Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb

Join the forum, it's quick and easy

Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb
Tokio Hotel fans from Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Meci vital'

Go down

'Meci vital' Empty 'Meci vital'

Post by Admin 9th October 2007, 4:43 pm

'Meci vital'




'Meci vital' 10-sport-1_5541Desi acuza inca dureri la umarul stang, capitanul 'tricolorilor', Cristian Chivu, a strans din dinti si s-a prezentat la reunirea echipei nationale. Bun cunoscator al fotbalului olandez, in campionatul caruia a activat cativa ani, Chivu spune ca, mai mult ca oricand, punctele cu 'Portocala mecanica' sunt vitale.
Libertatea: Te mai doare umarul?
Cristi Chivu:
Incep sa ma obisnuiesc sa-mi folosesc cat mai putin mana stanga, pentru ca alte alternative nu am. Ma bucur ca si in aceasta situatie am reusit sa joc pe mai multe posturi si sa ma achit bine de sarcini.

Cum va fi meciul cu Olanda?
Greu, asa cum au fost toate din aceasta campanie de calificare la Europene. Acum, insa, mai mult ca oricand punctele sunt vitale. Ne trebuie un plus de determinare si ambitie si sa speram ca vom obtine rezultatul pe care il asteapta toata lumea, noi, jucatorii, in primul rand!
"Atentie! Orice greseala ne-ar putea fi fatala"

Veti juca sambata numai la victorie?
Noi am cautat sa obtinem victoria in fiecare meci si asa vom proceda si acum. Suntem constienti ca orice greseala ar putea sa ne fie fatala, asa ca trebuie sa construim cu grija. Nu cred, totusi, ca un eventual rezultat de egalitate ar putea fi asociat cu o infrangere. Chiar si cu o victorie contra Olandei vom avea meci greu la Sofia.
Preliminarii CE 2008 Grupa G
ROMANIA - OLANDA
Sambata, 13 octombrie, Constanta
Clasamentul grupei G:
1. Romania 20p (8 jocuri)
2. Olanda 20p (8)
3. Bulgaria 18p (9)
4. Slovenia 10p (9)
5. Albania 9p (8)
6. Belarus 7p (9)
7. Luxemburg 0p (9)
Lotul Romaniei
Portari: Lobont (Dinamo) si M. Popa (Poli Timisoara)
Fundasi: Ogararu (Ajax), Petre Marin (Steaua), Tamas (Auxerre), D. Goian (Steaua), Chivu (Inter Milano), M. Constantin (Rapid), Rat (Sahtior), St. Radu (Dinamo)
Mijlocasi: Ov. Petre (Steaua), Margaritescu (Dinamo), Paraschiv (Rimini), Ad. Cristea (Dinamo), Dica (Steaua), Codrea (Siena), Nicolita (Steaua)
Atacanti: G. Bucur (Poli Timisoara), Mutu (Fiorentina), Fl. Bratu (Dinamo), Marica (VfB Stuttgart) si D. Niculae (Auxerre).

Au plecat pe Litoral

Plecarea spre Constanta s-a facut ieri, cu autocarul, la ora 12.30. Aseara, de la ora 18.30, nationala a efectuat primul antrenament pe stadionul Farul. Antrenamentul a fost deschis presei si suporterilor.
Admin
Admin
Admin
Admin

Female
Number of posts : 2016
Age : 33
Location : castellon/spain
Job/hobbies : Sa frec menta :))
Humor : Sa-i vad pe altii cum
ChAt ToKiO HoTeL : 'Meci vital' Angiftjxr9
Registration date : 2007-08-14

http://mirabela-09.hi5.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum