Ry: Ba da.
Am ajuns acasa. Am vorbit cu el amical. Ca si cand nimic nu s`ar fi intamplat. A insistat sa pastrez geaca, in semn se amintire. Asa am si facut. Nu vroiam sa`l refuz. Oricat de badaran ar fi fost.
Am intrat in casa si m`am repezit in camera lui Mieke. M`am imbracat in pijamale, si m`am culcat. Mieke era ingrijorata. A intrat in camera si m`a vazut dormind, dar a mai observat si ca ii cumparasem ce a vrut ea. S`a culcat si ea in celalalt pat. A adormit imediat. Dar eu nu dormeam. Ma gandeam la tot ce mi s`a intamplat. De cand... de cand l`am cunoscut pe Bill. De atunci am inceput sa am acest "ghinion" de care nu pot scapa. Sigur se va mai intampla ceva. Simteam asta.
In sfarsit, m`am hotarat sa ma culc. Au inceput iar visele. Il visam pe Remy. Imi era dor de el? De ce? Pentru ca m`a omorat? Si violat. Doar in vis.
Rm: Vad ca iar suferi. Am venit sa`ti spun ceva.
Ry: Ce este?
Rm: Piciorul tau. Este un fel de semn. Sa te avertizeze. Vei suferi pe viata, sau iti vei gasi fericirea. Nu intamplator ai fost singrua supravietuitoare.
Cand am azuit, am vrut sa ma uit la picor.
Ry; Pi-piciorul meu! Unde este! Nu mai am picioor!!!!! Cum este posibil?? Unde eeee?
Rm: Pentru ca aici esti in siguranta, nu mai exista. Acel picior reprezinta sursa ghinionului tau. Ti`am spus asta ca sa stii. De fiecare data cand te doare picorul, se va intampla sau s`a intamplat ceva rau. Asta da semnalul. Sa fi pergatita sa induri ceva rau. Acum cred ca trebuie sa te trezesti.. pa!
Asa si era. Trebuia sa ma trezesc. Probabil ca iar ma zbateam, sau era prea tarziu si trebuia sa merg la scoala. Prima mea zi de scoala.
Me: Riley! Scoala`te! Vei intarzia la scoala!
Scoala.. uram scoala. Nu ma descurcam deloc bine la germana. Dar m`am imbracat si am plecat spre scoala impreuna cu Mieke. Trebuia sa`mi cunosc toti colegii, bleah..
Uram asta. Dar trebuia, intr`un fel. Daca am calcat pragul scolii, nu mai aveam voie sa plec. Blee.. Dar am facut`o cu bine. Cu totii m`au primit in acea clasa. Ma simteam bine ca nu eram urata. Dar urma sa fiu urata. Probabil de toti. Stiam asta.
Dupa prima zi de scoala, ma simteam mai bine. Trecuse, in sfarsit. ...
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by hallowed_by_dark 27th December 2007, 2:36 pm

Capitolul XVII : Pot sa ucid sentimente ....

Au trecut doua saptamani. Doua saptamani de cand nu s`a mai intamplat nimic interesant, de cand nu am mai auzit nimic de Bill sau de Tokio Hotel. Eu le urmaream concertele si interviurile pe Internet. Stiu ca Mieke se intalnea zilnic cu Bill, dar eu nu il vedeam. Nu mai ieseam prea mult din camera aceea. Nu`mi placea deloc ideea ca Mieke era cu Bill. Dar asta nu ma mai deranja. Incercam sa uit tot. Dar anumite lucruri nu pot fi uitate. Remy, cred ca ma indragostisem de el. Hmm... dupa tot ce mi`a facut. Si ,... Dillan. El este, un prieten bun. Desi nu l`am mai vazut. Ii dau adesea mesaje pe telefon. Cateodata mai primesc si inapoi, dar se vede ca nu vroia sa ma aiba pe constiinta.
Urma sa vina vara. Pana atunci mai trebuie sa indur inca doua saptamani si sunt libera. Inca doua.. doar doua.. In minte aveam acel moment cand l`am intalnit pe Bill. Cineva m`a deranjat de la gandirea mea profunda. Cine? Mieke desigur.
Me: La masa! Riley!
Nu i`am raspuns, nu aveam chef de Mieke. O credeam o prietena adevarata acum ceva timp. Dar incepeam sa ma plictisesc. Aceleasi fite, aceeasi persoana.
Crezand ca nu am auzit`o, a venit la usa si a repetat.
Me: Riley! La masa!
Ry: Oh? Imediat.
Me: Te`am mai strigat o data.
Ry: Scuze nu te`am auzit.
Me: Ah, l`am chemat pe Bill. Si vine cu Tom. Poate se alege ceva intre voi doi.
Am ramas cu gura cascata. Avea acel tupeu sa`mi spuna asta?! Trebuia sa sar la bataie. Tom este un tip foarte dragut, intradevar. Nu stiu daca eram in stare sa,... fac asta.
Intre timp, intrau cei doi gemeni pe usa.
B: Buna seara! Miekee!
T: Buna seara!
Me: Oh a venit Bill!
Am incercat sa zic ceva, dar am fost nevoita sa repet, din pricina galagiei pe care o facea Mieke ca nu era imbracata adecvat.
Ry: Nu mi`e foame!
Me: Ce? De ce? Ai mancat ceva?
Ry: Nu mi`e foame... mancati voi acolo. Voi ciuguli si eu ceva acolo, cand voi merge in oras. Cred. M`am... m`am angajat. Am o slujba cu jumatate de norma.
Me: Ceee?? Mie de ce nu mi`ai zis??
Ry: Pai..
Me: Ce slujba?
Ry: Chelnerita. La localul unei doamne cu fite`n cap.
Me: Ok. Ne vedem dupa masa.
A plecat. Eu ma simteam singura. Si trebuia sa fiu la noua slujba, dar peste cateva ore. Eram pe schimb de noapte. Normal eu trebuia sa dorm acum, dar nu`mi place sa dorm. Dorm 5-6 ore pe noapte. Din cauza insomniei,... cred. Trecusera 45 de minute, iar ei radeau in bucatarie. Se bucurau, eram fericiti. Fara mine. Fara persoana mea, sau alta tampenii. Eu eram in plus, pentru a doua oara.
Auzeam niste pasi apropiindu`se de camera in care eram eu. Eu stateam pe pat si ascultam pasii. Ma gandeam ca se duce la baie, dar mi`am dat seama ca gresesc, pentru ca a deschis usa. Credeam ca e Mieke. Sau Martin. dar...
B: Riley? Esti aici! Mi`ai lipsit..
S`a apropiat de patul in care stateam. S`a asezat langa mine. Nu stiam ce sa`i zic. Ma infierbantam, roseam... dar el nu vedea, ca nu pera l`am bagat in seama. Nu m`am intors, nu ma uitam la el.
B: Ce ai patit? De ce nu vorbesti? Ti`am facut ceva si nu stiu? As vrea sa fi sincera... dac se poate
Il tot evitam, mai ales cu privirea.
Dintr`o data, a tipat la mine..
B: Ce ti`am facut eu???
Ry: N...nu tipa
B: De ce sa nu tip? Zi`mi un singur motiv!!
Ry: Zi`mi tu un motiv.
B: Pentru ca....
Ry: ... what?
B: Conteaza?
Ry: Da! Daca nu ar conta nu te`ai mai balbai atat.
B: Uita`te la mine.
Ry: De ce? "ai ceva special?" Trebuie nmeaparat? Adica nu inteleg care`i faza..
B: Riley... te rog...
Ry: Nu vreau...
Bill, dezamagit, plecase din camera. De ce m`am purtat asa cu el? Fac sa sufere prea multa lume. Am incuiat usa si m`am culcat. Dar nu puteam dormi.
Cand in sfarsit am adormit, Mieke bate la usa ca disperata. Am tresarit, si am asteptat sa zica ceva. Dar in zadar. Intr`un sfarsit se hotaraste sa zica ceva.
Me: Riley!!!! Deschide imediat usa asta nenorocita!!
Nu am zis nimic. Ascultam fiecare sunet pe care`l zicea. Dar din pacate era greu sa inteleg ce spune. Ma gandeam la,... tot ce am facut. Toate pacatele mele. Cel mai maer pacat,... a fost cand m`am nascut. Dar nu e pacat savarsit de mine, ci de mama. De Christine. Si de Martin. Nu ii mai zic "tata" sau "dad" cum obisnuiam. Prea multa suferinta in sufletul meu. Simteam.... flacarile Iadului arzand in jurul meu. Simteam ca in curand pacatele se vor safarsi, iar cei din jurul meu nu vor mai suferi. Eram eu. Eu cea care faceam totul aici. Eu cea care omoram vieti. Eu!!!
Me: Ce naiba faci acolooo?? Riley, esti bine?? Ai patit ceva? Sa chem ambulanta?
Aceste cuvinte mi`am rasunat in minte cateva sferturi de ora. Mieke tipa in continuare din ce in ce mai tare. Intr`un sfarsit, m`am hotarat sa caut cheia si sa deschid usa. Eram,.... distrusa. Ma simteam groaznic.
Am luat cheia si am bagat`o in broasca usii. In acel moment am bruscat`o putin si....
hallowed_by_dark
hallowed_by_dark

Number of posts : 61
Age : 32
ChAt ToKiO HoTeL : Cemetery and Temptation [ +18 ] Angiftjxr9
Registration date : 2007-11-14

Back to top Go down

Cemetery and Temptation [ +18 ] Empty Re: Cemetery and Temptation [ +18 ]

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum